Sofer Neatent Pus La Respect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    telenovela , partea doua

    legal este vina taximentristului, moral vina fetei, care sunteti sinucigasi si cu legea in brate, va doresc alergare usoara.

    Comment


    • #32
      Doamne fereste sa fii in locul soferului... Legal este vinovat insa ce i s-a intamplat lui, ni se poate intampla oricarui dintre noi, in orice moment!
      Cei care n-au masini, habar n-au de legile pentru ei: vad trecerea de pietoni si-o iau la fuga. F periculosi sunt si aia care asteapta tranvaiul in statie ( fara refugiu ). Tu depasesti tramvaiul pe banda ta de mers iar oamenii sunt deja in strada, cu 2-300 metri inainte ca tranvaiul sa ajunga si sa stationeze in statie..
      Last edited by Thejock3r; 5 September 2012, 14:52.
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • #33
        da poate pietonul e nebun si vrea sa se omoare si vrea pe trecere , soferul trebui sa fie mai destept ca el sa i lase viata , eu era sa io dau an jumatatea masini unui taximetrist ,mi a iesit an scurt an fata daca nu eram atent sa pun frana si sa trag de volan dreapta ,aveam golanelu varza acum , deci iar intervine atentia ,atentia ,si la tv spune neatentia,depasiri periculoase si viteza reiese cele mai multe accidente .

        Comment


        • #34
          Ai facut gramatica cu clopotarul?

          Comment


          • #35
            Nu, a dat BAC-ul anul asta.


            Cichicean ala, incrucisat cu Godzilla, cine s-o crede, mah? Sau o fi fost si el pieton, odata?!

            @FOF - las-o naibii de moralitate, pe dreapta era coloana de masini oprite iar taximetristu' o calca de zici ca-i la 402 m...
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • #36
              Corect, vina este a taximetristului , vina LEGALA.
              Daca ti la viata ta nu o ei la fuga pe trecere...sau cum era fata aia de a dat tramvaiul peste ea.
              hai s`o lasam naibii de moralitate si sa ne aruncam in fata masini, doar suntem pe trecere.

              Comment


              • #37
                Originally posted by CataFOF View Post
                Corect, vina este a taximetristului , vina LEGALA.
                Eu credeam de la început că de vină e Băsescu ! Dar mă mai înşel şi eu ....
                Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Tocmai d-asta trebuie sa incetinesti si sa te asiguri la fiecare trecere de pietoni.Ca uite ce se intampla.Eu nu pot sa inteleg unii oameni deloc.Eram pe la o trecere pe iuliu maniu.Si acolo se alearga nene.Si eram un card de oameni care asteptam la trecere.Vin 2 zmei,si se baga direct.Cica hai ma ca e trecere ce *** mea.Astia chiar nu tin la viata lor deloc.Ba o fi trecere,dar vine un nebun(s-a mai intamplat si pe la stirile de ora 5) si te arunca 20 de m in aer.Ce naiba faci ma?

                  PS:Corect.Pietonul are prioritate pe trecere de pietoni.Dar dragi pietoni cand va aruncati asa pe o trecere,ganditi-va ca poate soferul are vizibilitate redusa,vorbeste la telefon,schimba cd-ul,se uita dupa pitzipoance,etc...Si voi o patiti cel mai rau.El ramane fara carnet,tu ramai fara picioare...Chiar daca e trecere de pietoni,asigura-te nene ca doar viata ta e in joc.
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Am vazut si eu stirea asta la TV. Matahala care l-a pocnit pe ala trebuia pocnita in cap cu un ou de strut stricat. O sa ajungem sa ne facem dreptate cu topoarele ca-n Rusia. Accidente se intampla din neatentie din teribilism sau din lipsa de experienta. Se intampla accidente de la cele minore pana la altele cu o gravitate mare. Insa exista organe ale statului care sunt responsabile sa rezolve aceste lucruri.
                    My ride

                    Comment


                    • #40
                      Pentru cei care au facut scoala de multi ani...acum scrie in decret ca nu se fuge pe trecere. Si un om responsabil se asigura si pe trecere. Eu mereu ma asigur si nu trec in fatza camioanelor(soferul ala trebuie sa schimbe 8 viteze) chiar daca am prioritate. Unii pietoni se arunca efectiv in fata masinilor, a ambulantelor, a camioanelor ca niste sinucigasi. Nu merita sa fie chiar loviti cu masina, dar cate o palma dupa cap ar merita. Pt cei care spun ca merita batut taximetristul.....Sa va dea D-zeu astfel de pietoni si atunci sa va vad.

                      Comment


                      • #41
                        adevARUL asta e ,asa este L3on_rgby,cam putin pe aici care gandesc asa ,ai numaram pe degete mari soferi cu permis luat cu 100-200 de euro

                        Comment


                        • #42
                          Pe mine ma bucura razia anuntata de Politia Capitalei.
                          Si sper ca aceleasi masuri sa fie realizate in toata tara. Mie unul, pandele pentru viteza mi se par stupide si simple colecte de finante, atata timp cat echipajele de politie doar asta fac (in majoritatea timpului) si nu supravegheaza intersectii (neacordari de prioritate).
                          Eram la Mamaia Nord, doua familii cu copii.
                          M-a uimit agresivitatea celor care circula pe acel drum care face legatura intre Mamaia si Navodari.
                          La un moment dat am facut un test: avand si caruciorul de copil mic l-am plasat in fata (fara a avea pe cineva in el!) si am schitat gestul de a trece.
                          Gata sa il zboare cu totul - viteza de cca 60 km/h
                          Nici o reactie. A trebuit sa il trag inapoi, sa nu mi-l calce...Incepusem sa injuram cu totii...
                          Sunt putini cei care incetinesc atunci cand vad pietoni in acea zona si mai putini cei care observa trecerile de pietoni.
                          Putine treceri mi-au dat emotii ca acea de acolo (treceam dinspre vila catre plaja)
                          Asa ca, vreau sa vad permise suspendate, amenzi aplicate pentru asa ceva, nu claxon pentru ca am acordat prioritate unui copil (cum am patit odata, desi cel din spate avea distanta suficienta de franare...)
                          Last edited by 77sky; 7 September 2012, 22:23.
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • #43
                            Nasoala situatia din filmulet.

                            Femeia respectiva a fost lovita in plin si aruncata ca o papusa din plus. Norocul ei a fost ca era mai bine facuta. Daca in locul ei ar fi fost un copil, urmarile ar fi fost foarte urate...

                            Taximetristul poarta vina principala, fara discutie, dar si femeia are o parte din vina --- a se vedea primele secunde din filmulet - se vede clar ca femeia vine intr-o mare fuga pe trecerea de pietoni. Asa ceva nu se face... decat daca esti inconstient. Trecerea de pietoni nu-i o pista de alergari, iar o masina nu se poate opri in 2 m. Orice pieton ar trebui sa stie asta, dincolo de prudenta sau imprudenta oricarui sofer.

                            Matahala care ii da o palma soferului de taxi este un imbecil. Sa ne inchipuim ca soferul de taxi isi chema colegii prin statie, si matahala ar fi primit niste bate de baseball pe cocoasa... O escaladare a violentei nu este normala si nu foloseste nimani. As putea intelege o astfel de reactie cumva, daca era prieten/sot/cunoscut al femeii lovite pe trecere - dar altfel daca era un oarecare de pe strada nu inteleg ce treaba avea sa imparta el palme. Daca venea sa ajute femeia, era altceva.

                            Eu am fost martor la un accident, la care cel care a vrut sa faca pe desteptul in trafic, si care nici macar nu a fost lovit in carambolul care s-a intamplat din cauza lui... fiindca el s-a oprit pe DN1 pe banda 2 ca sa admonesteze un batran cu o Dacia 1300 care vroia sa intre pe DN.
                            Dupa ce 2 masini s-au facut praf si inca 2 s-au ciocnit usor, tot el venea sa il ia la bataie pe batran... Noroc ca am intervenit si dupa ce am tipat la el ca el e vinovat de accident si ca e un nesimtit... s-a dus, a vorbit ceva cu politistii si a plecat bine-mersi in drumul lui. (cred ca era ceva mahar, daca nu chiar pe la Politie sau SRI, fiindca m-am luat si de politisti si aia au facut destul de urat si au inceput cu amenintari) Cel care a provocat accidentul era cu un jeepan Toyota Landcruiser negru cu numere de bucuresti - asa pe la 50 de ani si cu fata de stab/securist.

                            Toti cei 4 conducatori auto cu masinile lovite au stat vreo ora pana au predat declaratiile politistilor... Probabil ca smecherul cu Toyota ajunsese deja acasa in Bucuresti si bea linistit o bere. La noi legea e foarte simpla... mortul e de vina... cel care loveste din spate e de vina... etc... Politia isi ia leafa si dosarele trebuie inchise cat mai lesne
                            Last edited by ion_R5; 7 September 2012, 23:53.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by CataFOF View Post
                              mai taci ma chuck norris, bateai tu repede..
                              daca nu observi pietonul fuge pe trecere...nu se asigura asa cum ar fi normal. Nu este trecere de fugit pentru pietoni.
                              amandoi sunt vinovati.
                              Nu sunt de acord nici eu cu justitiarii, pacat de diferenta de gabarit, sa fi ripostat si taximetristu cu un croseu.

                              Dar faptul ca pietonu trece in viteza nu face sa fie vina comuna, cei de pe prima banda erau opriti, asta e greseala des intalnita, pe banda 1 se opreste si un cretin pe banda doi trece in viteza (taximetristu in cazu de fata).

                              Comment


                              • #45
                                Lasa-i frate si pe pietonii astia ce fug efectiv pe trecere.

                                Eu odata cu matizul de la munca am pus frana brusc imediat ce am plecat de pe loc pt ca una o luase la fuga de pe trotuar in strada. Rezultatul a fost ca cel din spate s-a oprit in matizul meu si ne-am facut barile si farurile praf. Aia a fugit de la fata locului,,apoi noi(soferii) am pierdut vremea cu orele pe la politie cu declaratii si alte cele,,,si apoi pierdut vremea cu masinile in service.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google