Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in principiu tre sa bagi benzina cu cifra octanica mai mare (98, 99+ sau 100). daca si unde iti faci, e alta treaba...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • DOC 1.6 MPI UN PRET SE POATE??? SI CAM CAT DUREAZA TREABA????
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Originally posted by B-64-MVP View Post
        DOC 1.6 MPI UN PRET SE POATE??? SI CAM CAT DUREAZA TREABA????
        iti spun eu ca am facut saptamana trecuta dureaza 30 min si costa 350 ron diferenta se si,te si la consum care scade
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • Originally posted by danni View Post
          dar dupa resoftare trebuie sa trec la alta benzina? asa mi au spus cei de la obd si plus ma costa 550 ron la ei fata de tcm 450.
          E recomandat sa bagi benzina mai buna atunci cand vrei sa scoti si storci ultimul calut din masina ta. Masina va functiona normal cu benzina de 95 si 98. Diferenta o face insa si calitatea carburantului de la pompa, daca pui de 95 si este proasta imediat se simte. De aceea recomandarea noastra este sa puneti benzina 98 sau daca puneti 95 sa fie de la benzinarii cu nume cunoscute.

          Am sa postez inca o data preturile la chiptuning pentru Dacia Logan:

          Dacia Logan 1,5 dCi 48kW / 65CP tunat la 63kW / 85CP cuplu de la 160Nm la 200Nm - pret 6.000.000 lei

          Dacia Logan 1,5 dCi 50kW / 70CP tunat la 66kW / 90CP cuplu de la 160Nm la 210Nm - pret 6.000.000 lei

          Dacia Logan 1,5 dCi 63kW / 85CP tunat la 66kW / 90CP cuplu de la 200Nm la 250Nm - pret 6.000.000 lei

          Dacia Logan 1,4 8v 55kW / 75CP tunat la 59kW / 82CP cuplu de la 112Nm la 125Nm - pret 3.500.000 lei

          Dacia Logan 1,6 8v 66kW / 90CP tunat la 72kW / 98CP cuplu de la 128Nm la 143Nm - pret 3.500.000 lei

          Dacia Logan 1,6 16v 79kW / 105CP tunat la 86kW / 115CP cuplu de la 148Nm la 160Nm - pret 3.500.000 lei


          Lista completa cu motorizari si specificatii complete la Dacia.


          Pentru programari va rugam sa ne contactati telefonic la numarul afisat mai jos sau prin formularul de contact aflat pe site-ul nostru www.obdtuning.ro. Durata operatie de modificare este cuprinsa intre 20-30 minute.

          Cu respect,
          Doc
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Erata:

            Dacia Logan 1,5 dCi 63kW / 85CP tunat la 77kW / 105CP cuplu de la 200Nm la 250Nm - pret 6.000.000 lei

            Rog un moderator sa corecteze lista din postul anterior.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Poate este o intrebare stupida avand in vedere numele firmei insa...solutii powerbox pentru 1.5 dci oferiti???

              Comment


              • Da, putem oferii si solutii powerbox numite module rapid.

                Modulele Rapid se importa direct din Italia si intr-o saptamana ajung pe masina clientului. Aceste module se folosesc in general doar la masini care nu pot fi modificate prin OBD/BDM/Chipclasic (ex. Opel Vectra, Toyota, Nissan, Mitsubishi etc). Costul unui modul este mai mare decat in cazul unei remapari soft.

                Avantaje:

                - buton on/off;
                - se poate da jos de pe masina la vanzare;
                - merge la masinile care nu se pot modifica prin OBD.

                Dezavantaje:

                - pret de achizitie mult mai mare decat o remapare;
                - crestere de putere mai mica decat o remapare;
                - se conecteaza pe cablurile masinii, necesita instalare (cost 50 euro).

                Cam astea sunt avantajele si dezavantajele acestui modul.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • salutare eu am facut resoftare acum 3 saptamani si se simte
                  totusi are o problema
                  cand mentin o acceleratie constanta masina parca merge in suturi
                  cand accelerez dispar acele suturi
                  e intradevar o problema sau patesc cum era inainte "gunoaie" ??????????????

                  Comment


                  • pai tocmai ca nu e constant...lasi un pic acceleratia,si gazele nearse din toba se aprind...si detoneaza...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • nu prea ne-am înţeles
                      la viteză constantă,fără o creştere a acceleraţiei, merge în şuturi

                      Comment


                      • viteza poate o fi constanta,dar presiunea exercitata pe acceleratie sigur nu e,adica mai lasi din acceleratie,si atunci e posibil sa mearga in suturi,altfel nu imi explic fenomenul...se recomanda sa bagi 98 benzina totusi...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • multumesc,voi merge numai cu benzina de 98

                          Comment


                          • Mah nene eu am o problema. am logan 1.6 MPI si in talon la mine scrie clar ca am 64 KW nu 66 cum scrie aici. la voi cum e???
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • Originally posted by B-64-MVP View Post
                              Mah nene eu am o problema. am logan 1.6 MPI si in talon la mine scrie clar ca am 64 KW nu 66 cum scrie aici. la voi cum e???
                              tot 64 scrie si la mine
                              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                              Comment


                              • 64kw ~88 cp atat are 1.6 MPI
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google