Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spune-mi un pic....m-am uitat pe net, la site-ul vostru, si cel mai apropiat dealer este la Bacau. M-am uitat si la pret pt logan 1.6,8v, si zice 85 euro sau 456 ron cu tva. DAca e sa imi fac programare....care este pretul practicat pana la urma.....????
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • Am si eu un 1.5 dci 65 cp are 120 000 km dak fac chip tuning exista vreun risc? Scade durata de viata a motorului?

      Comment


      • si eu tot pe la 120k am facut resoftarea si acum am 160k si nu am nici o problema
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • Si se simte diferenta? bine banuiesc ca se simte dar cat de bine? merita banii?

          Comment


          • sunt o gramada de threaduri despre impresii dar nu te-ai pune sa citesti ci ai pretentia sa se puna fiecare sa iti spuna inca odata pentru tine .
            Ca sa nu mai vorbim ca sunt niste intrebari copilaresti , la care nimeni n-ar putea sa iti raspunda .Iti dai seama ca cineva care a dat deja banii pe asa ceva a facut-o pentru ca se merita si ca merita banii nu ca sa se gaseasca in treaba si sa arunce banii pe geam .
            Last edited by Cristi_Xp; 16 October 2011, 11:40.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Frate da te-am intrebat pe tine? am intrebat omu care a facut operatiunea cand masina avea acelasi nr de km cat are masina mea acum ok? Ca de citit am tot citit stai linistit... in fine nu-s aici sa ma cert.
              Last edited by Cristi_Xp; 16 October 2011, 13:43.

              Comment


              • Originally posted by giowanny View Post
                Am si eu un 1.5 dci 65 cp are 120 000 km dak fac chip tuning exista vreun risc? Scade durata de viata a motorului?
                Daca este un risc sau nu, depinde numai de tine. Modificarile de soft pe care le fac la Logan nu au distrus niciun motor. De fapt, scopul meu este sa ofer un plus de putere si cuplu pe care soferul sa il foloseasca cand are nevoie.

                Daca ma intrebi pe mine, se merita insa cred ca aceeasi parere o impartasesc si ceilalti membri care si-au facut tuning.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Multumesc de raspuns.

                  Comment


                  • Daca mi se permite o parere, personal cred cu tarie ca viata motorului nu depinde doar de modul remaparii (eco, stage1, etc), ci si de modul explotarii motorului. Cred ca iti poti face remapare si la acesti km parcursi insa singurul risc vine din partea ta, in sensul ca daca tu fiind constient ca motorul este remapat il turezi "mult si prost" (scuze de expresie) atunci este absolut normal ca viata motorului sa scada vertiginos. In schimb, daca folosesti motorul intr-o plaja de turatii normala si ai grija de el (filtre si ulei schimbate la timp) ar trebui sa te tina mult si bine.

                    p.s.: nu cred ca are sens sa detaliez recomandarea data in general de cei care stiu "cu ce se mananca" ciptuning-ul ca acest upgrade sa fie facut de un profesionist, nu de vreun Nea Gicu.
                    "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                    Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                    Comment


                    • Astazi am mai facut inca doi posesori de Logan 1.5dCi fericiti dupa remapare. Oferta ramane in continuare valabila pentru forum. Cine este inscris pe loganclub, beneficiaza de preturile de mai jos:

                      Motorizari benzina:

                      New Logan 1.2i 16v 75CP - 450 RON
                      Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
                      Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
                      Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

                      Sandero 1.2i 16v 75CP - 450 RON
                      Sandero 1.4i 8v 75CP - 200 RON
                      Sandero 1.6i 8v 90CP - 200 RON



                      Motorizari diesel:

                      Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
                      Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
                      Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

                      New Logan 1.5 dCi 75CP - 650 RON
                      New Logan 1.5 dCi 95CP - 650 RON

                      Sandero 1.5 dCi 70CP - 400 RON
                      Sandero 1.5 dCi 85CP - 400 RON

                      Duster 1.5 dCi 90CP - 650 RON
                      Duster 1.5 dCi 110CP - 650 RON

                      Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
                      Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

                      Contact: 0751-194.100
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Unde in bucuresti puteti fi gasiti?
                        Last edited by Doc; 21 November 2011, 00:39.

                        Comment


                        • Adresa: Str. Sfantul Ioan nr. 44, Ilfov, Popesti-Leordeni - Romania
                          Telefon: 0751 194 100

                          Coordonate GPS:
                          lat: 44.384771, long: 26.158697
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Cel mai usor, la 0751.194.100. Ne putem vedea si in Bucuresti, daca iti este greu sa ajungi in Popesti-Leordeni.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Ieri am rezolvat inca doua Logan-uri diesel. Ambii proprietari aveau referinte de pe forum si au fost multumiti de resoftare.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • se poate ca dupa resoftarea masinii sa dea erorii in bord cum ar fii check engine..?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google