Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • doc am facut remapare si sunt foarte multumit merita sa faci o remapare
    drive with speed than you die fast

    Comment


    • Originally posted by a.danut View Post
      turbina si injectoare cam cat ma ajung? si cu cat ar mai creste puterea?:d

      jante de aliaj am cele originale logan.

      Despre astfel de modificari vorbeste cu felix sau bbi-ul. Ei stiu cel mai bine preturile la piese si modificari.

      Originally posted by fuguletz View Post
      salut, am un logan 1.5dci 70cp(van) ... cati cp castiga si cati nm ? mersi!
      Cu resoftare poti castiga la modelul tau aprox 20cp si 45nm cuplu. Te costa 350 ron.

      Contact: 0751.194.100
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Originally posted by Doc View Post
        Daca am anuntat ca vin ma voi tine de promisiune. Sper sa nu mai fie asa de aglomerat la urcare spre sala Polivalenta cum a fost data trecuta. O sa vin si la intalnirea de la Brasov pe 1 Martie, posibil sa vin cu un Logan 1.5dCI 70CP resoftat. OZN-ul meu intra la modificat si nu stiu daca este gata pana atunci.
        Doc......ma bucur sa vad ca ai sa vii si tu la Brasov :happ: . Intrebare: vii odata cu noi, in coloana, si stai cu noi pe acolo, sau vii direct la intalnire? Te intreb, pt ca in cazul in care vii cu noi, trebuie sa ii anuntam pe baietii din BV, si sa updatam lista pt Buc.

        sigpic

        Comment


        • Doc faci si mie un ciptuning pe 1 martie la Bv?

          Comment


          • pai spune-mi exact programul acestei intalniri si ce alte variante mai sunt cu plecarea din Bucuresti. Din cate am inteles intalnirea tine doar o zi cu plecare din Bucuresti dimineata.

            @seiko: de asta am fost invitat la intalnire, sa ii ajut si pe cei care nu pot ajunge in Bucuresti sau la dealeri. Ne vedem pe 1 Martie la Brasov, o sa am la mine consola de tuning, laptopul si adaptor la 220v.
            Last edited by Doc; 20 February 2009, 10:15. Reason: Automerged Doublepost
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Intalnirea tine doar o zi, din Buc se va pleca la 7AM de la fantana miorita, adunarea intre 6.30-7.00), pt a ajunge in BV, la 10AM, in parcare la Metro Ghimbav. Pana acum suntem 20 de masini. Pe lista am tercut fiecare om, cu 1 sau 2 masini (depinde daca mai vine altcineva motorizat cu el) si numarul de persoane. Nu stiu exact care este programul in BV, era vorba despre o plimbare prin oras, luat masa undeva, si inca cateva chestii.....dar intre timp nu stiu daca s-a mai schimbat ceva la program sau nu.

              P.S. Indiferent daca vii odata cu noi sau nu, eu iti recomand sa postezi pe topicul dedicat intalnirii ca vei fi si tu prezent, pt ca lumea sa stie, si pt a veni pregatiti cu cele necesare unei resoftari ;)


              sigpic

              Comment


              • DOC deci o sa fiu la 10 la metro PS : poti sa faci in asa fel incat limitarea sa imi ramana tot la 6000 ???

                Comment


                • @seiko: limitarea se pune unde vrei tu, poate ramane si la 6000RPM.

                  @gionik: atunci ne vedem Duminica, 1 Martie la ora 7:00 la fantana Miorita.

                  Pentru ca multa lumea intreaba de preturi (chiar daca se afla in primul post), revin cu lista:

                  Noua lista de preturi cu reducere pentru membrii acestui forum cuprinde:

                  Motorizari benzina:


                  Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                  Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                  Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                  Motorizari diesel:

                  Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                  Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                  Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                  Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                  Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                  Durata de lucru - 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii. De asemenea pot face aceaste modificari si la intalnirile Logan Club din Bucuresti, atunci cand imi fac anuntata prezenta.

                  Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos.

                  Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Doc... ai patit-o sa ti se planga cineva ca foloseste benzina de 95 si..aude nustiu ce paraituri metalice in motor?dupa resoftare? ce are daca bagi numa de 95?

                    Comment


                    • Mai ce ureche avea ala - vreau si eu sa aflu raspunsul pe care il primesti ...
                      1.2 TSI

                      Comment


                      • Am auzit cazuri, dar foarte putine. Tine foarte mult de calitatea carburantului pe care il pune fiecare in masina. Dupa resoftare nu este obligatoriu sa schimbi si cifra octanica, insa e recomandat sa folosesti benzina buna.

                        L.E. ne vedem astazi la ora 15 sus in parcarea la Polivalenta.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • o intrebare am.. are ceva daca fac remaparea iar masina are 200.000 km ?? afecteaza cu ceva ??
                          Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
                          ID: cipry263

                          Comment


                          • Daca starea tehnica a masinii tale este buna la cei 200.000km, o resoftare nu ar avea ce sa afecteze. Poti face linistit aceasta modificare din punctul asta de vedere.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Sunt f. multumit. Mersi Doc.
                              1 point 6 litre 8 vsigpic

                              Comment


                              • salut.poti sa ma lamuresti si pe mine cu fata pocanitului in motor dupa efectuarea unei remapari?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google