Sofer Neatent Pus La Respect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    pai da ,daca prostu din spate sa uita la schimbator si nu pe geamul din fata lui asta e ,apropo de amenzi niste amenzi de 5000-6000 de roni sant bune pentru neacordare de prioritate ,trecere pe rosu etc/.

    Comment


    • #47
      @ electrica2000 Te intreb cate sute de mii de km de experienta ca sofer ai si accidente sau amenzi de circulatie (radare, etc) ai la activ pana acum.

      Inainte sa vii cu astfel de postari radicale, mai gandeste un pic... Cand ti-o sari un copil in fuga pe o trecere de pietoni si nu vei putea opri masina - fiindca nu se poate fizic, atunci ce o sa mai spui? E simplu sa te dai cocos, cand nu ai trecut prin astfel de situatii.

      Sunt situatii in trafic, in care daca nu reactionezi cum trebuie ca sa eviti accidentul, "respectand regulamentul" - sunt sanse mari ca urmarile sa fie foarte grave...

      Daca vezi ca unul face o manevra gresita... ce faci? Pui frana pe banda ta si intra ala in tine sa va faceti praf, sau tai linia continua si eviti coliziunea pe contrasens - daca vezi ca e liber pe contrasens?

      Daca ajungi in spital sau treci pe lumea cealalta fiindca "ai respectat regulametul" crezi ca e OK? Sau trebuie sa vezi ce se intampla in trafic si sa eviti ce se poate evita?
      Last edited by ion_R5; 8 September 2012, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #48
        V-as da un film pe YouTube sa vedeti ca pentru ceea ce oferim si primim. Taximetristul a fost in ceasul rau, cine stie ce a "pacatuit" de a ajuns in situatia asta. Ala i-a tras-o peste fata pentru ce a facut, culmea si el tot la locul potrivit. Mare grija caci platim pentru toate lucrurile care le facem in viata asta si altele anterioare. Stiu ca suna ca o prostie, dar mai multa atentie si faceti lucrurile in viata constient.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Ivan Marian View Post
          Lasa-i frate si pe pietonii astia ce fug efectiv pe trecere.
          ............................
          Adevarat ce spui, a trecut ca o descreierata fara exagerare, cred ca majoritatea avem un conflict cu pietonii (ii vezi de la o posta ca nu stiu ce inseamna volanul, adica n-au permis).

          Nici in fuga, dar nici agale asa in doru lelii...m-am facut odata ca nu vad o pietoanca, pe trecere ea isi verifica IPod-ul asa trecea in scarba, efectiv m-a ingnorat total, cand i-a ajuns capota sub cur sa vezi cum a sarit ca o gazela...cel putin pt o perioada s-a invatat sa fie mai atenta la trecere.

          Dar in cazul de fata ma repet, taximetristul a facut o greseala neacceptabila, la apropierea de trecere nici macar nu a simulat ceva, a trecut in viteza/hotarat, cu toate ca prima banda oprise la trecere.
          Trebuie sa reduci macar viteza.

          Comment


          • #50
            Stii ce este mai grav Octavian? Ca unii pietoni/parinti tampiti isi trag copii dupa ei pe la semafoare pe culoarea rosie fara nici o greata. Pur si simplu ii trag dupa ei pe trecere printre masini si tramvaie in viteza,,iar daca copilul le scapa din mana o sa fie vai si amar de el. Eu unul pe parintii astia DENATURATI pur si simplu i-as calca pe cap direct.

            Am si eu o fetita de 4 ani aproape si deja o invat sa se asigure cand trece strada sau sa astepte culoarea verde la semafor pt pietoni,,,dar si atunci sa fie cu ochii in patru dupa masini si sa se asigure de fiecare data.

            Cel putin din punctul meu de vedere ,,eu pe astia care trag copii dupa ei i-as amenda rau de tot,,ameda sa fie foarte mare ca sa-i usture C...L..

            Ps..77Sky..apropo de test..
            La un moment dat am facut un test: avand si caruciorul de copil mic l-am plasat in fata (fara a avea pe cineva in el!) si am schitat gestul de a trece.
            Gata sa il zboare cu totul - viteza de cca 60 km/h
            Sa o fi vazut pe una care facea un "TEST" cu copilul in carut pe rosu plin la semafor la Piata la Rahova. Aveam si o filmare cu ea,,dar am pierdut-o. Am oprit,,am deschis geamul si i-am facut observatie. Raspunsul a fost franc si direct.."".EI SI CE,,TREBUIA SA OPRESTI"".
            Last edited by Ivan Marian; 9 September 2012, 11:51.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Winnie View Post
              V-as da un film pe YouTube sa vedeti ca pentru ceea ce oferim si primim. Taximetristul a fost in ceasul rau, cine stie ce a "pacatuit" de a ajuns in situatia asta. Ala i-a tras-o peste fata pentru ce a facut, culmea si el tot la locul potrivit. Mare grija caci platim pentru toate lucrurile care le facem in viata asta si altele anterioare. Stiu ca suna ca o prostie, dar mai multa atentie si faceti lucrurile in viata constient.
              aloo, alooo? ai venit dupa threadul bisericesc sa ne zici cum sta treaba cu pacatele aici ?
              Subiectul asta a fost dezbatut destul, ar fi cazul sa se inchida.

              Comment


              • #52
                Originally posted by CataFOF View Post
                aloo, alooo? ai venit dupa threadul bisericesc sa ne zici cum sta treaba cu pacatele aici ?
                Subiectul asta a fost dezbatut destul, ar fi cazul sa se inchida.
                Cata nu fi rau cu omu .. )
                http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                Comment


                • #53
                  sincer mai bine mananc salam de la alti ,din cauza ca reduc pana la 40-35 ,20-30 /h an zona treceri de pietoni ,decat sa se antample ceva . asa la drum lung sa ti sara an fata e alta mancare de peste.

                  Comment


                  • #54
                    @electrica2000, ''an'' se scrie corect asa : ''in'', ''antample'' se scrie corect ''intample'', scuze de off.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Eu chiar nu l-am inteles pe taximetristul ala - pai daca a vazut ca sunt 3 masini oprite pe banda 1, nu l-a dus capul ca aia au oprit pentru a permite traversarea unui pieton?

                      In ROUG 195 scrie clar ce le este interzis pietonilor atunci cand se angajeaza in traversarea strazii pe trecere dar alergarea nu este printre ele.
                      Last edited by Cromatic; 2 October 2012, 20:50. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #56
                        Mda! Ca la noi la nimeni. Tipu de la volan cred ca si-a luat strada ca vad ca merge ca pe camp nu conteaza ca mai trec si pietoni. Doar e taximetrist, regele soselelor. Hmmm! Si politia??? Unde e politia??? Cred ca la panda cu radarul ca e mai important sa te prinda ca depasesti viteza cu 10 km decat sa dai peste unu pe strada.

                        Comment


                        • #57
                          Nasol moment .Oricum e clar,taximetrist,si din Timisoara ).Ce nu-i suport eu,cand ii vezi ce fac prin trafic iti vine sa te iei cu mainile de cap .Mai sunt si exceptii.

                          Comment


                          • #58
                            Ca sa nu mai deschid alt thread, o sa postez aici.
                            Priviti ce poate face un cretin ce se crede zmeu la volan. Atentie mare la cretinii de pe sosele.





                            Daca nu merge, mergeti aici: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ue04E29yvxU

                            Comment


                            • #59
                              Dar si idiotul ala care dadea cu spatele...
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #60
                                cum link-ul lui adi nu mai merge, il pun pe asta via trafictube:

                                http://www.trafictube.ro/accident-li...ul-lui-traian/ (cred ca despre acelasi film e vorba)
                                internal combustionizer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google