Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doc...am si eu o problema...sau mi se pare....Acum 2 ani am modificat si eu softul la un 1,6mpi. Acum jumatate de an am avut o mancarime in partea din spate si am curatat clapeta de admisie. De atunci mi se pare ca nu mai trage asa bine. Consumul a ramas tot la 7,8-8 in Bucuresti. Trebuie sa mai fac o modificare? sau doar mi se pare mie??
    Last edited by LarryG; 16 August 2011, 22:43.

    Comment


    • ca sa vezi diferenta mai mare baga OMV 100 si ai sa vezi ca masina trage mult mai bine

      Comment


      • Originally posted by razvanamza View Post
        DOC, dupa aproape doi ani de cand nimeni nu-i da de cap tremuratului dintre 2000 si 2500 de ture si un motor desfacut, inclin sa cred ca mapa ta are o mica hiba acolo. crezi ca putem sa ne vedem intr-o zi sa o mai ajustam cumva? e ca si cum bobina nu primeste semnal pe un cilindru, sau da scanteie gresit. motorul "balbaie"si se zguduie. doar la turatiile alea. in rest mere ca ceaiu.
        Ne uitam, dar stiu sigur ca n-am sarit din schema obisnuita mapa masinii tale.

        Originally posted by B-64-MVP View Post
        DOC am si eu un prieten, e de la noi de pe forum, are 1.4 mpi, cand ai timp sa-i faci un soft, si cat mai costa???
        Pretul de forum: 150 RON. Sa ma sune si rezolvam. Numarul meu este 0751-194.100.

        Originally posted by LarryG View Post
        Doc...am si eu o problema...sau mi se pare....Acum 2 ani am modificat si eu softul la un 1,6mpi. Acum jumatate de an am avut o mancarime in partea din spate si am curatat clapeta de admisie. De atunci mi se pare ca nu mai trage asa bine. Consumul a ramas tot la 7,8-8 in Bucuresti. Trebuie sa mai fac o modificare? sau doar mi se pare mie??
        Vezi ce ai dereglat pe acolo, softul sigur nu se modifica daca cureti clapeta.


        In weekendul acesta ajung la Sibiu, am concurs de MTB. Daca mai intereseaza pe cineva resoftari la Dacia Logan si nu numai, sa ma caute la 0751-194.100 sau sa-mi trimita PM cu datele de contact.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • NU am spus ca ai facut ceva diferit. dar discutanbd cu unul, cu altul, se pare ca fenomenul e prezent la toti, mai mult sau mai putin. poate avem cum sa-i mai dam sau sa-i mai luam niste benzina. am compresie marita, si e posibil sa fie avansul prea mare sau benzina prea multa/putina la turele alea. in rest merge foarte bine. sunt multumit cum trage, doar "hatanatul" de pe la 2000-2400 e cam enervant la drum lung, in sate, cu tr. 4 la 60 km/h.

          Comment


          • Vii cu masina si ii dam noi de cap.

            CHIPTUNING DACIA - update lista

            Motorizari benzina:

            New Logan 1.2i 16v 75CP - 450 RON
            Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
            Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
            Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

            Sandero 1.2i 16v 75CP - 450 RON
            Sandero 1.4i 8v 75CP - 200 RON
            Sandero 1.6i 8v 90CP - 200 RON



            Motorizari diesel:

            Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

            New Logan 1.5 dCi 75CP - 650 RON
            New Logan 1.5 dCi 95CP - 650 RON

            Sandero 1.5 dCi 70CP - 400 RON
            Sandero 1.5 dCi 85CP - 400 RON

            Duster 1.5 dCi 90CP - 650 RON
            Duster 1.5 dCi 110CP - 650 RON

            Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
            Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

            Am inclus si noile variante de motorizare 1.2i 16v si 1.5dCi pentru New Logan, Sandero si Duster.

            Contact: 0751-194.100
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • chip tuning MCV 1.6 16V

              sal tuturor membrilor.
              am citit ceva pagini din acest thread, dar tot mai am o multime de intrebari. as fi interesat de un chip tuning la motorul meu 1.6 16V, si pun intrebarea de baza: raport beneficii/fiabilitate/consum.

              De fapt consumul ma intereseaza cel mai mult, in cazul in care se mentine acelasi stil de condus, cum este influentat? A facut cineva teste reale de mers in acelasi regim de viteza ianinte si dupa? Ca am inteles ca dinamia se schimba in bine, mai ales in reprize si la turatii mai mici, si cred ca e normal sa creasca putin consumul daca te dai la "noua" ta masina.
              Se mai poate scadea consumul si din alte chestii? Ma gandesc aici la o alta admisie, cu filtru mai mare, sau mai permisiv, sau alte bujii sau ...

              multam anticipat si scuze moredatorilor daca intrebarile au mai fost puse, dar sunt muuuuuulte pagini pe acest thread si nu le-am putut parcurge pe toate ...

              Comment


              • nu este influentat in niciun fel consumul de chiptuningul la benzinare ,cum nu este influentat nici de bujii , filtre si alte povesti
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • chip tuning la 1.6 16V

                  Si se obtin pur si simplu 10CP doar din curbele de avans fara penalizari de consum la acelasi regim de condus?
                  Nu ma pricep la intepretarea acestor curbe, dar ma gandesc ca pare putin plauzibil. Oricum as incerca, macar pt situatii cand ai nevoie sa o calci sa scapi de o situatie naspa in depasiri. De altfel nu sunt f sportiv la condus, iar MCV-ul arata la fel de sportiv ca un ... dric. Dar 10 cai nu strica daca nu te penalizeaza pe undeva la buzunar dupa aceea ...

                  ms

                  Comment


                  • pe turatia unde se obtine puterea maxima , consumul e probabil sa fie un pic mai mare ca in modul precedent . Trebuie sa tinem cont totusi ca 16v face pmax la 5750 de rpm, deci nu cred ca mai conteaza cat consuma acolo , de fabrica stock ajunge undeva undeva la 25% in turatia aia , deci nu cred ca mai conteaza daca cu castigul din resoftare o sa consume 25,1%
                    Avantajul este curba de cuplu , unde o sa ai cuplul maxim vechi , un pic mai jos si atunci nu mai fortezi asa mult masina in turele intermediare .
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • chip tuning 1.6 16V

                      in viata mea nu am ajuns la peste 5000 RPM cu masina. sa inteleg deci ca merita ... mmmm. aveti un reprezentant in craiova? ma bate gandul sa fac incercarea. masina are 4 ani si 46.000 de km

                      Comment


                      • Nord Service SRL
                        Craiova, Romania
                        Telefon: 0722431656 / 0771668658
                        Email: dimsport.craiova@gmail.com
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Am revenit din vacanta si voi sta mai mult prin Bucuresti. De vreo 3 saptamanii am un membru nou in familie, Doc junior.

                          Pe 25 Septembrie o sa ajung la Cluj. Cine este interesat de remapare la Logan si se afla pe traseul meu Bucuresti-Brasov-Tg. Mures-Cluj, il pot ajuta cu placere. Un PM cu numarul de telefon si locatia, sa va sun cand ajung in zona.

                          Numarul meu de telefon este 0751-194.100.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • sa iti traiasca si sa te bucuri de el ... sa fiti fericiti !

                            apropo : un stage 3 dci .... ????
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Multumim. Peste 7 zile implinim o luna.

                              La DCi se poate face multe Stage-uri, asta nu inseamna ca va creste proportional si puterea sau cuplu. Se pot face modificari diferite, in anumite plaje de turatii sau in functie de Load (pedala) si nu in ultimul rand, de sofer. Important este sa functioneze corect motorul dupa modificare si clientul sa fie multumit.
                              Last edited by Doc; 1 September 2011, 22:26.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • oauuu 450ron... pt 12.16v .... mult tareee DE CE COSTA ASA DE MULT?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google