Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chipset tuning 1.4 mpi

    In acest weekend Loganul meu a fost remapat de catre Doc. Rezultatul este exceptional !!! Multumesc inca o data Dr.Doc !

    Comment


    • la cei cu remapare nu sunt probleme cand faci ITP-ul (noxele)?

      Comment


      • Originally posted by htodan View Post
        In acest weekend Loganul meu a fost remapat de catre Doc. Rezultatul este exceptional !!! Multumesc inca o data Dr.Doc !
        Ma bucur sa aud ca merge bine masina dupa modificare si iti multumesc pentru cadoul cu "apa de foc". Foarte buna.

        Originally posted by logan 05 SGB View Post
        la cei cu remapare nu sunt probleme cand faci ITP-ul (noxele)?
        Se pare ca nu. Tot ce am modificat pana acum, a trecut si testul ITP.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Am facut eu ITP acum 2 saptamani si nicio problema.
          fara linkuri externe

          Comment


          • Astazi ajung la Bran, langa Brasov. Daca mai este cine interesat de resoftare Dacia Logan sa-mi trimita un PM cu numaraul de telefon.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Daca insista ei cu accelerari la blana instant, scoate noxe, si nu treci (la diesel). Dar se rezolva cu nenea inspectorul (care daca vrea te pica, daca vrea, te trece oricum, adica si cu si fara remapare). Eu mi-am facut remapare, se simte, sunt multumit, dar un nenea nemultumit, nu m-a trecut la un itp facut pe bune. Acum am 30 de zile sa rezolv observatiile (noxele). Asa ca inainte de itp, ori te duci si-i dai blana, sa nu mai aiba ce sa mai gaseasca, ori faci un cadou lu nenea inspectoru.

              Comment


              • Orice masina diesel fara DPF poate pica testul ITP daca ii acorzi un pic de atentie inainte de testare. Nu mergeti cu masina la ITP daca inainte de test ati mers foarte mult in oras. Parcurgeti cativa km in afara orasului la turatie mai mare 3500-4000RPM pentru a curata catalizatorul si evacuarea de funinginea adunata din cauza mersului subturat.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Intr-adevar, inainte sa merg la inspectia ITP, am facut-o dupa o perioada (destul de lunga) in care am mers 95% numai in oras.. Si nenea de acolo mi-a zis acelasi lucru: s-o scot la drum, si sa ma dau la ea. Dupa ce am facut asta, am incercat si eu accelerari bruste pe loc si fumul arata mult mai "prietenos".. Si eu care credeam ca o oarecare conducere "sportiva" (daca se poate spune asta pe dieselu de la logan) ar fi de ajuns pentru aerisirile necesare.

                  Comment


                  • dai si garantie?

                    Comment


                    • eu cred ca reprezinta o garantie faptul ca nu o sa gasesti reclamatii pe acest topic.
                      am stage 2 si sunt mai mult decat multumit (in ceea ce priveste un logan)
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Cand poti sa ne intalnim sa imi faci si mie o remapare la un 1.4 MPI ? De preferat intr-o dupa amiaza sapt asta ca de dim sunt la munca

                        Comment


                        • Doc, se poate urca o mapa de 1.6 stage cat o fi ea, peste mapa mea de 1.4?

                          Comment


                          • Originally posted by Champion View Post
                            dai si garantie?
                            3 ani este garantia la soft.

                            @cobra: ma suni la 0751-194.100 si gasim o solutie sa ne vedem.

                            @razvan: nu vad de ce ai face acest lucru la 1.4i. Mapele de 1.6i nu se potrivesc cu motorul de 1.4i.

                            Astazi ajung la Slobozia. Daca este cineva interesat de remapare Logan in aceasta locatie sa-mi trimita PM cu numarul de telefon. La Bran am facut fericiti 2 posesori de Logan. Poate ne povestesc aici impresii dupa remapare.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Va povestesc eu. Am facut remap in decembrie 2010 facut la Dim, stage1. Masina e mult mai sprintena in acelasi regim de turatii. Ma bate un gand sa trec la stage2. Cum rezolv problema cu banii voi cauta un dealer Dimsport (sau obtin o sponsorizare, Doc, ce spui?).

                              Comment


                              • Te asteptam, daca vrei sa treci la cealalta versiune.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google