Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by isosoi View Post
    Salut Doc, ma intereseaza o remapare pt un Logan 1,5dCI, motorul este ca din fabrica la 65cp, pana la cat poate fi "saltat" si nu in ultimul rand mai eate valabila reducerea pt membrii forumului?
    Numai bine!
    Da mai este valabila oferta pentru membri forumului, adica 350 RON. La 1.5dCi de 65CP se castiga 20CP si cuplu 40Nm.


    Originally posted by FastFurious View Post
    In cazul in care vi la Cluj nu mai merg la Satu Mare si prefer sa fac la tine remaparea.
    Te rog anunta-ma cand vi sa ne intalnim sa-i dam si la iubi meu niste caluti.
    Se pare ca voi ajunge pe 26-27 la Cluj, ieri am aflat data exacta. Ne vedem acolo, dar suna-ma inainte cu 1-2 zile ca sa imi aduci aminte.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Ok Doc , ne mai auzim la telefon.
      Multumesc frumos.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • Originally posted by Doc View Post
        Valorile sunt prea mari si pe alocuri nerealizabile (cel putin la benzina aspirat). Este un pic de marketing acolo. Avem si noi pe site un set de intrebari la care am raspuns (http://www.obdtuning.ro/?s=articol) insa pe parcurs sa mai adaug raspunsuri la intrebarile frecvent intalnite la clienti.
        Nu am gasit in lista de intrebari frecvente clarificari privind modul in care evolueaza noxele dupa remapare. Concret, la un Logan 1.4 MPI cu 16.000 Km si testul dfe noxe Ok la ultimul ITP facut acum 6 luni, exista riscul ca dupa remapare masina sa nu mai treaca testul de noxe la ITP ?

        Comment


        • doc pe cand in brasov?...ca astept de ceva timp

          Comment


          • Originally posted by Doc View Post
            O prostie pe care romanii in general nu o inteleg. ECOTUNING-UL NU FUNCTIONEAZA IN ROMANIA. Modificarile care se fac pentru consum redus si noxe mai mici nu sunt compatibile cu masinile din Romania din cauza infrastructurii, mai exact nu avem autostrazi. Cand se fac modificari ecotuning e nevoie de un regim constant de mers pentru a obtine consumuri mai mici.
            Sa inteleg ca un ecotuning la Logan 1.4 MPI nu merita facut? Ma intereseaza in special reducerea consumului urban si mentinerea noxelor in limite asdmisibile, astfel incat sa nu am probleme la ITP.

            Comment


            • Originally posted by sandy461229 View Post
              Nu am gasit in lista de intrebari frecvente clarificari privind modul in care evolueaza noxele dupa remapare. Concret, la un Logan 1.4 MPI cu 16.000 Km si testul dfe noxe Ok la ultimul ITP facut acum 6 luni, exista riscul ca dupa remapare masina sa nu mai treaca testul de noxe la ITP ?
              Un Logan 1.4i cu chiptuning Dimsport trece testul de noxe.

              Originally posted by mihaitodi View Post
              doc pe cand in brasov?...ca astept de ceva timp
              Am fost acum 2 saptamani in Brasov, daca nu ai dat niciun semn de viata. O sa trec prin Brasov pe 18 sau 19 septembrie si 25-26 septembrie. Ma duc la niste maratoane de MTB si Brasov-ul este in drum.

              Originally posted by sandy461229 View Post
              Sa inteleg ca un ecotuning la Logan 1.4 MPI nu merita facut? Ma intereseaza in special reducerea consumului urban si mentinerea noxelor in limite asdmisibile, astfel incat sa nu am probleme la ITP.
              Nu exista ECOTUNING la motoare aspirate.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • salut.
                pt. targu-jiu ai reprezentant DOC?
                thx.
                Dacia GoLan KissFm 1.6

                Comment


                • Da avem si in Tg. Jiu dealer Dimsport: 0723.156.812
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • pe site la dimsport am vazut o varianta race de chiptuning pentru varianta dci 65cp.poti sa o faci si la ce bani?asta ca tot ai drum prin brasov
                    sigpic........restul e NoSpeedLimit

                    Comment


                    • 150 EURO si pe 19 septembrie o sa trec prin Brasov.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • nu am stat sa mai citesc in urma ca nu prea am timp...o intrebare am... scade consumul si in oras ?? si daca da cu cat ?? astept un raspuns concret ! (mentionez ca pentru Logan 1.4 benzina)
                        Masinile au devenit ca niste accesorii de imbracaminte, fara de care te simti nesigur, dezgolit si incomplet.
                        ID: cipry263

                        Comment


                        • Buna tuturor am si eu un logan de 1.4 din oradea intrebarea se adreseaza lui Doc este cineva in zona sa faca o resoftare si un pret,sau daca treci candva prin zona ms mult.
                          Last edited by phonyx; 2 September 2009, 21:43.

                          Comment


                          • @cipry263: nu scade consumul in oras.

                            @phonyx: da exista si in Oradea un dealer Dimsport.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • eu am facuta la tine...si zic ca scade cu 0,5 litri daca pastrezi stilul de condus.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Si daca eu ii zic ca scade si el o talpuieste de sare consumul cu 2-3l...care crezi ca va fi reactia?
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google