Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se poate scrie soft de 1.6 peste computerul meu de 1.4? e valabil tot la oferta de 150 lei?

    Comment


    • Originally posted by cristi_caine View Post
      se poate ca dupa resoftarea masinii sa dea erorii in bord cum ar fii check engine..?
      check engine inseamna o gramada de chestii , de la o gramada de senzori , la diferite probleme mecanice . Rsoftarea nu are de ce sa dea o eroare daca este facuta cu cap si cum trebuie . Deci din punctul de vedere al resoftarii facute de Dimsport , raspunsul este nu .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • La mine nu apar erori in bord la Dacia Logan. Cred ca deja te-ai convins si tu dupa resoftare.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Asa...ca fapt divers, un mic update dupa ceva km
          Resoftare facuta la DOC in septembrie 2008 la 30.000 km, acum masina are aproape 74.000 km si totul este ok(am trecut si-un itp fara emotii in acest interval si urmeaza un altul la vara), nu regret ca am facut-o dpdv al comportamentului masinii.
          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

          Comment


          • si tot asa ca fapt divers am facut un sondaj si se pare ca la majoritatea masinilor remapate injectoarele rezista mai mult. Poate mi se pare doar mie........La fel de multumit si eu de resoftare... Uppp.....
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • Sal.Facut si eu resoftare la 29.190Km.adica Sambata,este mai vioaie,sa vedem.Multumesc DOC.La mimioane de km.

              Comment


              • Salutare
                Doc,
                Am un logan diesel 1.5 dci 85cp din 2008 cu 92K km.
                Masina e ok, consum foarte bun(zic eu). La ultimul drum de 800km in provincie am avut consum pe CB 4.3 (real 4.8) in conditiile in care in localitati am 60km/h in afara 110km/h iar pe autostrada in majoritatea timpului am avut 140km/h. Motorina OMV de iarna aia mai aditivata aprox 5.9ron/l. (cu sprint diesel ar consumai mai putin din calculele mele)
                Am citit pe site-ul Dimsport.ro despre eco tuning. Sint interesat mai ales de reducerea costurilor nu de un motor mai puternic.
                Intrebari:
                1. In ce conditii se obtine un consum mai mic?
                2. E reversibil acest eco tuning?
                3. Care e costul ecotunig si al reversului?
                multumesc frumos,

                Comment


                • Consum mai mic se obtine atunci cand viteza se pastreaza cat de cat constanta intre 90-100km/h si nu depaseste 110-120km/h.
                  Da, orice modificare de soft este perfect reversibila. Costul unei modificari este de 350 RON si reversul este gratuit.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • si de ex. daca eu as vrea sa trec din nou la softul original ar trebui sa-l pun pe al meu sau oricare alt soft de la oricare logan?
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • Trebuie sa il pui pe al tau.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Multumesc.
                        Din ce am mai citit pe net, dupa operatiunile de tuning are loc o crestere a cantitatii gazelor evacuate. Eco tuningul rezolva aceasta problema?
                        Ma gindesc sa nu fie probleme la ITP cind meseriasii ii dau goarne.

                        Comment


                        • Daca nu au fost probleme la ITP cu cele tunate Stage 1 sau Stage 2, ma indoiesc sa ai vreo problema cu ECO Tuning. Ca sfat, mergi pe varianta Stage 1 si nu ai de ce sa fii nemultumit.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Mutumesc
                            Aleg intre eco si stage1 si ne auzim la telefon
                            O zi mare iti doresc,

                            Comment


                            • Salut Doc

                              Am si eu o intrebare .Cat ma costa Stage 2 la Logan MCV 1.5 DCI 70 CP ?

                              Comment


                              • Te costa 500ron un Stage 2.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google