Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doc eu la 10 sunt acolo si...facem din melc un melc mai vanjos

    Comment


    • Originally posted by NYC82 View Post
      salut doc as dori sa stiu daca mai este deschis centrul din galati pentru ca eu sunt din focsani si fac drumuri mai dese la gl.eu am un 1.6 8v pe un logan mcv
      Da poti apela cu incredere la dealerul din Galati, oferta este aceeasi ca pe forum.

      Dealer Dimsport Galati: 0744-700.229 Andrei

      Originally posted by seiko View Post
      Doc eu la 10 sunt acolo si...facem din melc un melc mai vanjos
      Depinde de grupul cu care plec din Bucuresti cat de repede se misca, posibil eu sa ajung si mai devreme daca imi place traseul.

      Chiar ma gandeam sa incerc un drum pe Cheia pana la Brasov, n-ar strica niste derapaje asa de incalzire.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Am facut si eu remaparea la dimsport galati. foarte multumit, baiat de treaba. recomand.
        sigpic

        Comment


        • Am facut si eu remaparea azi la Dimsport, sunt super multumit, mutumesc Doc.

          Recomand cu incredere.
          Last edited by miki_stan; 28 February 2009, 18:32. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Sa inteleg ca ai simtit diferenta fata de stoc?!?
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Se simte bine , si inca nu am dat talpa la masina , am mers normal, dar se observa imediat diferenta.

              Comment


              • azi am facut si eu remaparea la Doc...sincer...cred ca ori sunt nesimtit ori nu e mare branza...(nu am paraituri, nu tremura,nu are sunet metalic) nu pot sa zic ca e ceva in
                neregula dar..nu pot zice nici ca trage mai bine....
                O sa va zic un verdict cand am sa o pun langa un alt preferance de 1.4 stock si o sa o compar de ex in tr a 4-a .
                AAAAAA intradevar conducand identic ca si pana acuma consuma cu 0.4-0,5 l mai putin
                asta e singura diferenta sesizata de mine.

                Comment


                • Am observat si eu ca daca merg normal consuma mai putin, iar la putere ce se observa la mine e ca prinde viteza mult mai repede ; de ex cand ies din bucuresti spre pitesti trebuie sa urci podu care duce spre carrefour si acolo se simte cel mai bine pentru ca inainte abea urca, iar dupa remapare trage mult mai bine.
                  Eu sunt multumit pentru ca la o motorizare MPI nu poti avea performante foarte mari, daca era turbo era altfel treaba, dar oricum se merita pe orice masina fie MPI, DCI, etc.

                  Off topic : inainte bagam benzina efix 95', carrera 95' sau petrom 95' si tragea mai bine cu efix 95', o benzina buna ajuta motoru mult mai ales acum dupa remapare o sa bag numai efix 95'.
                  Last edited by miki_stan; 1 March 2009, 16:43. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • am urcat azi ca de obicei poiana ....cu 4 persoane ,ca de obicei...parca tragea un pic mai bine dar...dupa 3000 rpm parca as avea toba sport...are un sunet suparat...oare de ce? e normal???

                    Comment


                    • Originally posted by seiko View Post
                      azi am facut si eu remaparea la Doc...sincer...cred ca ori sunt nesimtit ori nu e mare branza...(nu am paraituri, nu tremura,nu are sunet metalic) nu pot sa zic ca e ceva in
                      neregula dar..nu pot zice nici ca trage mai bine....
                      O sa va zic un verdict cand am sa o pun langa un alt preferance de 1.4 stock si ...................
                      Nu esti nesimtit, dar 100% te asteptai la ceva mai spectaculos.
                      Fa un test de reprize cu un 1.4 mpi stock (tr III 60-100/h , si tr IV 80-120) si vei vedea imediat diferentele

                      PS: sunetul ''suparat'' poate fi de la compresia un pic marita si auzi ca grohaie ceva mai tare, dar nu e deloc mai zgomotos.
                      Last edited by Octavian; 1 March 2009, 21:09.

                      Comment


                      • si sunetu ala de motor 'puternic' dupa 3000 rpm e normal (un sunet grav..gen toba sport...dar auzit din fata din motor) ? Ps la Ps-ul tau...crede-ma dupa 3000 zici ca e tractor

                        faza e ca trage ok dar...parca imi este frica un pic sa turez peste 3000 din cauza sunetului..nu stiu cum sa vi-l descriu...dupa 3000 parca e sunet de diesel...
                        Last edited by seiko; 1 March 2009, 21:39. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • @Seiko stai linistit ca de stricat nu se strica
                          Si eu am facut remaparea la DOC, si zic ca sunt foarte multumit, consumul este evident mai scazut, trage mai bine, eram constient ca nu spectaculos dar la deal e bijuterie

                          Comment


                          • si la tine se aude altfel dupa 3000 (mai precis pe la 3000) ?

                            Comment


                            • eu nu simt o diferenta de zgomot, am impresia ca tot asa se aude.
                              Last edited by cristivsb; 1 March 2009, 23:17.

                              Comment


                              • oricum cu 4 persoane in masina la urcare in poiana bv tragea mai bine un pic..pana acum foloseam doar tr 2-3 si rar 4 acum mai mult 3-4 si mai rar 5 e mai bine un pic..
                                dar nu pot zice sa simt zvacul acela de care vorbesc toti...si sunetu ala de la 3000...tre sa mai iau pe cineva cu ciptuning sa vad...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google