Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cat_alex52 View Post
    In general se asteapta (cam la orice marca de masina) sa se faca rodajul motorului (la 1.6/16v nu stiu care este rodajul), dupa care se pot face modificari la soft ... probabil dupa 5.000km, iar la E5 e ceva mai scump, din cate am observat ... succes :-)
    Am precizat, in mesajul anterior, ca nu ma pricep la aceste modificari de soft, si nu a fost un mesaj rau intentionat, doar am citit undeva pe unul dintre forum-uri de aici ca e mai bine sa faci o remapare dupa ce ai facut rodajul masinii (difera de la mpi - dci) ...
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • azi la 18.30 am facut resoftarea, cu toate ca reprezentantu dimsport GL a fost foarte racit,azi mi-a dat ''alta masina'', trage super, prompta la acceleratie si turbina suiera de te unge pe suflet, sunt foarte multumit ,a meritat fiecare leut ,revin cu pareri in privinta consumului in mers normal si in mod mai agresiv !! daca stiam ca dci-uu meu are asa rezerva de putere o faceam imediat dupa rodaj !!!! RESPECT !!

      Comment


      • 90% vin si eu cu peugeot-ul la toplita, numai sa iti aduci sculele potrivite pentru ca la sibiu nu ai resusit sa pui softul...daca iti mai aduci aminte...si sa nu bat drumul degeaba.Cam in ce data esti in toplita?
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • Salut sunt din Pitesti si as fi interesat sa cresc puterea motorului meu de la 85 la 105 cai dar mai am inca 2 ani garantie la masina ,ma va afecta la revizii?
          Daca nu cum putem lua legatura.

          Comment


          • Salut! La Clio 1.4 MPI din 2001 e acelasi pret ca la Logan???

            Comment


            • Originally posted by nstoica77 View Post
              Salut sunt din Pitesti si as fi interesat sa cresc puterea motorului meu de la 85 la 105 cai dar mai am inca 2 ani garantie la masina ,ma va afecta la revizii?
              Daca nu cum putem lua legatura.
              Reviziile le poti face in continuare la fel, fara sa fie afectate de resoftare. Ma poti suna la 0751194100 si rezolvam cu o marire de putere.


              Nu, nu este acelasi pret la Clio. Ai PM cu varianta de pret la Clio.
              Last edited by Doc; 5 January 2012, 01:39.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Cu cat se mareste puterea unui logan 1.4+gpl dupa resoftare si cat costa?

                Comment


                • Ai cresteri de 8-10% din valorile initiale si te costa 150 ron.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Mersi.O sa trec cat mai repede pe la tine pentru resoftare.Sper ca se simte si pe gpl resoftarea.

                    Comment


                    • Te astept. Numarul meu de telefon este 0751194100.

                      P.S. daca intalnirile fulger din Bucuresti se mai tin la Real Vitan, pot sa mai trec si eu pe acolo.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Salut ! As fi interesat de o remapare pt loganul meu 1,4.Sigur nu va creste consumul daca se conduce in acelasi regim?Si asa mananca mai mult decat merita .Dupa remapare scap de huruitul ala care se produce cand conduc intr-o treapta prea mare pt viteza la care rulez? Va trage mai bine din a 2-a? Pretul este de 150 lei din cate am inteles,nu? Si pt un megane 1.5 85 cp care ar fi costul pt fiecare stagiu ?Are un prieten si sa vad poate il conving si pe el...Multumesc pt raspunsuri !
                        Pasionat auto & gadgets

                        Comment


                        • Modificarea de soft nu aduce in mod direct o scadere de consum, insa daca te dai un pic la masina poate creste un pic. La un mers linistit, valorile consumului de carburant raman cam la fel, posibil sa scada un pic daca mergi pe trepte mai mari decat inainte de tuning.

                          Cresterea de cuplu pe plaja medie de turatie iti ofera un confort atunci cand mergi un pic subturat. Motorul va raspunde mai bine cand accelerezi chiar daca te afli sub plaja de cuplu. Pretul este acelasi, 150 RON pentru 1.4i si 1.6i.

                          Megane 1.5dCi 85CP te costa 650 RON pentru Stage 1 si 850 RON Stage 2.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • in pitesti ai vreun servis

                            Comment


                            • In Pitesti nu am service, dar cred ca poti ajunge la Bucuresti si te rezolv.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Originally posted by yotataee View Post
                                azi la 18.30 am facut resoftarea, cu toate ca reprezentantu dimsport GL a fost foarte racit,azi mi-a dat ''alta masina'', trage super, prompta la acceleratie si turbina suiera de te unge pe suflet, sunt foarte multumit ,a meritat fiecare leut ,revin cu pareri in privinta consumului in mers normal si in mod mai agresiv !! daca stiam ca dci-uu meu are asa rezerva de putere o faceam imediat dupa rodaj !!!! RESPECT !!
                                -am revenit cu consumu-
                                am scos consum de 3,5 la 90km/h afara si in oras nu am resusit sa fac un cosum mediu, am acum 6 pe bord in oras... nu ma pot abtine sa nu infing olecutica mai mult picioru am talpa cam grea si cam da dependenta chipu asta hai ciao

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google