Sofer Neatent Pus La Respect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sofer Neatent Pus La Respect

    Un taximetrist da peste un pieton pe trecere si este pocnit de un martor.
    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

  • #2
    eu il bateam mai bine, astia trebuie pusi la respect maxim nu doar cu o palma
    sigpic

    Comment


    • #3
      mai taci ma chuck norris, bateai tu repede..
      daca nu observi pietonul fuge pe trecere...nu se asigura asa cum ar fi normal. Nu este trecere de fugit pentru pietoni.
      amandoi sunt vinovati.

      Comment


      • #4
        si ce daca amandoi sunt vinovati, il rupea in bataie chuck norris-ul de mine, liniste.
        sigpic

        Comment


        • #5
          am vazut faza la tv, dar,..... firar ia de carte sa fie , mie sincer nu ca nu mi a placut dar nu sant fan tocilar ,eu tin minte de cand am dat de permis ca an apropierea trecerei de pieroni esti obligat sa ancetinesti sau sa micsorezi viteza asta anseamana :ca eviti pericolul daca e ceva ,este exact cu statul an curul celuilant ,,cel din fata pune frana brusc ,tu te uiti dupa muste ,fiind prea aproape io tragi ,ca nai pastrat o oarecare distanta pentru evitarea pupaturi cu cel din fata , deci soferul e de vina , an apropierea treceri nu dai talpa , nu am dreptate cine i vinovatul .
          Last edited by electrica2000; 4 September 2012, 22:33.

          Comment


          • #6
            Nu avea sanse taximetristul. Cand sunt pieton (poate fiindca sunt si sofer) ma asigur macar de 2 ori inainte sa traversez strada. Intr-un final, ca pieton oricand ma opresc mai usor ca si o masina. Desigur, de fiecare data cand ajung cu masina in apropierea unei treceri de pietoni, incetinesc.
            Toti pietonii ar trebui sa stie, ca ei se pot opri mai usor decat o masina!
            Tot mai bine e sa intarzi 5 minute, decat sa nu ajungi de loc...

            Comment


            • #7
              Nu asa se procedeaza.Daca era unu tare-n clanta si punea mana pe statie in 2 minute se strangeau 50 de taxiuri.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Cum sa fie amandoi vinovati?Niciodata nu o sa existe asa ceva cat timp pietonul este pe trecere.Restul sunt aberatii.

                Comment


                • #9
                  @DaniD asa procedezi probabil doar tu eu am vazut pietoni trecand trecerea de pietoni cu telefonu la ureche pe culoarea rosie cand am claxonat-o era femeie-s-a intors spre mine si mi-a spus ceva frumos de mama.
                  O alta pietoana ca sa le spun asa pe la vreo 50 ani trecea strada linistita cu sacosele in mana si holbandu-se la mine de ce o claxonez cand ea trece pe loc nepermis prin fata masinii mele si ce noroc a avut ca eram eu ca daca era bGy se cobora din masina si-i dadea la suturi in fund cat sa o invete minte toata viata.

                  Comment


                  • #10
                    pe trecere treci cum vrei...Daca vreau sa trec incet trec incet...daca vreau sa fug/fug...scrie undeva cum trebuie? Daca te loveste el e de vina...Da...tu ai de pierdut dar nu esti vinovat... Faza cu palma o merita Am ras 2 minute cand am vazut...)
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by electrica2000 View Post
                      am vazut faza la tv, dar,..... firar ia de carte sa fie , mie sincer nu ca nu mi a placut dar nu sant fan tocilar ,eu tin minte de cand am dat de permis ca an apropierea trecerei de pieroni esti obligat sa ancetinesti sau sa micsorezi viteza asta anseamana :ca eviti pericolul daca e ceva ,este exact cu statul an curul celuilant ,,cel din fata pune frana brusc ,tu te uiti dupa muste ,fiind prea aproape io tragi ,ca nai pastrat o oarecare distanta pentru evitarea pupaturi cu cel din fata , deci soferul e de vina , an apropierea treceri nu dai talpa , nu am dreptate cine i vinovatul .
                      Electrica2000.

                      OFF topic - ai asa......cam 7-8 greseli majore de ortografie + cea de la locatie, ca de Bucuresti se scrie bucuresti.
                      ON topic.
                      Traim in secolul 21 si la noi se rezuma totul la legea junglei cu pumnul si sabia.
                      Are grija legea sa il pedepseasca pe taximetrist, nu trebuie sa vina un Gigel care este de 2m inaltime sa faca reguli in strada.
                      Gresala este de partea soferului de taxi care nici macar nu a schitat frana inainte trecere.Totul a fost cumulat si cu alergatul pe trecere iar timpul de reactie pentru sofer a fost scurtat drastic.
                      real power..... diesel power by

                      Comment


                      • #12
                        @cosmindan-nu are decat vreo 12 m frana-mi uita-te odata insa i-a franat doar roata stanga fata o avea ceva probleme cu franele
                        Faza cu Gigelu sunt perfect de acord cu tine.
                        Probabil se uita daca trece sau nu baba din stanga si nu a mai vazut tuta care fugea.
                        Oricum si soferul e vinovat ca nu a franat cand a vazut masinile oprite pe banda cealata dar si tuta care fugea fara sa se mai uite

                        Comment


                        • #13
                          Cand am spus ca nu a schitat frana ...m-am referit ca nici macar nu a ciupit frana pentru a reduce viteza atata timp cat te apropii de o trecere si mai sunt si masini oprite pe banda 1.Soferul de taxi este modelul de gibon care crede ca merge cu masina pe camp si nu in oras, si care crede ca toata soseaua este a lui.
                          Eu din instict ciupesc frana cand sunt in oras in apropiere de o trecere deoarece sunt pietoni care pur si simplu sar din multime direct pe trecere si este periculos daca ai mai mult de 35-40 la ora in acel moment.
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • #14
                            Deci toti soferii din Bucuresti in afara de tine sunt niste giboni nu???
                            Desi sunt din Oradea am vazut cat respect le poarta soferii bucuresteni pietonilor

                            Comment


                            • #15
                              Pietonul nu are nici o vina.

                              De ce cel de pe banda 1 a oprit si taximetristul nu ?

                              Pentru ca asa sunt ei grabiti tot timpul. 90% distre taximetristi nu au ce sa caute la volan pentru ca sunt niste imbecili si oameni de nu dai mucii pe ei inganfati si cu aere superioare.

                              Scuze pentru colegii nostri de forum cum este Alexspeed si tatal lui DNY care vreau sa cred ca fac parte din cei 10%.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google