Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Softul poate fi detectat numai prin ddt la pitesti si nici asa nu prea se vede ... la itp nu ai treaba stai linistit
    sigpicMy ride

    Comment


    • Dar inainte sa ajunga la pitesti masina se poate rescrie cu setarile originale, deci putine sanse sa ajunga acolo modificata.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Hai sa va arat pe ce dati voi banii cand va duceti la micii bisnitari:

        Va prezentam graficele la o Dacia Logan 1.5dCi de 65cp (membru al acestui forum) care, in urma unor modificari aduse de firma Dimsport si Master Tuner, a ajuns la 111CP si 243Nm.

        Masina a venit la noi cu intercooler, turbina schimbata si soft facut la o alta firma. Rezultatul pe dyno asa cum a venit masina a fost de 84CP (4720RPM) si 198Nm. Cu fila originala si modificarile de care am spus mai sus (intercooler si turbina) rezultatul pe dyno a fost 75CP(4085RPM) si 167Nm deci in urma resoftarii de catre o firma din cluj castigul a fost doar de 9CP. Acesta a fost si motivul pentru care clientul a apelat la firma noastra.

        Si ca urmare, in urma unei modificari cu soft stg 2 Dimsport cresterea de putere pe bancul dyno inregistreaza valoare de 96CP (4575RPM) si 224Nm. De aici intra in actiune si domnul Florin cu al sau Unichip si dupa cateva ajustari si un test dyno rezultatul urca la 111CP si 243Nm. Din pacate clientul nu a vrut sa se opreasca aici, chiar si la sfaturile noastre de aceea e posibil sa ne prezinte Florin si alte rezultate al testelor dyno care s-au mai facut si dupa plecarea mea.


        In concluzie duceti-va voi la inginerii din Mioveni ca sa avem si noi ce modifica dupa ei.
        Attached Files
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Consum

          Sunt membru de mai mult de 3 luni, ce reducere faceti pentru Logan 1,4 55 kw?Ce consum se obtine, fata de cel din fisa tehnica?
          Astept un raspuns.
          Dan Herta

          Originally posted by Doc View Post

          reduceri pentru membrii forumului

          Avand in vedere ca pe toate forumurile firmele de tuning promit discount-uri mari pentru membrii, dar raman la stadiul de promisiune si aparitia peste noapte a unor asa zisi chiptuneri cu softuri piratate, am decis ca este cazul sa venim cu o oferta reala de tuning pentru membrii loganclub.ro. Cu aceasta oferta incercam sa combatem pirateria si tuningul de proasta calitate, sa oferim membrilor siguranta modificarile aduse masinii nu afecteaza fiabilitatea motorului. Oferta noastra de tuning se prezinta astfel:


          Dacia Logan 1,5 dCi 48kW / 65CP tunat la 63kW / 85CP cuplu de la 160Nm la 200Nm - pret 6.000.000 lei

          Dacia Logan 1,4 8v 55kW / 75CP tunat la 59kW / 81CP cuplu de la 112Nm la 127Nm - pret 3.500.000 lei

          Dacia Logan 1,6 8v 66kW / 90CP tunat la 72kW / 98CP cuplu de la 128Nm la 143Nm - pret 3.500.000 lei



          De altfel la acelasi pret pot beneficia de modificari ale puterii si posesorii de Dacia Solenza si Supernova. De asemenea, oferim upgrade clientilor nemultumiti de softurile altor firme de tuning. Costul acestei operatii de upgrade este la jumatate, adica 3.000.000 mil pentru motorul 1,5DCi 65CP si 1.750.000 lei pentru motorizarile benzina aspirate. Va oferim posibilitatea sa testati gratuit versiunile noastre de soft si sa decideti daca aceastea va multumesc pe deplin.

          Oferta afisata mai sus este valabila doar pentru membrii cu o vechime de cel putin 3 luni pe acest forum sau cu minim 100 de posturi.

          Pentru programari va rugam sa ne contactati telefonic la numarul afisat mai jos. Durata operatie de modificare este de 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii.

          Cu respect,
          Alex Stancu
          Telefon: 0788.194.100
          Email: obdtuning(at)gmail.com
          Web: http://www.obdtuning.ro
          ID Yahoo Messenger: obdtuning

          My Car

          Comment


          • Pai ti-ai dat singur raspunsul, alea sunt preturile cu reducere pentru membrii. Pe site preturile fara reducere sunt cu totul altele: http://www.obdtuning.ro/?S=lista&categorie=47
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Salutare
              am facut si eu resoftare la un 1.4
              masina a mers f bine
              s-a simtit un plus de putere
              acum merge la fel de bine dar in sarcina se aude un tacanit la motor

              Comment


              • Si eu am facut la 1.4 si inca nu am auzit nimic tacanit...
                Poate nu sunt suficient de atent

                Comment


                • Am facut resoftarea impreuna cu un prieten
                  si la el se aude la fel
                  se aude cand mergi la deal, cand accelerezi brusc sau cand îi dai in gura
                  masina merge bine dar se aude tacanitul la motor

                  Comment


                  • E facuta la Doc resoftarea?
                    Daca nu ,nu mai postati pe topicul asta...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Originally posted by padrefloryn View Post
                      Am facut resoftarea impreuna cu un prieten
                      si la el se aude la fel
                      se aude cand mergi la deal, cand accelerezi brusc sau cand îi dai in gura
                      masina merge bine dar se aude tacanitul la motor
                      Nu stiu daca la mine ai facut sau nu remaparea, dar te sfatuiesc sa pui benzina ceva mai buna. Posibil daca remaparea este ok sa fie de la benzina, daca nu trebuie sa schimbi modificarea pe care ai facut-o la masina. E posibil sa ai prea multe grade la avans.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Ma pregatesc si eu (financiar) pentru o resoftare ... dar nu mai gasesc postul in care spuneai daca dai sau nu factura.

                        Comment


                        • Primesti factura la orice pret afisat pe site-ul obdtuning.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Originally posted by Doc View Post

                            Nou! In curand va vom pune la dispozitie un pachet ce include soft si turbina mai mare pentru motorizarile 1.5dCI. Voi revenii cu amanunte legate de performante, grafice dyno si preturile exacte.
                            Asteptam

                            Comment


                            • @Doc salut sunt din resita am 1.4 mpi si vreau si eu un chiptunning ...poate te pricepi sami activezi si cb...dac te pricepi spunemi te rog sami cumpar maneta...si zimi cand ai drum pe aici sa ma rezolvi si pe mine stima

                              Comment


                              • Salut dannyel,

                                Nu ma ocup cu activari CB, dar te pot ajuta cu chiptuning la modelul tau. Insa e nevoie sa faci un drum la Bucuresti daca vrei sa ai parte de reducerea aplicata membrilor acestui forum si sa faci un dyno asa cum m-ai intrebat in PM.

                                @supercar: graficele dyno deja le-am pus pe forum la logan 1.5dci 65cp cu turbo mai mare. Le gasesti si aici: http://www.obdtuning.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=11
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google