Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Doc View Post
    Chiptuning Dacia Logan

    Aparitia peste noapte a unor asa zisi chiptuneri cu softuri piratate, am decis ca este cazul sa venim cu o oferta reala de tuning pentru membrii loganclub.ro. Cu aceasta oferta incercam sa combatem pirateria si tuningul de proasta calitate, sa oferim membrilor siguranta modificarile aduse masinii nu afecteaza fiabilitatea motorului.

    Mai multe informatii direct pe site-ul Dimsport: http://www.dimsport.ro

    O veste buna pentru toti posesorii de Dacia. Noua lista de preturi cu reducere pentru membrii acestui forum cuprinde:

    Motorizari benzina:

    Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
    Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
    Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

    Motorizari diesel:

    Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
    Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

    Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
    Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

    Pentru programari va rog sa ma contactati telefonic la numarul afisat mai jos. Durata de lucru - 20-30 minute si se face prin mufa de diagnoza a masinii.

    NOTA: Noua lista de preturi pentru Dacia Logan 1.4i, 1.6i si 1.5dCi este valabila si la dealerii nostri din tara.

    Cu respect,
    Doc

    Date contact: 0751.194.100 | YM: obdtuning
    Va salut. Ce trebuie sa fa ca sa beneficiez de tarifele de mai sus. Pe site am vazut alte preturi

    Comment


    • banuiesc ca trebuie sa suni si sa spui ca esti din partea logan club :-s
      sigpic

      Comment


      • Exact. Numarul meu de telefon este afisat in anunt, nu trebuie sa-mi spui decat ca esti de pe forum si eventual userul cu care te-ai inscris.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Va urmaresc de ceva vreme.

          Ma intereseaza un Stage 2 pentru un logan MCV 1.5dci. Se recomanda sau e prea brutal pentru asa o caroserie mare - fortare ambreaj , cutie, etc..daca se impaca bine ca loc de ceva cai mai are

          Preturile de pe Logan club sunt valabile si la dealer-ii din tara? Din Arad e cam departe Bucurestiul.

          Daca se poate si un pret informativ in aceste conditii si la dealeri.

          Multumesc

          Comment


          • salut
            stage2 ptr un Mitsubishi Grandis din 2005, 2.0D se poate? si cat costa?

            mersi
            "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

            Comment


            • De ce nu updatati si site-ul sa vedem si noi Stage-ul la MPI 1.6 8v de 85 CP ?
              sigpic

              Comment


              • Salut! Am nevoie de sfaturi, pentru un logan 1.5 dci 85 cp din 2008 cu 90.000 km la bord ce Stage imi recomandati pentru el. Circul mult pe autostrazi in germania si unde este loc de viteza nu o menajez. Nu am prea multi km pentru asa ceva? La cine ma indrumati sa merg in Timisoara?

                Comment


                • Originally posted by CKYKCE View Post
                  Va urmaresc de ceva vreme.

                  Ma intereseaza un Stage 2 pentru un logan MCV 1.5dci. Se recomanda sau e prea brutal pentru asa o caroserie mare - fortare ambreaj , cutie, etc..daca se impaca bine ca loc de ceva cai mai are

                  Preturile de pe Logan club sunt valabile si la dealer-ii din tara? Din Arad e cam departe Bucurestiul.

                  Daca se poate si un pret informativ in aceste conditii si la dealeri.

                  Multumesc
                  Poti apela la dealerul din Timisoara, preturile sunt aceleasi de pe forum. Depinde ce iti doresti de la masina, stage 2 este o modificare ce se incadreaza in limitele de siguranta pentru motor si fata de prima varianta aduce un mic surplus de putere si cuplu.



                  Originally posted by VanDiesel View Post
                  salut
                  stage2 ptr un Mitsubishi Grandis din 2005, 2.0D se poate? si cat costa?

                  mersi
                  Da, se face. 2.0D este motorul de VAG 2.0TDI. Cu softul modificat poate urca lejer la 165-170CP. Ai PM cu pretul.

                  Uite aici variantele de tuning pentru aceasta motorizare:



                  Originally posted by bGy View Post
                  De ce nu updatati si site-ul sa vedem si noi Stage-ul la MPI 1.6 8v de 85 CP ?
                  Site-ul este la zi. Motorul de 1.6i 85CP E5 vine cu alt calculator de injectie ce nu poate fi, momentan, modificat. Am sa anunt pe forum cand se va tuna primul 1.6I 85CP Euro 5.

                  Originally posted by lolisor View Post
                  Salut! Am nevoie de sfaturi, pentru un logan 1.5 dci 85 cp din 2008 cu 90.000 km la bord ce Stage imi recomandati pentru el. Circul mult pe autostrazi in germania si unde este loc de viteza nu o menajez. Nu am prea multi km pentru asa ceva? La cine ma indrumati sa merg in Timisoara?
                  Daca vrei sa dormi linistit, mergi direct pe Stage 1. Nu cred ca ai nevoie de Stage 2 daca mergi pe autostrazi. Ia legatura cu dealerul din Timisoara, are user pe forum - Cristi_XP.
                  Last edited by Cristi_Xp; 5 February 2012, 16:20.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Buna seara,

                    M-ar interesa o remapare. Am un Logan 1.4MPI din 2010.
                    Sunt din Pitesti. Cum recomandati sa procedam? Vin eu la Bucuresti? Mai aveti drum prin tara cu trecere prin Pitesti?
                    Pretul este in continuare de 150 RON, chiar daca pe site este afisata o suma mai mare?

                    Multumesc
                    Nu e orice automobil...e LOGAN

                    sigpic

                    Comment


                    • Buna seara,

                      Va trebui sa ajungi la Bucuresti. Momentan nu am niciun drum spre Pitesti ca sa te pot ajuta local. Da, pretul este de 150 RON pentru motorizarea 1.4i.
                      Last edited by Doc; 11 February 2012, 02:46.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Un program pentru dupa ora 6-7 seara in timpul saptamanii? Sau in weekend?
                        Nu e orice automobil...e LOGAN

                        sigpic

                        Comment


                        • Se poate si dupa ora 6-7 seara sau in weekend, insa va trebui sa faci programarea cu cel putin o zi inainte daca esti din Pitesti.

                          Pe frigul acesta nu stiu cati dintre voi mai au chef de tuning, dar eu nu reusesc sa stau cu masina pe sosea prea drept. Or fi gumele de vina, poleiul sau puterea motorului?!?
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • domnule Doc, nu vi cu vreo promotie pentru laguna mea, ca visez la o remapare???
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • Nu stiu ce model de Laguna ai. Da-mi detalii despre model, motorizare si an fabricatie.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Varog frumos sa-mi spuneti cat ma costa fisierul in conditiile in care trimit originalul si il scriu singur!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google