Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut doc. am intrat pe pagina de facebook a dimsport ro si apare Dacia Logan 1.4i la 109CP . cum ati reusit performanta ? ar fi chiar tare daca s-ar putea scoate din 1.4 atatia cai in plus. mersi

    si ca sa fiu si On Topic: o sa vin si eu la remapare la sfarsitul lunii.

    Paul
    http://www.loganclub.ro/forum/nebune...2.html?t=20472

    Comment


    • Originally posted by nebuneli View Post
      salut doc. am intrat pe pagina de facebook a dimsport ro si apare Dacia Logan 1.4i la 109CP . cum ati reusit performanta ? ar fi chiar tare daca s-ar putea scoate din 1.4 atatia cai in plus. mersi

      si ca sa fiu si On Topic: o sa vin si eu la remapare la sfarsitul lunii.

      Paul
      de la 75 la 109 doar din chip tuning?!

      Comment


      • MCD-ul nu va spune nimic? Evident ca nu se ajunge la aceasta valoare fara modificari la motor, insa se poate cu ceva bani si bunavointa.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Originally posted by thedude View Post
          de la 75 la 109 doar din chip tuning?!
          cu axa asta
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • 1-3 Octombrie, adica weekendul acesta, sunt in zona Brasov. Asa ca cine este din Ploiesti, Sinaia, Predeal, Rasnov, Brasov sau Sfantul Gheorghe si este interesat de chiptuning Logan ma poate contacta la numarul de telefon 0751.194.100.

            Preturile au ramas aceleasi:

            Motorizari benzina:

            Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
            Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
            Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

            Motorizari diesel:

            Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

            Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
            Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • adi

              vreau sa stiu cind mai treci prin rm valcea spre sibiu ca sunt interesat de o remapare la un logan 1.4 mpi???dak o sa vin la bucuresti dar te sun sa imi fac programare.sal

              Comment


              • Din pacate nu am drum spre Sibiu in viitorul apropiat. Daca vii la Bucuresti imi dai un telefon cu o zi inainte si rezolvam.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Gata, si-a revenit si masina mea. Dupa ce am facut remparea la Doc, aveam relantiul la 500 rpm. Am curatat motorul pas cu pas, nici un rezultat, am curatat tot corpul clapeta acceleratie, nici un rezultat, relantiul era tot la 500 cat timp nu aveam nici o liniuta la apa. Acum, de o saptamana jumatate, am relantiul normal, daca este rece motorul, urca pe la 1200 pana sa incalzeste, dupa care scade pe la 800, exact cum era inainte de remapare. Nu i-am facut nimic, pur si simplu si-a revenit singura.
                  O fi trebuit sa ajunga acul de la turometru la 7000 rpm ca sa se regleze relantiul.

                  Recomand remaparea, masina trage clar mai bine.

                  Multumesc aleXpeed pentru ajutor is Doc pentru remapare.

                  Comment


                  • Vezi ca se poate. Eu zic ca intre timp s-a calibrat clapeta asa cum trebuie. Ultimul 16v pe care l-am facut am stat sa urmaresc turatia de relanti, inainte si dupa tuning. Am zis ca poate imi scapa mie ceva. Nu se modifica cu nimic dupa resoftare, am urmarit indeaproape cu clientul langa mine. Ramane la ca inainte.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • intrebare: daca pui corp clapeta mare este necesara vreo calibrare de senzori? sunt ceva divergente la cos_min_i pe topic si ar fi bun un raspuns de la cineva care umbla prin softuri.

                      Comment


                      • defineste in ce consta recalibrarea clapetei . Nu de alta , dar aia trebuie sa o faci si daca dai senzorul de clapeta jos si il pui inapoi .
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • pai daca ai o clapeta mai larga, senzorul de vacuum mai stie sa citeasca vacuumuri peste limita de dinainte?

                          Comment


                          • ba da , atat aer o sa intre , ca n-o sa stie masina ce sa faca cu el
                            Trebuie si resoftat, ca altfel mergi prea sarac .
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • deci e sau nu ceva cu corpul marit? mai ales la cuplu?

                              Comment


                              • da este , se incadreaza undeva intre aproape nimic si nimic .
                                ITBurile cam au efectul ala asteptat de tine .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google