Injectoarele Pe GPL Au Probleme?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pedroo
    sa sti ca injectoarele te-au tinut destul de bine 180 000
    pretul cred ca este unul corect

    Comment


    • Nici n-am curaj sa le iau la rost, eram curios daca a mai schimbat cineva.

      Comment


      • Eu am un logan 2,1,2 cu gpl De fabrica si face figuri martorul in bord pe gpl,cei de la Dacia au zis ca sunt injectoarele duse si mi-au dat acest cod:166006623R. Știe cineva ce injectoare sa ii pun ?

        Comment


        • Am facut un flow test la injectoare,instalatie Qbox plus si injectoare AC W-02 si am diferente de 20-25% pe 2 din injectoare.Din ce am vazut pe net se gaseste kit de reparatie,problema ar fi reglajul pentru ca ac w02 au surubul de reglaj sigilat cu un fel de rasina.Stie cineva cum se procedeaza in situatia asta?Trebuie curatata rasina de pe surubul de reglaj?Injectoarele au cam 40.000 km
          Attached Files

          Comment


          • Nu te baga la șuruburi... Belești rampa...
            Schimbi pistonasele, arcurile și gata...
            Caută pe net, parca găsisem niște tutoriale....
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Am "rezolvat" problema,cumparat rampa noua tomasetto it01 sper sa mearga bine din ce am citit pe net nu prea am gasit comentarii pozitive.La ac-w02 aveam diuza de 2 mm si presiune de 1.1 si pe 2 pistoane imi dadeau minus 25% la autocalibrare nozes ok.Tomasetto it01 diuze 2mm la presiune de 0.9 facuta autocalibrare nozes too big.Nu mai inteleg nimic din specificatii acw-02 si it01plus au acelasi volum de gaz la 1 bar 120 parca.Am sa incerc sa mai micsorez gaurile la 1.8.

              Comment


              • Salut! Imi spuneti si mie daca se schomba furtunele de la rampa spre duzele admisie se mai regleaza din soft sau se achimba furtunele si gata chiar daca se pun furtune mai scurte fata de cele actuale?
                multumesc!

                Comment


                • In mod normal nu ar trebui sa fie probleme.
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • Probleme cu instalatia gpl. Milano cu rampa injectoare matrix pentru 4 cilindri, se mai gasesc aceste rampe sau se pot inlocui cu alte rampe compatibile? ce pret ar fi? ceva mufe pt transfer? oscileaza relantiul rau in sarcina merge bine. multumesc!

                    Comment


                    • Înlocuit cu Valtek, îți trebuie interfață sau la service
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • ce pret la servis cu aproximatie? am inteles ca trebuie un cablui care sa faca trecerea de la matrix la valtek? e de 3 homi

                        Comment


                        • Depinde de service,. Aprox 400 cred.. cablul este făcut dar nu cred ca găsești, dar se face de către montator.. .
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • Gata rrezolblvat. Schimbat rampa injectoare cu valtek si cabku de adaptare.

                            Comment


                            • Salut! Am montat pe un milano in locul rampei matri un valtek t30 , meseriasul a zis ca a gaurit duzele la injectoare la cota de 1,9mm. Motorul e de 1.800cm 16v 88kw(120 cp) in 4 cilindri.....producatorul spune ca trebbuie de 2,25 la o presiune de 1 bar.... Reductorul a fost reglat in urma cu cativa ani la presiunea de 1 bar, senzorul de presiune e defect si e pus in scurt adica e anulat. Dupa montare am iesit cu masina pe exterior si nu aves zvac nu tragea cum trebuie mai ales la deal, mam intors la montator iam zis sa maressca duzele..... si a zis ca nui nevoie ca deaia e harta ca se se joace cu ea cum vrea, am tot insistat dar degeaba si cand a conectoato la calculator se desetata de pe rampa valtek pe matrix. Vreau sa iau un dispozitiv de masurarea presiuni sa masor presiunea si dupa cred cai maresc singur duzele la 2,2mm si dupa ma duc sa pun calculatorul sa o regleze iar.

                              Comment


                              • Nu este mai simplu sa cumperi un senzor de presiune?Si cu un cablu de diagnoza vezi si presiunea si faci si reglajul plus calibrarea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google