Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te costa 450 ron o crestere de putere.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Originally posted by alexxutzu2004 View Post
      O oferta ptr Clio 1.5dci 2007 la Stagiul 1?
      De ce nu faci treaba buna pana la capat? La fel am facut si eu, prima data stage 1 (3 ani) apoi am trecut la stage 2. Am apelat la @Doc cand masina avea 72000Km, acum am 149.000Km; nu am intampinat nici o problema pe parcursul celor 77000km cu motor resoftat.
      Cainele care latra nu musca!

      Comment


      • Sal Doc.
        Despre 0.9 tCe ceva oferte?
        Multumesc


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • buna

          buna pentru o remapare la un logan 1.4 pe la tg mures sau prin zona judetului mures pe cand sar putea ?

          Comment


          • @stoicanu: ofertele pentru motorizarile turbo benzina raman aceleasi indiferent de cate ori ai sa ma intrebi. Oricum nu se inghesuie lumea sa faca tuning la aceste variante.

            @cata: nu am niciun drum in zona respectiva ca sa te ajut cu o remapare la Logan. Nici colaboratori nu am gasit momentan pe zona Cluj-Tg.Mures.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • A facut cineva la 1.2? De ce costa cel mai mult?
              Stima!
              sigpic
              !

              Comment


              • Nu se inghesuie pentru ca e scump comparativ cu marca masinii.



                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Pentru ca la Dacia nu se rescrie ecu direct prin portul de diagnoza ca la modelele Renault. Cresterea de putere la motorizarea 1.2i se face prin demontarea ecu de pe masina si programarea lui in boot mode.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Ba se rescrie! .nu mai sterge postarile!
                    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                    Comment


                    • poi la 1.2 e cel mai scump si implicit cei mai multi posesori activi pe forum....daca ar fi mai ieftin as face si eu ca sa obtin acei cativa caluti :P

                      Comment


                      • Originally posted by masinamica View Post
                        Ba se rescrie! .nu mai sterge postarile!
                        Pai esti offtopic. Citeste atent ce se discuta mai sus si mai discutam.

                        Da, 1.5dCi 75CP se programarea prin mufa de diagnoza obd. Motorizarea 1.2i 75CP nu se poate remapa direct prin obd.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • @doc - am un logan 1.2 16v mai exact x52 sl10. Remaparea cum se face ? Afecteaza garantia ?
                          Afecteaza consumul ? Si mai ales , in timp , ce se poate strica din cauza remaparii / chip ului ?
                          Si cam ce pret ar fi ?

                          Merci !

                          Comment


                          • Citeste mai sus si pe linkurile din semnatura lui doc
                            Sunt posesori multi dar nu cred ca prea multi doritori...majoritatea sunt reticenti in privinta remaparii.
                            Oricum, 150 euro pt asta micu' 1.2 nu se merita, parerea mea, dar cine stie poate cineva a facut . Poate vom avea si impresi, poate...
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Originally posted by DjEvo View Post
                              @doc - am un logan 1.2 16v mai exact x52 sl10. Remaparea cum se face ? Afecteaza garantia ?
                              Afecteaza consumul ? Si mai ales , in timp , ce se poate strica din cauza remaparii / chip ului ?
                              Si cam ce pret ar fi ?

                              Merci !
                              Oferta pentru remapare Dacia Logan 1.2i 16v EURO 5 este de 500 lei. Remaparea se face cu ecu dat jos de pe masina (spre deosebire de Renault, Dacia nu are comunicare pe CAN). Durata de lucru este de aproximativ 2 ore. In principiu, la Dacia nu s-au vazut la garantie modificarile facute in software.

                              Nu se strica nimic la motor daca remapare este facuta bine.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Eu stiam ca x52 e full CAN, deci ... ?
                                Si ecu Valeo v42 la motorizarea D4F e diag-on-CAN inca de la x90ph2 / k4m

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google