Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca sa n-o mai lalaim atat... Cip se merita la motoarele turbo fie ele benzina sau diesel... La aspirate daca nu schimbi axa (axele) cu came nu se simte mare lucru... Si asta o pot confirma multi dintre posesorii de 1.4 si 1.6

    PS. Nu spun ca nu se merita cip pe aspirate... Am si eu 1.6 8v si vorbesc din experient

    Comment


    • Tipu` din Craiova nu raspunde , are telefonul inchis stiti ceva ?!
      LoganClub Craiova

      Comment


      • Incearca in cursul saptamanii, poate au avut telefonul inchis in weekend. Sa ma anunti daca ai reusit sa iei legatura cu dealerul din Craiova.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • @GIGI78 adevar graiesti
          @un grafic ceva pentru 1.4 remapat si normal
          drive with speed than you die fast

          Comment


          • S-au mai postat, la sectiunea remapat sau nu.
            Castig exista, infim caci este vb de un motor aspirat, de putere redusa ( 75 cai).
            Vei avea o curba de cuplu imbunatatita, si un castig de cai modic.
            Masina va merge mai bine, dar nu te astepta la vreo modificare esentiala.
            Toate cele bune.

            Comment


            • Vreau sa fac si eu resoftare la loganu meu de 1,4 da mai trebe sa stau sa indeplinesc 3 luni ,, ca bani is putini sa dau 150 E

              Comment


              • Originally posted by Doc View Post
                Incearca in cursul saptamanii, poate au avut telefonul inchis in weekend. Sa ma anunti daca ai reusit sa iei legatura cu dealerul din Craiova.
                Poti sa iti cauti alt om pe craiova de 10 zile are telefonul inchis nu pot da de el !
                LoganClub Craiova

                Comment


                • Am o intrebare; am facut si eu resoftare la 1.5DCI meu..De la 70 la 90cp; am gasit ceva interesant pe net
                  Oferim o gama larga de servicii precum: sudura si reconditionare jante, vopsire jante, diamond cut jante, sablare de finete si vopsire etrieri!

                  intrebarea mea este daca se poate monta si acest turbocharger? Fara sa am probleme...Sau doar una din variante se foloseste.

                  multumesc
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • S-a mai discutat pe un alt thead de asta. Parerea mea ca nu face nimic. Nu inteleg la ce iti mai trebuie ca tu ai turbina

                    Comment


                    • Dar pe 1.4 MPI se merita ?!
                      LoganClub Craiova

                      Comment


                      • Merita si micutul 1.4 mpi o remapare.
                        Si acum cele mai multe exemplare de Logan sunt 1.4 mpi, dar DOC nu gaseste un grafic de aratat la noi. Atata timp cat am dyno, faceam cel putin doua trei teste gratuit sa arat la turma ce modificari benefice sunt.
                        Grafice exista (cel putin unul) dar nu se vrea a pune ca exemplu pt ca apar din nou si din nou discutii, cum au aparut si pe alte forumuri, fara a primi un raspuns clar de la DOC.

                        Comment


                        • Graficele la 1.4 si 1.6 cu siguranta nu vor apare prea curand atata timp cat si 350 RON sunt multi bani pentru o remapare, dar sa mai dai 50 euro pentru un test dyno.

                          Cine a fost curios sa afle cat poate masinuta din dotare a facut si testul dyno, din pacate toate au fost diesel.

                          @mrfler: ai venit la mine si nu ti-am facut modificarea? Au fost membri la care le-am facut modificarea si fara sa aiba 3 luni, insa forumul ia acaparat total.

                          @shadow: am sunat si eu astazi la Craiova si se pare ca telefonul este inchis. Nu stiu motivul dar o sa incerc sa il aflu.

                          @VANDIESEL: in niciun caz nu te apuca sa montezi asa ceva pe masina sau mai rau sa dai si bani pe ea.
                          Last edited by Doc; 7 October 2008, 18:33.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Doc , ar fi bine , ca m-ar interesa foarte mult , daca nu reusesti sa dai de el , imi poti recomanda pe altcineva ?! Tot la 350 RON
                            LoganClub Craiova

                            Comment


                            • Pret special (mai bun decat cel afisat aici) pentru primii 5 membri ai forumului, la orice model de Logan fie el benzina sau diesel. Detalii in PM sau YM: obdtuning, va rog.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • @DOC
                                Am citit intrebarile de pe site dar mai am si eu cateva referitoare la masina mea : logan dci de 65 CP

                                1. Dupa resoftare va scoate mai mult fum?
                                2. La un ITP, avand in vedere puterea crescuta, nu vor iesi mai multe noxe la test?
                                3.In cazul in care imi fac resoftarea si voi merge poate un pic mai turat, o voi accelera mai des, chiar risc sa am probleme cu turbina, injectoarele sau ambreiajul ( nu ma refer la mers violent cu ea, doar la un pic mai multa turatie) ?
                                Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google