Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gaina care se scoala de diminteaza scapa mai repede... programat azi la 8, prima masina la gaz, la 9:10 ieseam pe poarta.

    Comment


    • Salut,

      Stie cineva daca mai pot omologa instalatia GPL daca am montat-o acum 3 ani?

      Comment


      • Daca ai actele de la montator , nu ai nici o problema. Verifica noxele si gata...
        Sa nu ai altele gen folie, xenoane etc
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Am inteles. Trebuie sa mearga la RAR propietarul (taica-mi) sau ma pot duce eu?

          Comment


          • Poti merge tu...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Vineri la duc la Rar voluntari pentru a trece in civ instalatia gpl la ora 08.00. Eu am domiciliul in Dâmbovița, dar stau in București si as vrea sa stiu daca pentru schimbarea talonului in vederea trecerii instalatiei gpl ma pot adresa institutiilor statului din Bucuresti sau trebuie sa mă duc la Târgoviște si unde anume trebuie sa merg? Mersi
              http://dintrafic.files.wordpress.com/2010/09/w.jpg

              Comment


              • Am fost vineri la Rar Voluntari. Nu am avut nevoie de nicio copie xerox la nimic. S-a uitat pe la motor si la portbagaj si prin jurul autoturismului, dar nu mi-a zis nimic de folia de pe geamurile din spate si nu s-a uitat la data de expirare a trusei sau extinctorului. Intre timp eu am fost de am platit taxa de 168 lei si tipul de la rar a scos masina din hala si cred ca s-a dus sa i faca noxele pana am venit eu de la caserie el ma astepta afara. Mi-a zis ca totul e ok si sa astept CIV. Am stat mai bine de o ora pana mi-a dat CIV.

                P.S Pe un domn cu un Cielo l-a respins pentru ca avea parbrizul fisurat 15 cm.
                http://dintrafic.files.wordpress.com/2010/09/w.jpg

                Comment


                • sal, am omologat instalatia gpl dupa aproape 4 ani, ( nu a mai mers cu o " cafea"). eu o am montata pe masina din septembrie 2012, si cei de la rar nu mau intrebat nimic. s-au uitat la serii, noxe si plata taxei. Cei de la politia rutiera in certificat au scris doar: instalatie gpl, fara numele instalatiei, a buteliei, nimic.
                  sigpic
                  Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                  Comment


                  • "P.S Pe un domn cu un Cielo l-a respins pentru ca avea parbrizul fisurat 15 cm"
                    Asta ar fi o problema si la mine...Se ia de parbrizul meu daca vin pentru GPL?!

                    Comment


                    • Banc ajutator... Te opreste politia la un control de rutina...evadat etc... Si te vede beat muci... Crezi ca iti ureaza drum bun dupa ce iti da actele inapoi?
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • ...deci mai aman vizita...

                        Comment


                        • Bravo, dai 2500 de lei pe instalatia GPL, dar umblii cu parbrizul tandari pe strada ca nu ai 300 de lei.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by mihai.gigi View Post
                            "P.S Pe un domn cu un Cielo l-a respins pentru ca avea parbrizul fisurat 15 cm"
                            Asta ar fi o problema si la mine...Se ia de parbrizul meu daca vin pentru GPL?!
                            Cu siguranță ca o sa te pună sa revii.
                            http://dintrafic.files.wordpress.com/2010/09/w.jpg

                            Comment


                            • Originally posted by einstein1984 View Post
                              Bravo, dai 2500 de lei pe instalatia GPL, dar umblii cu parbrizul tandari pe strada ca nu ai 300 de lei.
                              2100 lei. Acum 3 ani. Parbrizul "tandari" e un parbriz cu o crapatura de 15-17cm. si costa de la 450lei...
                              Si nu ma mai certa ca ma emotionez si plang...

                              Comment


                              • mi se pare normal sa fie obligatorie trecerea si in talon a instalatiei... nu sunt nici 1% soferi care sa umble cu cartea masinii la ei. in lipsa ei, la un control nu ai cum sa dovedesti ca este omologata.
                                am fost vineri la 19:00 la dprciv si le-am luat luni dimineata... am umblat cu banii de amenda in portofel peste weekend.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google