Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se face resoftare si la 1.4 cu - sirius 32?

    cineva mi a zis ca nu se poate acum intreb si eu la doc

    Comment


    • Pana acum cum crezi ca s-au toate loganurile 1.4MPi de pe forum? Da, normal ca se poate modifica aceast ecu.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • mai are si alt ecu loganul de 1.4 ?)
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • La Bacau reprezentant?
          multumesc!

          gata am gasit, ms, scz de 2post
          Last edited by sor7n; 3 December 2010, 15:48. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Dealeri Dimsport gasiti in mai multe orase din tara: Timisoara, Oradea, Baia Mare, Satu Mare, Tg. Jiu, Iasi, Bacau, Galati, Constanta, Suceava, Barlad si Chisinau (Republica Moldova).

            Daca aveti nelamuriri ma puteti suna la 075194100.

            Oficial suntem singura firma care face remapare la Dacia Logan 1.2i 75CP Euro5. Procedeul este mult mai complex decat in cazul motorizari de 1.4 sau 1.6. Durata de lucru la masina este de aproximativ 60-80min. si necesita scriere direct pe calculator. Calculatorul este Continental SIM32 si nu poate fi scris momentan prin mufa OBD. Acelasi ECU ce se gaseste pe modelul Renault Clio 3, scrierea se face pe muda OBD direct pe CAN. Din pacate Dacia Logan, masina ieftina a grupului Renault, nu vine cu calculator de CAN si nu exista in mufa OBD conexiuni pentru CAN.

            Ca si modificari de putere si cuplu avem un castig de 6-7CP si aproximativ 10-11Nm. Motorul de 1.2 16V 75CP chiar daca are aceeasi putere ca si cel de 1.4i 8V 75CP, duce o lipsa acuta de cuplu si are nevoie de turatii mai mari pentru a trage. Limitarea de turatie este de 6300RPM si poate fi urcata dupa remapare la 6500RPM. Exista in soft si limitator de viteza setat la 255km/h, insa nu e cazul la Dacia.

            Costul unei modificari la motorizarea de 1.2 16V 75CP este de 400 RON, pret ce include reducerea pentru forumul Loganclub.

            In rest pentru celelalte motorizari preturile sunt aceleasi:

            Motorizari benzina:

            Logan 1.4i 8v 75CP - 150 RON
            Logan 1.6i 8v 90CP - 150 RON
            Logan 1.6i 16v 105CP - 150 RON

            Sandero 1.4i 8v 75CP - 200 RON
            Sandero 1.6i 8v 90CP - 200 RON

            Motorizari diesel:

            Logan 1.5 dCi 65CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 70CP - 350 RON
            Logan 1.5 dCi 85CP - 350 RON

            Sandero 1.5 dCi 70CP - 400 RON
            Sandero 1.5 dCi 85CP - 400 RON

            Duster 1.5 dCi 110CP - 650 RON

            Dacia Solenza 1.4i 75CP - 150 RON
            Dacia SuperNova 1.4i 75CP - 150 RON

            Alex - 0751.194.100
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Am vazut pe site-ul DIMSPORT ca sunt reduceri de 25% pana pe 31.12.2010
              Aceste reduceri se aplica si preturilor mentionate mai sus?
              Eu am un dci de 85cp si sunt interesat de o remapare.
              Va multumesc si astept un raspuns.
              Zambeste! Maine poate fi mai rau...

              Comment


              • Salut , remaparea afecteaza garantia? Multumesc
                Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                Comment


                • Originally posted by MANOLESCU M View Post
                  Am vazut pe site-ul DIMSPORT ca sunt reduceri de 25% pana pe 31.12.2010
                  Aceste reduceri se aplica si preturilor mentionate mai sus?
                  Eu am un dci de 85cp si sunt interesat de o remapare.
                  Va multumesc si astept un raspuns.
                  Reducere la reducere nu se poate. Pretul afisat pe forumul loganclub, adica 350 RON, este valabil si pentru motorizarea ta de 1.5dCI 85CP.

                  Originally posted by iunian21 View Post
                  Salut , remaparea afecteaza garantia? Multumesc
                  In mod normal da, insa la Dacia Logan nu prea se vede sau nu sta nimeni sa verifice in detaliu daca exista sau remapare. E cam greu sa demonstrezi ca o masina este modificata din soft, daca nu ai cum sa faci analiza la ce este in calculator.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Salut Doc imi poti face loganu 1,6 16v sa consume mai putin???
                    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                    Comment


                    • Din pacate nu am cum sa fac eu Loganul de 1.6 16V sa consume mai putin. Totul tine de sofer, eu nu pot decat sa ofer un pic de elasticitate si cuplu in turatii mici si medii.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • M-am hotarat!
                        Cum facem sa ne intalnim pt o remapare?
                        Am 1.5 dci(85cp). Ma intereseaza ori stage 1, ori varianta ecotuning... Asta in functie de ce amanunte mai aflu la fata locului de la tine. Ar fi de preferat pe 27.12.2010 (toata ziua) sau pe 28.12.2010 dupa ora 15.00
                        Craciun fericit! Astept raspuns. Multumesc.
                        Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                        Comment


                        • Maine Sunt in Bucuresti. Lasa-mi numarUl de telefon in PM si te sun sa stabilim o intalnire. Ma poti gasi la 0751194100.
                          Last edited by Doc; 28 December 2010, 00:24.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Azi am fost la Doc si am facut-o! Am 105cp acum!!!
                            Chiar se simt foarte bine! Foarte mare diferenta! Recomand, sa incercati!
                            Multumesc Doc si LA MULTI ANI!
                            Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                            Comment


                            • Am fost si eu astazi la Doc si am facut remaparea.A durat foarte putin,profesionalism maxim.Cat despre impresii sa nu va asteptati cei cu 1.4 sa fie ceva iesit din comun sau ceva foarte evident.Sunt putini cei 6-7CP in plus.S-a schimbat ceva dar parca e mai putin decat ma asteptam.Inca nu am mers prea mult(30-40km),maine o sa plec pana la munte si poate imi voi da mai bine seama,si voi reveni cu impresii.Inca o data mi de multumiri lui Doc si sarbatori fericite la toata lumea.

                              Comment


                              • Baga benzina Petrom Top99+ si da-i bice Bafta !
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google