Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are numarul de telefon in semnatura...
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Pe anumite programe nu apare semnatur
      sigpic

      Comment


      • Salut,

        Aveti idee daca cumva afecteaza scurtand durata de viata?sau defectandu-se mai repede?Sau pur si simplu fiind acelasi motor pe Logan,Sandero,Duster,Lodgy etc,dar cu diferente de soft pentru a obtine 75,90 sau 110 cp nu este nici cea mai mica problema?

        Comment


        • Un stage 1 nu afecteaza cu nimic. Cel mai bine suna-l pe Doc si te lamureste el
          My Ride sigpic

          Comment


          • Modificarile Stage 1 si Stage 2 nu afecteaza durata de viata a motorului.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Originally posted by Madutzu25 View Post
              Un stage 1 nu afecteaza cu nimic. Cel mai bine suna-l pe Doc si te lamureste el

              Multumesc mult

              Originally posted by Doc View Post
              Modificarile Stage 1 si Stage 2 nu afecteaza durata de viata a motorului.
              Am inteles,multumesc mult

              Modul eco mode mai functioneaza dupa asta?indiferent de stage?
              Last edited by Mike959; 25 February 2015, 14:06. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Am un ambition 2006, 1.5 dci. Am inteles de pe aici ca daca-l resoftez o sa dea cu fum negru, iar chestia asta nu ma incanta. Nu merge facut in nici-ul fel sa-i mariti puterea motorului, dar sa nu scoata fum?Din ce imi aduc aminte are 70cp.

                Comment


                • Cine a zis ca scoate fum??? Sau unde ai vazut Logan-uri DCi cu Stage 1 facut de mine sa scoata fum?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Nici n-am zis de dvs. M-am referit strict la comentariile care le-am vazut pe aici[forum, nu topic], la cine au facut ei resoftarea n-am idee, dar nu pare in regula sa scoata fum, nu-i tractor pana la urma.

                    Comment


                    • Originally posted by Doc View Post
                      Cine a zis ca scoate fum??? Sau unde ai vazut Logan-uri DCi cu Stage 1 facut de mine sa scoata fum?
                      deci la stage 2 scoate fum ?

                      Comment


                      • Nici la STAGE 2 nu am aplicat reteta cu fum. ;)
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Negresit toate situ rile specializate remap, pot da "" din fiecare, asigura un consum scazut cu min 10% daca se mentine acelasi stil de condus pt DCI. Asta inseamna ca in loc de 4% la 100km/h tb sa imi consume dupa remap max 3,6%.
                          Imi poate garanta cineva aceasta situatie? Daca da, maine ma programez la remap. Multumesc.

                          Comment


                          • Consumul ramane acelasi sau poate creste in anumite situatii. Depinde cum apesi pedala. Nu poti avea putere mai mare fara consum. Iar la 4% e mai mult decat ok
                            Last edited by 77sky; 28 February 2015, 00:35.
                            My Ride sigpic

                            Comment


                            • Salut. Prima incertitudine. Eu nu vreau sa ramana la fel. Vreau sa dau banii pe o chestie clara. Se garanteaza ca scade consumul cu min 10% la acelas stil de condus.
                              Vreau sa vad in bord un consum mai mic cu cca 10%.
                              Ne poate lamuri dl DOC daca la 100km/h RV activat scade cu cca 10%. Ne poate garanta ca nu se fac "corectii" ale CB astfel incat sa ascunda consumul real?
                              Vreau sa imi fac remap, insa inainte de a da banii vreau sa stiu pe ce ii dau.
                              Am rasfoit forumul, nu sunt amator. Insa avem de la incantati pana la frustrati.
                              Deci...scade sau nu? Argumente de genul ...nu poti avea mai multa putere cu acelasi consum ma ajuta spre deloc. Nici nu se cere asa ceva. Se stie clar ca daca ii dai talpa creste.

                              Comment


                              • Concret vorbind: aveam pe cb 6,1 inante de soft. Dupa soft si aprox 150km imi arata cb 6,1. Acelasi stil de condus, temperatura exterioara cam aceeasi. Motorul din semnatura. Am facut plinul aseara, o sa ii fac consumul, de curiozitate
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google