Sofer Neatent Pus La Respect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Mai nene mai,,voua vi se pare ca ala din matiz s-a dat jos ca sa se ia la bataie cu idiotul ala din mercedes?
    Cum te poti lua la bataie cu cineva din trafic cu BORSETA in mana?
    Ala din Matiz are ditai borseta/geanta in mana staga si o muta in dreapta ca sa se apere de cretinul ala.
    Cretinul ala din mercedes se vede destul de clar ca in mometul in care coboara din masina isi deschide bastonul telescopic si apoi vine ca un tavalug spre celalat si-l pocneste direct.

    Comment


    • #77
      Marian e la Sectia 20, au gresit aia.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #78
        Ala a coborat din Matiz cu borseta in mana mai mult ca sigur sa-i ceara socoteala tampului...categoric nu a coborat sa-l bata.

        Comment


        • #79
          Daca o sa va uitati mai atenti o sa observati ca cel cu Matizul nu a acordat prioritate in intersectie celui cu Mercedesul.

          Comment


          • #80
            Exact, esti primul care vad ca observa asta. La faza cu presupusul canal, deja se injurau iar ala din matiz s-a facut putin spre mercedes, nu a ocolit niciun canal! De atunci a inceput show-ul. Am citit commenturile si alora de pe site-ul sursa, toti au vazut ca a ocolit canalul si nu ca a intrat putin cam ciudat in strada principala...iar la momentul respectiv, ocolirea canalului e defapt o "facere" spre rival!

            Comment


            • #81
              mertul era pe 1 (la fel ca taxiul logan care trece fara vreo problema), matizul pe 2. din film nu se vede ca nu i-ar fi acordat prioritate.
              internal combustionizer

              Comment


              • #82
                Originally posted by karlos12 View Post
                Problema e ca nu stii peste cine dai cand te dai jos din masina sa te bati.Poate dai peste un campion la box cum a patit un pieton.Unul dintre fratii Simion (campioni la box) a mers cam tare cu masina printr-o baltoaca si l-a stropit pe individ.Pietonul l-a injurat si i-a deschis usa sa-l altoiasca.Marian Simion a iesit furios si l-a batut in ultimul hal.
                http://www.agentia.org/anchete/maria...egie-1004.html Tare ar fi fost faza daca din Matiz ar fi iesit un judoka batran si cu experienta.
                Din punctul meu de vedere, Simion a procedat perfect din punctul de vedere a unei autoaparari corecte. Daca nu avea usa inchisa si daca in masina nu era Simion ce s-ar fi intamplat? Si-ar fi luat bataie, mai mult ca sigur. Nu cred ca ala care tragea de usa voia sa-i spuna "stmabile, sa stiti ca m-ati stropit si vreau sa va cereti scuze".

                Originally posted by Ivan Marian View Post
                Mai nene mai,,voua vi se pare ca ala din matiz s-a dat jos ca sa se ia la bataie cu idiotul ala din mercedes?
                Cum te poti lua la bataie cu cineva din trafic cu BORSETA in mana?
                Ala din Matiz are ditai borseta/geanta in mana staga si o muta in dreapta ca sa se apere de cretinul ala.
                Cretinul ala din mercedes se vede destul de clar ca in mometul in care coboara din masina isi deschide bastonul telescopic si apoi vine ca un tavalug spre celalat si-l pocneste direct.
                N-are importanta daca ala care se da jos la tine are sau nu intentia sa te bata. Cel cu Mercedes-ul, la fel, a procedat corect - s-a dat jos din masina si a dat direct, fara sa mai stea sa intrebe care-i problema, cati ani are si cat poarta la pantof.

                Cel mai bun lucru de facut atunci cand vrei sa supravietuiesti, este sa nu te duci la razboi. Cum a zis si CataFOF - nu te dai jos din masina, te incui si stai cu geamurile inchise si usile blocate.

                Cum am zis: toti 3 implicati au vrut si au urmarit sa se ajunga unde s-a ajuns.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #83
                  Ma vitrioale, nu fi asa drastic!
                  Tu de ce n-ai procedat la fel, in cazul aluia cu Mercedes C-Klasse, argintiu? Il mai tii minte, nu?
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • #84
                    Pai cum sa procedez daca omul a coborat si se vedea ca nu avea intentii violente?
                    Sau trebuia sa-i rup capul pentru ca si-a permis sa ma claxoneze?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by balanel View Post
                      Daca o sa va uitati mai atenti o sa observati ca cel cu Matizul nu a acordat prioritate in intersectie celui cu Mercedesul.
                      Originally posted by PCH View Post
                      Exact, esti primul care vad ca observa asta.
                      Ce a observat?


                      Acolo sunt 3 benzi. Matizul a intrat pe 2 si s-a retras imediat pe 3. Mertul venea pe unu si de nebun a intrat si el pe 2 si i s-a parut ca ala nu i-a dat prioritate.
                      Balanel..vrei sa pun cateva poze cadru cu cadru ca sa vedem unde este neacordarea aia de prioritate?
                      Se vede destul de clar ca ala cu matizul nu l-a incomodat pe cel cu mercedesul,,si se mai vede destul de clar pe film ca cel cu matizul ocoleste canalul cu rotile fata si da in el cu roata spate stanga.
                      Eu am mers cu matizul vreo 9 luni si orice denivelare se resimte din plin imediat pt ca are rotile mici.


                      Ps...
                      Ma vitrioale, nu fi asa drastic!
                      Tu de ce n-ai procedat la fel, in cazul aluia cu Mercedes C-Klasse, argintiu? Il mai tii minte, nu?
                      Acum da-l in fapt pana la capat)))
                      Attached Files
                      Last edited by Ivan Marian; 14 February 2013, 14:43.

                      Comment


                      • #86
                        Ai inteles tot! Ca in mai toata capitala/tara, nici acolo nu sunt benzi trasate...ca nu ne trebuie, deci eu dar si POLITIA RUTIERA considera ca este o banda! Asa gandeste primaria...banii sunt folositi in alte directii, dar asta e alta discutie. Ala cu Mercedes a considerat ca Matizul a intrat cam urat in intesectie, ca mai mult de atat, la incomodat pe el, sofer de MERCEDES! si cu siguranta a intrat in dreptul aluia cu Matiz cu injurii si rautacisme! Ala cu MATIZ nu a ocolit canalul....a reactionat la rautacismele soferului de AMG si s-a facut spre el. Pentru mine e foarte clara treaba....chestii de genul asta se intampla zilnic in trafic, dar le observa cei ce merg cu masina mai mult de 5-6 zile pe saptamana si nu doar duminEca.

                        Comment


                        • #87
                          Nu e nimic de dat in fapt.
                          Nu stiu cum i s-o fi parut lui Cristi, dar mie tare vijelios mi se parea ca vine... la cei 1.60m ai lui. S-a domolit rapid.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #88
                            Stai cu geamurile inchise sa iti sparga si parbrizul si geamurile laterale si 2-3 bate in caroserie. Toate pe banii tai, si daca te duceai la politie urma un proces LUUUNG si la sfarsit totul pe banii tai.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Niki View Post
                              Nu e nimic de dat in fapt.
                              Nu stiu cum i s-o fi parut lui Cristi, dar mie tare vijelios mi se parea ca vine... la cei 1.60m ai lui. S-a domolit rapid.
                              M-a vazut ca am fata de om serios si d-aia!

                              @bgy, pai atunci te dai jos, i-o dai din prima sa cada pe asfalt si abia dupa aia il intrebi care e problema.
                              Sau... dai peste un Simion si o sa fie exact ca mai sus, dăcât ca altfel.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by PCH View Post
                                Ai inteles tot! Ca in mai toata capitala/tara, nici acolo nu sunt benzi trasate...ca nu ne trebuie,
                                Mai tu nu vezi bine pe monitorul tau HD Se vad niste dungi sterse pe acolo sea
                                Dar cel mai in masura sa se ia de "matizist" era soferul acelui taxiu logan si nu "nemtalaul"

                                Hai ca te dau si pe tine in fapt,,tu de ce ti-ai ars claxonul la ford ca in fata ta facea unul cu un BMW stanga si nu aveai loc de el?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google