Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senchiu Senior
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • da oameni buni sigur consuma mai putin HA verificati la litri pe care-i consumati si mai vb atunci sa vedeti ce mai putin consuma va-ti gandit ca atunci cand faceti aceasta modificare tot din soft este facut sa va arata ca consumati mai putin ????? buna intrebarea nu !

      Comment


      • da am tinut cont de cantitatea de combustibil pusa in rezervor si consuma sesizabil mai putin (0.1-0.2%) nu mult dar este mai putin
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • eu zic ca ai o diferenta dar pe plus

          Comment


          • umbla la soft si discutam dupa. dar conditie : sa nu crezi ca ai trecut pe bugatti. mergi in acelasi regim. stiu tentatia este mare sa schimbi la 3500 in loc de 2500 sa faci depasiri mai ceva ca inainte, sa te iei in bete cu altii. da in cazul acesta creste consumul dar daca mergi la fel ca inainte o sa constati ca iti scade. si totul datorita cuplului marit care iti ofera rapoarte rapide. nu o mai talalai ca inainta pana sa ii dai treapta superioara....



            explica te rog DOC acestor incapatanati si fixisti... mie imi este greu


            sau este vorba de struguri si de vulpe? )
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • pe la brasov cand mai dai ?
              sigpic

              Comment


              • fiecare cu parerea lui ok dar sa-ti aduci aminte si o sa vb mai tarziu mai fa cema mii de km si dupa sa spui parerea eu am experienta crezi ca fabrica nu a probat asa ceva si a ales ce este optim nu ar plati ceva ingineri asa de geaba ca altfel ar pune sa faca softurile toti tuningarii sa le dau un nume


                mai pune si o virgula ,un punct , o cratima ca abia daca se intelege ce vrei sa spui .
                Last edited by Cristi_Xp; 2 July 2011, 12:38.

                Comment


                • vino cu o explicatie logica si mai discutam. nu las`ca o sa vezi tu. mai asteapta... etc
                  cunosc persoane care au facut peste 50.000.km cu soft modificat si nu se simte nimic in neregula
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • cum am zis ai rabdare ok

                    Comment


                    • Dupa remapare a aparut o problema. Nu stiu daca e de la asta sau este o pura coincidenta. In orice treapta as fi daca o tin constat la o turatie intre 2000 si 2500 ture apare o senzatie de "dute-vino" ca si cum ar primi benzina cu pauze...Nu stiu sa explic clar dar este ciudat si poate prin pura coincidenta a aparut dupa resoftare. In rest sunt foarte multumit.

                      Comment


                      • Originally posted by razvan05 View Post
                        umbla la soft si discutam dupa. dar conditie : sa nu crezi ca ai trecut pe bugatti. mergi in acelasi regim. stiu tentatia este mare sa schimbi la 3500 in loc de 2500 sa faci depasiri mai ceva ca inainte, sa te iei in bete cu altii. da in cazul acesta creste consumul dar daca mergi la fel ca inainte o sa constati ca iti scade. si totul datorita cuplului marit care iti ofera rapoarte rapide. nu o mai talalai ca inainta pana sa ii dai treapta superioara....



                        explica te rog DOC acestor incapatanati si fixisti... mie imi este greu


                        sau este vorba de struguri si de vulpe? )
                        Din punctul meu de vedere sunt concluzii corecte!! Faci resoftare si mergi in regim normal: consumul scade!! Daca mergi intr-un regim pentru a-ti dovedi ca masina are ceva cai in plus... e normal ca o sa constati un consum mai mare!! Nu vrei sa ai dileme de acest gen pastrezi masina cum a facut-o fabrica! E simplu!!

                        Comment


                        • CONCLUZIE: deja apar intrebari sau chiar lamuriri cine stie stie ramane sa vb.
                          astea sunt pentru cine stie sa recunoasca cum merge o masina socurile o sa va manance banii
                          sunt aici p.t. voi

                          Comment


                          • Originally posted by CobrA_4cS View Post
                            In orice treapta as fi daca o tin constat la o turatie intre 2000 si 2500 ture apare o senzatie de "dute-vino" ca si cum ar primi benzina cu pauze...Nu stiu sa explic clar dar este ciudat si poate prin pura coincidenta a aparut dupa resoftare. In rest sunt foarte multumit.
                            Benzina sigur nu primeste cu pauze din soft, insa trebuie facuta o verificare la masina. Cand ai schimbat bujiile si fisele?
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Originally posted by Doc View Post
                              Pentru Galati:

                              Power Flash SRL Galati, Romania / Telefon: 0744 700 229

                              .....................

                              Motorizari diesel:

                              Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                              Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                              Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                              New Logan 1.5 dCi 75CP - 650 RON
                              New Logan 1.5 dCi 95CP - 650 RON

                              Sandero 1.5 dCi 70CP - 400 RON
                              Sandero 1.5 dCi 85CP - 400 RON

                              Duster 1.5 dCi 90CP - 650 RON
                              Duster 1.5 dCi 110CP - 650 RON

                              ......................................

                              Contact: 0751-194.100
                              Salutare ... o curiozitate. Nu dati cu pietre, e o intrebare nevinovata.
                              In functie de ce depind preturile astea? Ca din cate am inteles procedura e similara dar sunt unele diferente in functii de masini de ma baga in ceata.
                              Sa inteleg ca e in functie de pretul masinii? Cam asta observ eu.

                              Pe mine m-ar interesa o remapare la un Hyundai SF 2007 si am o dilema:
                              M-ar intereseaza mai mult impactul asupra consumului decat cel asupra performantelor. In situatia asta imi recomandati EcoTuning, sau ar merge si un Stage 1, asta ca sa fie totusi cate un pic din ambele. (Apropos, cred ca e o greseala la cifre pe dimsport.ro la Hyundai SF 2007 150 cp la Stage 1: 285Nm dupa remap? )

                              Inca ceva ... in Galati se poate face si testare pe Dyno? CHiar as fi curios sa vad cati cai salasluiau sub capota inainte de remap.

                              Comment


                              • vine si el cu primul sau post deja cu multe nelamuriri...

                                sa caute aici si sa puna intrebari dupa...

                                scuze Doc ! dar nelamuririle se rezolva mai bine prin telefon sau face-to-face decat prin mesaje la care nu sti cand ti se raspunde sau cand poti raspunde.
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google