Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am facut si eu resoftarea la doc...foarte multumit...recomand
    sigpic

    Comment


    • Doc,te rog sa anunti si daca ai drum prin centrul tarii.
      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

      Comment


      • O sa anunt ca pe luna August am cateva concursuri.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Salut Doc! Unde in Moldova ai diler cine este el? si unde?

          Comment


          • Vezi lista completa aici:

            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • mapa normala de logan 1.4 se pupa super cu un corp clapeta mai mare, cuplu garla si "zvac" mai pronuntat!

              Comment


              • In weekendul acesta iar ajung la Bran. Cei din Brasov sau Ploiesti care doresc remapare pentru Logan sau orice alt model de masina, ma pot gasi la numarul de telefon 0751194100.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • dupa citirea cu interfata, se pare ca totusi este mult mai multa benzina decat pe mapa normala. pastrarea consumului se face prin turatiile mai mici. dar cand te dai la ea, haleste mult. aici intervine pinionul de dizal penmtru exterior, unde chiar acuma am consumuri ca din carte.

                  Comment


                  • salut ! ma intereseaza si pe mine resoftarea unui ford focus dn 2008 si a unui golan din 2005 ambele cu motor de 1.6.cel de focus are 100 sau 105 (nu stiu sigur)si as vrea sa stiu cam la ce parametrii ajung dupa,pretul.multumesc mult.o zi buna!

                    Comment


                    • am facut-o si eu pana la urma..... nu pot spune diferenta dar cu prima iesire o sa postez...mersi Doc

                      Comment


                      • Asteptam. Sper sa fie numai de bine.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • In Sibiu cand ajungi ?
                          Ma intereseaza pt un dci de 68 cp
                          Preferance - 83cp Chip Viata aici e scurta, asa ca ai grija unde "zbori".
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...ela-t7519.html

                          Comment


                          • In Sibiu ar trebui sa ajung pe 20-21 August.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Originally posted by razvan05 View Post
                              scuze de off dar nu am de ales. o sa va mai explic si dumneavoastra cum sta treaba ce reducerea consumului. in primul rand conditia de baza este sa mergi strict in acelasi regim nu sa te dai la ea mai mult ca inainte ca de ai niste cai in plus si esti tentat. in al doilea rand rapoartele sunt mai rapide datorita faptului ca urca mai repede in turatie si nu mai tragi de ea pana dai o treapta inferioara. in al treilea rand prin remapare nu ii dai mai multa benzina sau motorina.( cei ce cred asta se inseala). la diesel se mareste presiunea pe turbina si de acolo apare acel plus de forta.

                              si pentru toti cei care posteaza doar sa se afle in treaba le spun un lucru : documentati-va inainte (exista functia de search si exista google)

                              si inca ceva despre cel caruia i-ati pus partea : inca a ramas la primul post. deci iti dai seama de cat de interesat a fost de repectiva problema.
                              hai mai bine sa ramanem prieteni si sa ne vedem de ale noastre in continuare.
                              o zi buna !

                              modificare : imi cer scuze ! ! ! acum am vazut de ce te-ai sesizat asa de rau : este galatean de-al tau
                              cu toate astea imi mentin toate afirmatiile si postarile pe tema asta

                              si apropo puteai sa scri si fara (,) ca se accepta nu-i cacofonie
                              O persoana cu o minima educatie in domeniul fizicii si mai ales a logicii nu poate fi de acord cu ce ai afirmat tu. Daca cineva in lumea asta imi da numai din soft putere (la 1.6 MPI) in plus si consum scazut la aceasi turatie eu ii donez masina si ma oblig sa-i fac reclama gratuita toata viata!!
                              Asa sa ma ajute Dumnezeu!!!
                              Last edited by vasile78; 2 August 2011, 21:07.

                              Comment


                              • eu vorbesc de diesel... la benzinare nu ma pricep
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google