Consum Logan GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consumul de gaz este influentat si de modelul instalatiei gpl?

    Comment


    • Mai mult de reglaj. Unii și le reglează la consum mic, dar când au nevoie de accelerări, dă "lipsă gaz"... api revin la reglajul firesc și consumă la fel ca și altele.
      Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
      Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

      Comment


      • Este influentat si de instalatie dar nu enorm...pt o masina banala se poate pune aproape orice...criteriul de alegere e altul nu consumul...fiabilitate, pret, pret intretinere/reparatie, posibilitate de reglaj etc...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Bucuresti - Ploiesti (DN1) - Sinaia - Rucar - Sinca Veche - Fagaras - Sibiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti = 590km + 130 km in Bucuresti.
          59.77 litri consumati in 720km - rezulta un consum de 8.3 l/100km.

          Nu stiu exact cat ar mai fi mers, pentru ca am alimentat inainte sa raman fara GPL, dar consumul de 8.3 l/100km ma multumeste.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • 1.4 MPI in regim taxi consum urban 10.34/100 km - 11.43/100 km
            Extraurban 5.45
            urban cu AC 13.89/100 km
            extraurban cu AC 7.34/100 km
            instalatie Tomassetto ,vaporizator Alaska2 cu rezervor step de 42 l l
            Km parcursi pana azi 293.512
            Schimb filtre GPL la 10.000km
            alimentez NUMAI de la Lukoil
            bujii NGK Iridiu cu 2 electrozi
            ulei Aral 10W40

            Comment


            • 5,45% consum GPL extraurban?
              Cred ca ai incurcat cifrele.

              Comment


              • Originally posted by andreyi View Post
                5,45% consum GPL extraurban?
                Cred ca ai incurcat cifrele.
                Crede ma! La o viteza constanta de 100-110 km/h atat a iesit!

                Comment


                • Incerc sa nu te contrazic dar sincer la o viteza atat de mare nu cred ca are cum sa aive un consum atat de mic.
                  Urban 10-11%
                  Extraurban 7,8-8,5%

                  Comment


                  • 933 km, 73,45 l gaz, 34, 6 km/h, consum afisat: 5,8 l/100 km, consum calculat 7,87 l/100 km; Sibiu-Vl-Sibiu (2x); urban in Sibiu; 3 pers in masina in general cu putine bagaje

                    Comment


                    • Am facut ultimul plin la un Lukoil local (un amic m-a informat ca a fost dezamagit si l-a tinut putin gazu' de-acolo, vad ca prin Bucale lumea-i multumita de Lukoil) si m-a tinut 530 km, reiesind un consum mixt de 8,86%, CB afisand 7,9%, cu o medie de 30 si ceva kmh.

                      Comment


                      • 1207 km
                        Brasov- Albena (via A3,A2,Vama Veche) - Varna -Ruse - Brasov
                        Fara AC, media de 90km/h alocuri 130-140 pe autostrazi, doua persoane,bagaje cam 30kg.
                        92.2 litri = consum mediu ~ 7,6/100km
                        Consum realizat plin la plin.
                        Last edited by ionutz72; 31 August 2014, 13:23.

                        Comment


                        • Cu 117 litri am mers 1352km Din care :
                          Extraurban : 752km
                          Urban București : 600km
                          Rezulta un consum de 8.4% mixt.
                          sigpic

                          Comment


                          • Dupa 2 ani de cand am gpl, am avut in week curiozitatea sa aflu consumul pe gpl.
                            Am bagat 30L, am mers 351km( de la piuit la piuit)
                            Mers 120-130, localitati 80-90 fara Ac.
                            Vreo 20km au fost facuti pe drum forestier, tr 1/2.
                            3 persoane, putine bagaje.
                            Pare ok 8.5 consumul, din ce am mai citit in fuga pe aici.

                            Comment


                            • 84 litri, 980 km parcurși, cam 350 km urban, restul extraurban, inclusiv un drum la București și retur (5 persoane + 1 drăcar). Extraurban, mers pe A2, cam cu o medie de 110-120 km/oră (pe ceas), în depășiri cu 130, în rest, prin zona de baștină, cu 3000 rpm. AC absolut permanent. Iese cam 8,57%, ceea ce mi se pare foarte OK pentru regimul de mers.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • Bucuresti-sinaia-telegondola sinaia-brasov...total 220km...consum 17litri gpl adica 7.7l/100km (instalatie tomasetto stag200)(2adulti+1 copil+50kg bagaje) asta in conditiile in care consumul pe benzina era 6-6.5...ma declar super multumit...apropo in Brasov am alimentat cu presiune gpl sub10 (rompetrol) ceea ce in Bucuresti mai rar gasesti...logan 1.6 16v...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google