Acte Necesare Pentru Omologare GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asteptam poza talonului cu tipul instalatiei si al buteliei! cei de la Bucuresti-PIPERA nici nu au vrut sa auda de asa ceva! raspuns categoric NU SE MAI TRECE! si am avut toate actele la mine nu m am dus pur informativ! Astept poza cu talonul sa vad minunea de la Suceava! o fi alta lege acolo????!!!!!!

    Comment


    • daca topicul e prea stufos va aduc aminte :

      http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=169

      am uitat sa precizez ca a pierdut si procesul intentat (avea certificatul eliberat la 3 zile dupa ce trecuse instalatia de gpl pe carte la rar, deci problema militienilor de la inmatriculari).
      deci treaba e cat se poate de legala.
      Last edited by Costi-bc; 12 July 2014, 18:04.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Inainte se trecea in talaon, acum nu se mai trece decat in cartea de identitate. Luna viitoare o sa ma duc si eu la rar pentru omologare si va voi confirma pe pielea mea.

        Comment


        • La rar I-am intrebat si eu pe cel care sa uitat la masina daca se trece in talon si nu a stiut ce sa imi zica )

          Comment


          • Poate s-a luat la cearta cu militienii si l-au cautat pana au gasit ceva sa il taxeze...

            Comment


            • Trebuie trecuta in certificat! (Din experienta proprie, la un certificat eliberat pe 10.07.2014)
              Faptul ca politistul ,accepta o copie dupa cartea de identitate ,este o clementa din partea lui
              RAR-ul nu are competenta in acest sens,fiind suficienta mentionarea in cartea de identitate(de unde si raspunsurile ambigue din partea acestora)

              Comment


              • Are cineva un talon cu instalatia GPL trecuta in carte il rog sa puna o poza sa vedem si noi !

                Comment


                • Originally posted by alex61 View Post
                  Trebuie trecuta in certificat! (Din experienta proprie, la un certificat eliberat pe 10.07.2014)
                  Faptul ca politistul ,accepta o copie dupa cartea de identitate ,este o clementa din partea lui
                  RAR-ul nu are competenta in acest sens,fiind suficienta mentionarea in cartea de identitate(de unde si raspunsurile ambigue din partea acestora)
                  arata-mi te rog legea sau regulamentul unde se specifica ca trebuie trecuta in certificat

                  Comment


                  • e clar ! nimeni nu pune o poza cu instalatia trecuta in talon deci.............nu se mai trece, simplu in trecut,da, dar acum, nu! restul e cancan, prietenul care stie de la varul prietenului care stie de la fratele varului prietenului si tot asa!

                    Comment


                    • Scuze de intarziere, dar am fost plecat din localitate. Atasez scanarea talonului.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Originally posted by draculaflying View Post
                        e clar ! nimeni nu pune o poza cu instalatia trecuta in talon deci.............nu se mai trece, simplu in trecut,da, dar acum, nu! restul e cancan, prietenul care stie de la varul prietenului care stie de la fratele varului prietenului si tot asa!
                        Toma necredinciosu scrie pe voi! Uite poza si uite mai sus si legea si amenda si dovada inlocuitoare.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • hmmm, mea culpa! inseamna ca avem o tara de tot ........fiecare judet aplica legea dupa ureche sau cum pofteste! in octombrie 2014 la Bucuresti Pipera nici nu vroiau sa auda de trecerea instalatie in talon<<nu e nevoie>>!

                          Comment


                          • conform procesului verbal, amenda din linkul de mai sus a fost data cf. OUG 195/2002; inca n-am avut timp sa citesc toata OUG, dar am dat un ctrl + f dupa criteriul GPL si nu am gasit nimic http://www.legislatia-rutiera.ro/ordonanta-de-urgenta/

                            militienii gresesc frecvent cand aplica amenzi sau gresesc intentionat, deci un proces verbal nu este o proba/dovada

                            eu unul inca nu mi-am omologat instalatia gpl, o voi omologa atunci cand imi expira itp-ul, deoarece nu am gasit nicaieri scris/mentionat obligativitatea omologarii instalatiei intr-un anumit interval de timp
                            Last edited by tiptil; 15 July 2014, 16:39.

                            Comment


                            • Originally posted by draculaflying View Post
                              hmmm, mea culpa! inseamna ca avem o tara de tot ........fiecare judet aplica legea dupa ureche sau cum pofteste! in octombrie 2014 la Bucuresti Pipera nici nu vroiau sa auda de trecerea instalatie in talon<<nu e nevoie>>!
                              Esti sigur ?

                              Comment


                              • 2013!oricum s a inteles de catre cine a dorit acest lucru!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google