Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    am un logan 1.4 MPI laureate 70.000 km la activ ... ce zici ar merge .. sunt din constanta cum ne putem intalni .. da ce vreau intai .. explica si mie mai pe sensu meu ce se modifica la masina .. ca nu prea le am cu termenii astia noi sau care ii folositi voi ) .. daca ma intelegi ...
    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

    Comment


    • #47
      Salut,

      Din pacate inca nu am reusit sa deschidem o reprezentanta in Constanta de aceea pentru o astfel de modificare este nevoie de un drum din partea ta pana la Bucuresti.

      Concret la masina ta se modifica parametrii de functionare ai motorului direct din softul continut in ecu. Astfel intai se citesc hartiile originale din ecu, acestea sunt transferate intr-un program special unde se modifica si la sfarsit se rescrie varianta optimizata la loc in ecu. Intreaba operatie dureaza la Logan cam 25-30 minute.
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • #48
        hmm da ma am inteles eu vin pana in bucuresti .. da sa mor eu sunt mai bata cu termenii astia .. ce mareste mai exact puterea motorului ... demarajul ? ... sorry ca te stresez da na .. am 18 ani sunt incepator in motoare .. imi plac .. da na pana invat mai dureaza ...
        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

        Comment


        • #49
          in primul rand vreau sa-i multumesc lui Doc pt raspuns(nu mai credeam c-o sa mai raspunda cineva).la data aceea(cand am postat pe forum) aveam niste planuri...acum s-au naruit
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #50
            da mah si demarajul si viteza
            de exemplu la 2500r/pm ai 110 km/h dupa obd la 2500r/pm ai 125/h
            la demaraj in loc sa ajungi la 100 km/h in 12 sec. ajungi in 9.5 sec
            sa zicem ca ai 70 cp dupa aceea o sa ai 90 cp cu pana la 30 %
            :popa:

            Comment


            • #51
              mersi ;) acum am inteles
              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

              Comment


              • #52
                Originally posted by bagheera
                ...de exemplu la 2500r/pm ai 110 km/h dupa obd la 2500r/pm ai 125/h...
                Cum sa creasca viteza de la 110km/h, in 2500r/min, la 125km/h la aceasi turatie, pentru a se intampla asta ar trebui schimbata cutia. Daca gresesc sa ma corectati

                @Doc: Dupa resoft la ce turatie isi atinge motoru noul cuplu si noii cai putere. Prin Cluj sau prin apropiere aveti sediu????
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #53
                  la kat pot sa-l duk d la 70 d cai motor 1.4 sau cat are..+ filtru sport + tot traseul (evacuarea ) asa sunt curios

                  Comment


                  • #54
                    De la filtrul de aer spor si toba sport castigi maxim 2-3 CP.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #55
                      ok ms mult

                      Comment


                      • #56
                        m-ati bagat in ceata ma toti )) cu explicatiile voastre .. lamuriti`ma ma unu sa nu mor prost ... care`i treaba cu tunning`ul asta .
                        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

                        Comment


                        • #57
                          daca nu te pricepi de loc la motoare e cam greu sa intelegi,dar hai sa iti zic ce am inteles eu ca ma interesat subiectul ca vreau sa fac remaparea dupa garantie:in urma acestei operatuni puterea si cuplul motor cresc cu aprox. 10%,adica de la 75 CP la 82 CP care se pare ca in realitate sunt 80 CP dar cei care au facut modificarea asta spun ca se simte,cuplu motor creste de la 112 la 120 Nm.
                          si acum sa vorbim pe cifre puterea maxima de 75 CP este la 5500 ture si cuplu maxim de 112 Nm la 3000 ture dupa modificarea softului ai sa atingi 75 CP pe la 5000 ture si cuplul pe la 2700 ture ( daca gresesc il rog pe doc sa ma corecteze ).
                          in concluzie fata de modul cum conduci acum o sa simti ca motorul trage la turatii mai joase dupa ce faci modificarea.

                          Comment


                          • #58
                            Esti pe aproape, oricum cred ca a inteles exact despre ce este vorba. Oricum dupa remapare, masina va trage mai de jos cu aprox 300-500RPM fata de stock, urca mai usor in turatie, va taia gazu ceva mai sus cu 500RPM, va avea un demaraj mai bun.

                            In Cluj inca nu am reusit sa deschidem o reprezentanta si cel mai apropiat dealer OBDtuning/Dimsport este la Satu Mare.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • #59
                              Dar de Braila e ceva mai aproape. Adica la Galati daca aveti reprezentanta ca in Braila sigur nu aveti. Sau aveti ceva planuri pentru Galati-Braila ca la Bucuresti nu cred sa ajung prea curand?
                              @mishu nu gresesti. Ca sa se intample ce a spus bagheera ar trebui modificat grupul in cutie (sau cutia cu totul).
                              Last edited by Cristi_LCD; 4 October 2007, 14:49.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #60
                                ma intereseaza si pe mine un chiptuning, o sa trec peste 2 sapt pe la voi, poti sa-mi spui cam ce viteza maxima voi prinde dupa modificare?
                                ms anticipat
                                ---== LoGaN dRiVeR ==---

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google