Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu avem dar o sa ajung eu pe data de 18-19 Septembrie.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Pe la Targu Mures ai drum in viitorul apropiat? Mar interesa o remapare pentru un 1.6 16V. Dar din pacate nu pot sa ma duc la intilnirea din Cluj.

      Comment


      • Salutare! Am facut si eu vineri chiptuning la Andrei, din Iasi. Un tip super, treaba s-a rezolvat usor si repede. Multumesc si scuze lui Doc ca l-am deranjat tocmai de la masa. Am optat pt. varianta "race". Ce vreau sa spun e ca eu am stat in dubii mult timp daca sa fac sau nu resoftarea, acum ce pot sa spun e ca imi pare rau ca nu am facut mai devreme. E cu totul altceva, sunt super multumit de chestia asta. Un sfat pt cei care mai au dubii: faceti chiptuning-ul cat mai repede, ca nu o sa va para rau!

        Comment


        • la baia mare un nr de contact pt dealer,te rog
          Last edited by gheumm; 7 September 2009, 12:36.
          Iara m-am culcat tarziu...

          Comment


          • cip3878 cati CP avea masina ta inainte de resoftare, si cati ai "adunat" la resoftarea race ?! Exista mai multe feluri de remapari ?! ... presupun ca si pretul este ceva mai mare, nu ?!
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

            Comment


            • Terog Doc poti sa imi dai si mie un nr.de contact pentru Oradea,pentru remapare.

              Comment


              • Originally posted by cat_alex52 View Post
                cip3878 cati CP avea masina ta inainte de resoftare, si cati ai "adunat" la resoftarea race ?! Exista mai multe feluri de remapari ?! ... presupun ca si pretul este ceva mai mare, nu ?!
                initial avea 65 cp, prin varianta "race" se duce la aprox 92. depinde cat avea din fabrica, daca avea 65 sau mai putin. diferenta e mica de pret, si se merita, din cate am inteles majoritatea in ultimul timp, opteaza pt versiunea "race". daca vrei ne putem intalni intr-o zi pt. un test, desi tu ai 85 cp , nu stiu cat de semnificativa e pt. tine comparatia.

                Comment


                • care e varianta 'race'?

                  Doc, te rog sa anunti intervalul orar in care esti in brasov vinerea viitoare si un numar de telefon. daca o sa am timp liber in ziua aia o sa te contactez pentru o remapare. sambata nu sunt acasa.
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • Originally posted by gheumm View Post
                    la baia mare un nr de contact pt dealer,te rog
                    Dealer Dimsport Baia Mare: 0740.117.404

                    Originally posted by phonyx View Post
                    Terog Doc poti sa imi dai si mie un nr.de contact pentru Oradea,pentru remapare.
                    Am sa revin maine cu numarul de telefon al dealer-ului din Oradea.

                    Originally posted by alindrgn View Post
                    care e varianta 'race'?

                    Doc, te rog sa anunti intervalul orar in care esti in brasov vinerea viitoare si un numar de telefon. daca o sa am timp liber in ziua aia o sa te contactez pentru o remapare. sambata nu sunt acasa.
                    Am sa ajung vineri 18.09.2009 la Brasov insa nu iti pot spune o ora exacta. Oricum dupa ora 14 cu siguranta. Numarul meu de telefon este 0751.194.100 si cred ca un PM cu numarul tau mi-ar fi de folos. Daca mai sunt si alti membri din Brasov care opteaza pentru softul Dimsport, acum cred ca ar fi bun prilej sa ne intalnim.

                    Varianta Race nu vine cu reducere, de aceea nu am postat nimic aici. Insa au exista cativa membri care au optat pentru aceasta versiune si nu cred ca au regretat deloc.

                    Originally posted by Kovy View Post
                    Pe la Targu Mures ai drum in viitorul apropiat? Mar interesa o remapare pentru un 1.6 16V. Dar din pacate nu pot sa ma duc la intilnirea din Cluj.
                    La Tg. Mures ajung pe 26 Septembrie, adica peste doua saptamani. Trimite-mi un PM cu numarul de telefon si te contactez inainte sa ajung in oras.
                    Last edited by Doc; 10 September 2009, 01:05. Reason: Automerged Doublepost
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • spune-mi te rog cate ceva despre variata race....putere ,uzura,,posibile probleme in timp, consum?
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • pe http://www.obdtuning.ro varianta Race apare numai la 1.5 DCI de 65 cai, pretul este de 200 euro

                        Inainte:
                        Performanta: 48 kW / 65 CP
                        Cuplu: 160 Nm la 1700 rpm
                        Viteza maxima: (sugerata) 158 km/h

                        Dupa:
                        Performanta: 68 kW / 92 CP
                        Cuplu: 220 Nm la 2000 rpm
                        Viteza maxima: (sugerata) 167 km/h

                        Comment


                        • iti las acuma pm cu nr meu. scuze de intarziere dar nu am intrat pana acuma. am inteles ca suntem 3 pana acuma (eu, geo si tTrust). o sa ma anunte ei cand se vad cu tine si o sa vin si eu. tot nu am inteles care e varianta race, dar o sa vedem la fata locului. eu nu cred ca mai apuc sa intru pe frum, deci ne vedem vineri unde stabilesti cu geo.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • Salutare Doc, sper sa nu se fi schimbat planurile tale si sa ne vedem in 27 la Cluj.
                            Nu mai am rabdare, de abia astept.
                            sigpicFast&Furious
                            Team CSR
                            Logan Club CLUJ

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              spune-mi te rog cate ceva despre variata race....putere ,uzura,,posibile probleme in timp, consum?
                              Păi nu am ce să-ți spun despre varianta Race, la motorul tău 1.4i nu există așa ceva. Există mai multe variante de soft doar pentru motorizările turbo diesel. La motoarele benzină aspirat nu se face decât o versiune de soft, cea cu care funcționează corect.

                              Originally posted by ShadoW999 View Post
                              pe http://www.obdtuning.ro varianta Race apare numai la 1.5 DCI de 65 cai, pretul este de 200 euro

                              Inainte:
                              Performanta: 48 kW / 65 CP
                              Cuplu: 160 Nm la 1700 rpm
                              Viteza maxima: (sugerata) 158 km/h

                              Dupa:
                              Performanta: 68 kW / 92 CP
                              Cuplu: 220 Nm la 2000 rpm
                              Viteza maxima: (sugerata) 167 km/h
                              Varianta Race este și pentru motorizarea 1.5dCi 70CP si 1.5dCi 85CP. Valorile de creștere ale puterii și cuplului sunt la fel ca la cel de 65CP.

                              Originally posted by alindrgn View Post
                              iti las acuma pm cu nr meu. scuze de intarziere dar nu am intrat pana acuma. am inteles ca suntem 3 pana acuma (eu, geo si tTrust). o sa ma anunte ei cand se vad cu tine si o sa vin si eu. tot nu am inteles care e varianta race, dar o sa vedem la fata locului. eu nu cred ca mai apuc sa intru pe frum, deci ne vedem vineri unde stabilesti cu geo.
                              Vineri dupa cum am promis o să ajung in Brașov. Din ce am vorbit cu Mihai, o să mă văd cu el pe calea București și ar fi bine dacă ne-am putea întâlni toți acolo.

                              Numărul meu de telefon îl știe toată lumea, dar îl mai postez și aici încă o dată: 0751.194.100.

                              Originally posted by FastFurious View Post
                              Salutare Doc, sper sa nu se fi schimbat planurile tale si sa ne vedem in 27 la Cluj.
                              Nu mai am rabdare, de abia astept.

                              Nu am uitat de Cluj, doar am promis că ajung și acolo. Eu vin în Cluj pe 26 septembrie.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Din curiozitate te intreb. Varianta Race pentru 1.5 dci 85CP unde duce puterea si cuplul acestui motor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google