Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc, cand am drum pe la Bucuresti trec pe la tine sa o chipuiesc

    Comment


    • Poti apela direct la dealerul din Iasi, nu trebuie sa vii special pana la Bucuresti.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • si eu vreau sitker :x

        Comment


        • Azi am facut si eu remaparea la Doc. Super ok. Recomand.

          Intrebare pt doc: la cat e limitarea motorului acum k din ce am testat pe strazi nu m-am prins(undeva pe la 6500?)

          Parere: Merita banii. Cat am mers cativa zeci de km prin Bucurestiul aglomerat n-am reusit sa ating decat 120 la ora. Parca se misca mai bine. Cand mergi subturat nu mai tremura, motorul raspunde considerabil mai bine la acceleratie, urca mai bine in ture desi mai mult decat eram eu obisnuit dar sper sa nu fie probleme. Cu zgomotul pe care il aud unii nu pot sa ma pronunt ca nu am auzit nimic deosebit, vom vedea pe parcurs.

          Revin dupa cateva sute de km si un drum de paste acasa la bacau.
          fara linkuri externe

          Comment


          • deci pana la urma se merita sa imi fac un chip tuninig la logan nu?

            Comment


            • Da se merita, mai ales la 1.4 mpi si Klax din cate am citit eu pe acest forum nu se schimba limitarea de viteza dupa resoftare / chiptuning ( sa ma corecteze Doc daca am gresit ) ... succesuri :-)
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

              Comment


              • daca vreti se schimba limitarea ,daca nu ramane la cea de fabrica ,totul depinde de ce vrea clientul .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Ba da se schimba(cel putin asa e la mine dupa spusele lui doc). Eu am acum limitare la 6500. Daca se merita? Da din punctul meu de vedere se merita la 150 roni nu 800 cat e la ASPAD(nu fac reclama). Acum mai e diferenta si ce astepti de la aceasta remapare. Nu va fi bolid de curse, nu va fi o cu totul alta masina, ci va trage motorul mai bine, va urca mai rapid in ture si cam atat. Dar sunt 150 ron bine investiti dupa parerea mea.
                  fara linkuri externe

                  Comment


                  • investitia cea mai mica ,castigul de putere cel mai mare
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Salut Doc sau Cristi_Xp.
                      Inca nu am dat comanda pentru masina.
                      Sunt nehotarat,1.2 16v sau 1.4?
                      Dupa un chiptuning performantele sunt aceleasi la ambele motorizari?
                      Daca a facut cineva o resoftare cu un motor de 1.2,astept si parerea lui,este bine venita.

                      Comment


                      • Originally posted by Klax View Post
                        Ba da se schimba(cel putin asa e la mine dupa spusele lui doc). Eu am acum limitare la 6500. Daca se merita? Da din punctul meu de vedere se merita la 150 roni nu 800 cat e la ASPAD(nu fac reclama). Acum mai e diferenta si ce astepti de la aceasta remapare. Nu va fi bolid de curse, nu va fi o cu totul alta masina, ci va trage motorul mai bine, va urca mai rapid in ture si cam atat. Dar sunt 150 ron bine investiti dupa parerea mea.
                        Si eu vreau sa o resoftez pe bestiutza, am scris si la My Ride chestia asta. Spune-mi te rog ti-a crescut consumul ? Nu cred ca ai facut vreo cronometrare dar timpul pana la 100km/h a scazut ? Si eu am tot 16v.
                        Multumesc.
                        Paul
                        http://www.loganclub.ro/forum/nebune...2.html?t=20472

                        Comment


                        • daca tot va cronometrati, sa faci o cronometrare si inainte ca sa aveti ce compara,altfel e zero.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Cristi_Xp
                            Un raspuns si mie?

                            Comment


                            • asta e thread de chiptuning ,motoarele sunt diferite si se comporta diferit, 1.2 il iei pentru consum redus si performante asemanatoare 1.4 ,performantele dupa chiptuning sunt cam aceleasi ,la fel si inainte.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Oke,multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google