Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va multumesc pentru review-uri si va doresc Sarbatori Fericite!

    Sfarsitul de an 2010 ma prinde acasa, nu am nimic planuit in afara Bucurestiului, asa ca cine mai doreste modificari de soft la Dacia, ma poate cauta.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • adi

      prin zona sibiu-valcea cind mai treceti???sau aveti reprezentanta???vreau o resoftare la 1.4.mam hotarat.pa

      Comment


      • Pt Doc: aveti reprezentant pe chiptuning in Buzau?
        Cainele care latra nu musca!

        Comment


        • doc,am si eu o intrebare ti-am lasat pm

          Comment


          • Originally posted by voinicul_vl View Post
            prin zona sibiu-valcea cind mai treceti???sau aveti reprezentanta???vreau o resoftare la 1.4.mam hotarat.pa
            Posibil la primavara, acum nu se intrevede nimic. Lasa-mi datele de contact in PM si daca ajung in zona te sun.

            Originally posted by f0rdiesel View Post
            Pt Doc: aveti reprezentant pe chiptuning in Buzau?
            Nu avem dar mai ajung eu la Buzau cand merg la Siriu. Da-mi un PM cu datele de contact si te sun cu o zi inainte sa vin in Buzau.

            Originally posted by grutzz View Post
            doc,am si eu o intrebare ti-am lasat pm
            Ti-am raspuns la PM. Ia legatura cu dealerul din Tg. Jiu.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • salut doc am si eu un logan dci de 85 cp si as vrea sa ajung la stagiul 2 de 110cp.cat ma costa?cu respet

              Comment


              • Varianta Stage 1 costa 350 RON si Stage 2 costa 520RON.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • pentru cei interesati, dar cu GPL, va anunt ca efectele remaparii se simt si in cazul instalatiilor ce copiaza fidel softul masinii (in cazul me Tomasetto Stag 300plus). Data fiind cifra octanica mare a gazului, crezi ca se mai poate umbla nitel la avans sau timpi injectie? sau daca se poate face un "chiptuning" la calculatorul GPL?

                  Comment


                  • Nu merge, las-o asa, am incercat eu la mesterii de la GPL, n-ai vrea sa-ti miroasa a gaz pe aeroterma de-ti va da de gandit ca daca aprinzi o bricheta vei sari in aer. Prea mult gaz strica.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • alex nu fi asa melodramatic. lasa ca pun eu mana pe o interfata..

                      Comment


                      • Vezi daca rezolvi ceva, cu presiunea mai mare de GPL eu unul n-am rezolvat insa parametrii de la GPL s-au adaptat singuri dupa ceva vreme. Am fost sa schimb niste sigurante arse de la calculatorul de GPL caci nu mai functionase iar dupa ce problema a fost remediata, mesterul mi-a spus ca parametrii sunt foarte buni...de la forja cred si eu ca a crescut presiunea aia)). Ma gandesc daca tot modific motorul si adaptez softul pe benzina, daca se va adapta softul de GPL, n-as vrea sa am detonatii caci rateurile-mi plac. Practic, modific, modific, adaptez totul la benzina insa cu calculatorul de GPL e mai greu, teoretic il am standard...ca o fi el mai destept si copiaza cum trebuie dupa parametrii de benzina ar fi minunat. Oricum nu-mi trage pe gaz ca pe benzina, prefer sa mearga normal pe gaz fara anomalii chiar daca nu trage, iar pe benzina sa traga cum trebuie.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • remapare 1,4

                          sunt din Bistrita si as vrea sa fac si eu o remapare la loganul meu ,unde as putea s-o fac??
                          Last edited by bistritzelu; 17 January 2011, 21:04.

                          Comment


                          • Incearca la unul din dealeri nostri: http://www.dimsport.ro/ro/contact-di.../retea-dealeri. Vezi care te avantajeaza pe tine cel mai mult.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • ptr DOC

                              ar fi Suceava,dar si aceasta e cam departe(vreo 200km). Clujul sau Tg Mures ar fi mai avantajos.mai astept.

                              Comment


                              • Din pacate orasele Cluj si Tg. Mures nu le avem acoperite. Poate pe anul acesta gasim colaboratori si in aceste orase. Acestia pot fi si din randul membrilor forumului loganclub.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google