Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost azi la RAR sa-mi omologhez instalatia BRC si mi-au scris in CI ca-i BRC GENIUS

    Comment


    • A mai verificat si altceva inafara de instalatie? Intreb ca si eu trebuie sa ma duc si am folie pe proiectoare si geamuri spate. Multumesc!

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • Daca nu iti e omologata pe geamuri sa nu indraznesti sa mergi... In rest nu au treaba, eu am fost cu stopul crapat, si cam atat defect vizibil... nu verifica nimic, dar vizual trebuie sa fie acceptabila, nu cu folii neomologate, stopuri vopsite, leduri de toate culorile etc. intelegi ce vreau sa zic...
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Mie nu mi-au verifict nimic altceva,am si eu folie pe luneta si geamuri laterale,omologata ce-i drept ,dar n-au fost curiosi sa ma intrebe de ea! Ca sa nu mai spun ca am trusa si stingatorul expirate de vreo doi ani! Cum ti-a fi norocul
          A,sa nu uit,am si parbrizul putin pocnit de pietre in vreo doua locuri(de la deszapezirile de asta iarna)
          Last edited by 77ACE; 11 September 2014, 19:59.

          Comment


          • Am citit tot thread-ul, dar am o singura nelamurire: taxa aia de omologare (165 lei) se plateste direct la RAR, sau la CEC?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • La RAR direct


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by vitriol View Post
                Am citit tot thread-ul, dar am o singura nelamurire: taxa aia de omologare (165 lei) se plateste direct la RAR, sau la CEC?
                Adica n-ai omologat instalatia ?
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • N-am avut nevoie. Insa acum vine ITP-ul si cam trebuie s-o fac.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Eu cand am istalat GPL-ul mi sa spus ca certificatul de conformitate este valabil o luna de zile.
                    Acum cat este adevar ai cat este minciuna nu stiu.
                    In carte mi sa trecut tipul de instalatie si seria rezervorului de gpl si in rest nimic altceva.
                    A verificat seriile masini a facut noxele si totul a iesit bine fara nici o atentie.
                    Mentionez ca masina are 12 ani


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Si eu stiam ca e o perioada in care se face omologarea, cert e ca eu am facut a doua zi rarul ca sa scap de grija ...
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Certificatul de conformitate este un document care atesta ca instalatia indeplineste toate standardele cerute de legislatia din Romania, deci, n-are cum sa aiba valabilitate doar o luna.
                        O luna este termenul legal in care poti sa circuli cu instalatia neomologata.
                        Last edited by vitriol; 3 November 2014, 12:10.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Am sunat la rar pentru programare si taxa e 180 lei.

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Comment


                          • Te programeaza repede? Trebuie neaparat la RAR Voluntari, nu?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Sau Grivita, iti alegi in functie de unde-ti e mai aproape si in functie de ce programari au.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by jelly View Post
                                Am sunat la rar pentru programare si taxa e 180 lei.

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                                Unde ai sunat?
                                Acum 3 -4 saptamani am platit cam 165 ron


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google