Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a putea sa ajung la Intalnirea regionala Logan Club Kronstad din Brasov. Asa ca daca era cineva interesat de remapare si nu putea ajunge la Bucuresti, acum are ocazia sa ma intalneasca la Brasov. Lasati-mi PM cu numarul de telefon si dau eu un semn daca ajung in zona.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Salut,

      Pentru o skoda octavia 1 1,9 Diesel cat este un chiptuning?
      sigpic

      Comment


      • Ai PM cu pretul pentru o modificare safe la 1.9TDi.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • afecteaza cu ceva motorul in timp resoftarea asta?si dc se poate face la un 1,4 cu gpl si ce randament ar da la astfel de motorizare.ms

          Comment


          • Nu afecteaza motorul, drept dovata sutele de Loganuri tunate pe forum. Da, se poate face si pe motorul de 1.4i cu instalatie GPL. Cresterile de putere si cuplu sunt situate intre 8-10% din valorile initiale.

            Ma poti contacta la 0751.194.100.

            Respect,
            Doc
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Pe langa Targu Mures cand mai vi?
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • Florin te anunt cand am drum la Tg. Mures sa rezolvam si Peugeot, dar acum nu stiu sa-ti spun o data exacta. La Brasov e departe pentru tine? Incerc sa ajung in Aprilie la Danes, dar nu promit acum ca nu stiu sigur.

                Poate reusesc sa adun mai multe masini in zona Tg. Mures, Sighisoara, Brasov si atunci fac un drum special pentru remapari.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • E departe la BV, mai pun inca atat, si ajung la Buc ;)) Ar fi perfect la Sighisoara, doar sa ma anunti...Iti reamintesc eu atunci sa nu uiti ca modelul meu de calculator este mai diferit si la Sibiu nu s-a putut rezolva...Restu stii...
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • curiozitatea ignorantului: din ce am inteles in mare, chiptuning inseamna rescrierea softului de fabrica cu un soft modificat care imbunatateste performantele motorului, optimizand arderea amestecului, raspuns mai scurt la acceleratie, o mica crestere de putere, etc. acesta fiind un soft general imbunatatit care se scrie pe toate hartile, deci ar fi un soft general, ca cel initial, ce ma intereseaza pe mine, daca exista posibilitatea rescrierii personalizate ale graficelor si daca da, care ar fi avantajul in caz ca este vreun avantaj si daca pretul e mai mare pentru aceasta operatiune, multumesc...
                    Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

                    Comment


                    • DOC, pot spune cu mana pe inima ca am fost putin reticent la ideea de schimbare dar am avut sansa sa aflu de acest forum si astfel sa te cunosc. Parca am alta masina.
                      Recomand tuturor sa apeleze la DOC. Calitatea inseamna totul iar pretul, sincer, mi se pare infim pentru ce schimbari aduce acest chiptuning.

                      Comment


                      • Originally posted by dinita george View Post
                        curiozitatea ignorantului: din ce am inteles in mare, chiptuning inseamna rescrierea softului de fabrica cu un soft modificat care imbunatateste performantele motorului, optimizand arderea amestecului, raspuns mai scurt la acceleratie, o mica crestere de putere, etc. acesta fiind un soft general imbunatatit care se scrie pe toate hartile, deci ar fi un soft general, ca cel initial, ce ma intereseaza pe mine, daca exista posibilitatea rescrierii personalizate ale graficelor si daca da, care ar fi avantajul in caz ca este vreun avantaj si daca pretul e mai mare pentru aceasta operatiune, multumesc...
                        O masina stoc nu are nevoie de mape personalizate daca nu prezinta nicio alta modificare. Prefer sa folosesc o varianta de soft standard, care stiu sigur ca merge bine si clientul este multumit. Asta nu inseamna ca eu nu pot face modificarile in soft diferite de la o un model de Logan la altul. De multe ori ajustez acesti parametri in functie de mersul masinii, nu toate motoarele sunt la fel.
                        Exista variante de soft custom care pot ajunge ca si cost pana la 500 RON.

                        Originally posted by alibaba2005 View Post
                        DOC, pot spune cu mana pe inima ca am fost putin reticent la ideea de schimbare dar am avut sansa sa aflu de acest forum si astfel sa te cunosc. Parca am alta masina.
                        Recomand tuturor sa apeleze la DOC. Calitatea inseamna totul iar pretul, sincer, mi se pare infim pentru ce schimbari aduce acest chiptuning.
                        Ti-am zis ca se simte in mersul motorului ceea ce am modificat din soft. Sunt foarte multi care apeleaza la remapare foarte tarziu si regreta timpul in care puteau profita de noi performantele ale motorului. Ma bucur sa aud ca esti multumit.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • multumesc de raspuns, de fapt asta ma interesa, daca se mai poate modifica ceva in soft in functie de particularitatile motorului sau de cerinta clientului, am sa revin cu un telefon pentru progamare, pe mine, unu, m-ai convins... toate bune
                          Nu esti beat atata timp cat poti sa zaci intins pe parchet, fara sa te sprijini. (Murphy)

                          Comment


                          • Esti binevenit. Numarul meu il gasesti in semnatura.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Dupa resoftare se recomanda modificarea presiunii din turbina prin adjustarea pozitiei piulitei de pe tija westgate?
                              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                              Comment


                              • Nu este neaparat nevoie, dupa remapare motorul merge foarte bine si fara a umbla la wastgate.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google