Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stefi_sezione View Post
    in Craiova aveti dealer?
    Da aveam dealer in Craiova.

    Originally posted by trisaba View Post
    salut!mi-ai facut de curand resoftarea(te-am omarat cu intrebarile) si as vrea sa te intreb cum pot verifica cat cai am si unde.multumesc
    Pe bancul dyno poti testa puterea.

    Originally posted by a.danut View Post
    salut Doc, aceiasi intrebare: pt dci 70 cp este disponibila varianta de remapare : Race ?
    Da exista si pentru modelul de 70CP o modificarea race care aduce un plus de 5-6CP si 5-10Nm fata de cea normala.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • salut Doc, o intrebare: daca imi fac o remapare si nu imi scot catalizatorul si nu imi pun o toba finala sport mai am aceiasi parametrii dupa remapare? eu vreau sa fie stock dar cu remapare....mersi mult si bafta
      Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

      Comment


      • Pai dupa cum vezi aici sunt numai modificari de soft, nu a spus nimeni de catalizator scos sau tobe finale. Valorile pentru resoftare sunt cele de mai sus, castiguri cuprinse intre 8-10% din cele initiale.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Salut Doc,
          am un 1.6 16v si m-ar interesa inainte sa ti-l aduc, sa vad un grafic cu o curba de cuplu a unui motor asemanator, remapat.

          Any chance?

          Comment


          • in tg-mures?

            Comment


            • Originally posted by er69re View Post
              Salut Doc,
              am un 1.6 16v si m-ar interesa inainte sa ti-l aduc, sa vad un grafic cu o curba de cuplu a unui motor asemanator, remapat.

              Any chance?
              Nope. Nu am un grafic pe dyno de prezentare la acest model.

              Originally posted by lucicu26 View Post
              in tg-mures?
              In Tg. Mures nu avem pe nimeni. Cele mai apropiate reprezentante sunt la Satu Mare si Baia Mare.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Salutare, daca te rog poti sa-mi dai persoana de contact din Satu Mare.
                Multumesc.
                sigpicFast&Furious
                Team CSR
                Logan Club CLUJ

                Comment


                • Pentru programari la dealerul din Satu Mare ai la dispozitie numarul de telefon: 0752.190.393.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • salut. am sandero 1.4 si vreau sa ii fac remaparea. cand ajungi in sibiu?0752309557 e nr de tel al meu. daca ai drum prin sibiu astept sa ma contactezi. multumesc anticipat.
                    fara

                    Comment


                    • Salut DOC, cand ai timp raspunde-mi si mie te rog la PM. Multumesc!
                      LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                      Comment


                      • Momentan sunt plecat in concediu. Am sa incerc sa va raspund la fiecare de pe telefon. Ma intorc in Bucuresti saptamana viitoare. De asemenea o sa ajung in Sibiu joi (cred 26 August), particip la maraton de biciclete. Cine vrea sa faca remapare si se afla pe traseul Pitesti-Rm. Valcea-Sibiu sa-mi lase un pm cu numarul de telefon. De asemenea in septembrie o sa ajung si la Cluj, pe data de 20 septembrie.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Am revenit din concediu, cine mai vrea sa faca modificari de soft la Logan si alte modele Dacia sa ma anunte aici, telefonic (0751.194.100) sau in PM.

                          De Joi pana Duminica (27-30 August) o sa ma aflu la Sibiu. Cine se afla pe ruta Bucuresti-Pitesti-Rm. Valcea-Sibiu si vrea sa faca resoftare la Dacia Logan, Sandero, Solenza si SuperNova sa ma anunte din timp. Lasati-mi in PM numerele voastre de contact.
                          Last edited by Doc; 26 August 2009, 01:28. Reason: Automerged Doublepost
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Efectuat remaparea azi. Doresc sa-i multumesc pe aceasta cale lui DOC pentru seriozitate. Cu impresii revin dupa ce mai contorizez cativa Km.
                            LOGAN AMBITION 1.6 MPI ... putin nervozat ...sigpic

                            Comment


                            • Doc mai este valabila oferta cu reducere?

                              Originally posted by Doc View Post

                              reduceri pentru membrii forumului

                              Avand in vedere ca pe toate forumurile firmele de tuning promit discount-uri mari pentru membrii, dar raman la stadiul de promisiune si aparitia peste noapte a unor asa zisi chiptuneri cu softuri piratate, am decis ca este cazul sa venim cu o oferta reala de tuning pentru membrii loganclub.ro. Cu aceasta oferta incercam sa combatem pirateria si tuningul de proasta calitate, sa oferim membrilor siguranta modificarile aduse masinii nu afecteaza fiabilitatea motorului. Oferta noastra de tuning se prezinta astfel:

                              O veste buna pentru toti posesorii de Dacia. Noua lista de preturi cu reducere pentru membrii acestui forum cuprinde:

                              Motorizari benzina:

                              Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                              Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                              Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                              Motorizari diesel:

                              Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                              Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                              Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                              Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                              Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                              Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii.

                              NOTA: Noua lista de preturi pentru Dacia Logan 1.4i, 1.6i si 1.5dCi este valabila si la dealerii nostri din tara.

                              Cu respect,
                              Doc

                              Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
                              Salut Doc, ma intereseaza o remapare pt un Logan 1,5dCI, motorul este ca din fabrica la 65cp, pana la cat poate fi "saltat" si nu in ultimul rand mai eate valabila reducerea pt membrii forumului?
                              Numai bine!

                              Comment


                              • Originally posted by Doc View Post
                                Momentan sunt plecat in concediu. Am sa incerc sa va raspund la fiecare de pe telefon. Ma intorc in Bucuresti saptamana viitoare. De asemenea o sa ajung in Sibiu joi (cred 26 August), particip la maraton de biciclete. Cine vrea sa faca remapare si se afla pe traseul Pitesti-Rm. Valcea-Sibiu sa-mi lase un pm cu numarul de telefon. De asemenea in septembrie o sa ajung si la Cluj, pe data de 20 septembrie.
                                In cazul in care vi la Cluj nu mai merg la Satu Mare si prefer sa fac la tine remaparea.
                                Te rog anunta-ma cand vi sa ne intalnim sa-i dam si la iubi meu niste caluti.
                                sigpicFast&Furious
                                Team CSR
                                Logan Club CLUJ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google