Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am facut remaparea azi la Doc. Promt si foarte de treaba. Multumesc pentruajutor. Uppppppppppppppppp!!!!
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • salutare,

      simt nevoia de ceva zvac in plus la bolidul meu ( cand trec dupa dci-ul 65 hp de servici pe 1.4 mpi-ul meu parca merg in rampa agatat de o parasuta de franare), si in lipsa unor fonduri pentru modificari majore la masina sau achizitionarea alteia noi cu o motorizare superioara, am ajuns la concluzia ca singura solutie este remaparea si as dori niste informatii de la cei care si-au facut remapare la 1.4 mpi: chiar se simte acei ponei in plus si noul cuplu declarat? daca da, in ce fel: pe toata plaja de turatii sau numai de la o anumita turatie in sus? Cu fiabilitatea la motor, ambreiaj, cutie, etc. cum stati?La o utilizare in regim normal( adica cam intre 2500 - 4000 rpm) consumul ramane cel putin la fel sau creste? Am inteles ca trebuia folosita benzina de 98 sau mai mare? La aia de 95 ce se intampla?.
      Rog sa raspunda cei care au simtit pe propria piele in bine sau in rau aceste modificari.

      Pentru Doc: pana cand este valabila oferta, si dupa ce se incheie la ce pret se revine?

      Numai bine la toata lumea!

      Comment


      • Salutare, cu fiabilitatea m-am cam lamurit, ramane intrebarea pentru DOC: pana cand e valabila oferta?
        Numai bine!

        Comment


        • salut te rog da-mi si mie numarul reprezentantului de la galati
          http://www.loganclub.ro/forum/vand_j...00-t25449.html

          Comment


          • @florin80: oferta este inca valabila. 150 RON motoare 1.4i si 1.6i si 350 RON 1.5 DCI.

            @cezar_baja: 0744 700 229 andrei.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • DOC, dealerul de la Suceava, Olivian, mai ajunge totusi in Moldova? Ama 3 sapt cred de cand astept?

              Comment


              • o sa iau si eu legatura cu tine doc pentru ca m-am hotarat si eu pana la urma sa imi remapez la masina... sper sa fie inca valabila oferta ne auzim de maine ;)

                Comment


                • Originally posted by claudiu_buhan View Post
                  DOC, dealerul de la Suceava, Olivian, mai ajunge totusi in Moldova? Ama 3 sapt cred de cand astept?
                  Vorbeste cu el si vezi exact cand ajunge. Nu depinde de mine. Poti insa sa apelezi la dealerul din Iasi care te va ajuta cu placere.

                  Originally posted by Kobra88 View Post
                  o sa iau si eu legatura cu tine doc pentru ca m-am hotarat si eu pana la urma sa imi remapez la masina... sper sa fie inca valabila oferta ne auzim de maine ;)
                  Ok. Te asteptam.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • am facut si eu remaparea astazi la DOC si pot spune ca sunt foarte multumit ;) se simte diferenta ... il recomand cu incredere tuturor care mai au dubii daca sa isi faca sau nu... (eu fiind unul dintre ei, ca mi-a luat o vreme sa ma hotarasc...) sunt f multumit ;)

                    Comment


                    • Pana la urma este necesara sau nu folosirea unei benzine cu cifre octanice de 98 sau nu dupa remapare? De proba am bagat de 95 si nu am vazut probleme(sincer nici o diferenta) dar in timp se poate intampla ceva? Eu stiu vre-un rateu pe admisie ceva.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • [QUOTE=Doc;296630]Vorbeste cu el si vezi exact cand ajunge. Nu depinde de mine. Poti insa sa apelezi la dealerul din Iasi care te va ajuta cu placere.


                        Prompt, Olivian, reprezentantul din Suceava m-a sunat azi si am stabilit in principiu ca de Paste ne vom intalni. Multumesc baiatului pentru ca m-a sunat si pentru promptitudine. Cu stima

                        Comment


                        • In Ploiesti unde se poate face remaparea?

                          Comment


                          • Direct la Bucuresti poti face modificarea.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • oferta mai este valabila?

                              Comment


                              • Da. Ma poti cauta direct la numarul de telefon afisat in semnatura.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google