Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut,deci nu este bine sa ii dai in gura cand este pe gaz,la peste 4000 de ture,pai eu ii dau asa de 50.000 nu vede sub 5000 si merge bine masina.dar de ce nu este bine????(Moog).
    Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

    Comment


    • In situatia lui particulara, avind multiplicator peste 1 la timpi mari, daca ajunge la turatii mari si cu timpi mari de injectie s-ar putea sa intre in full open...
      In fine fiecare face ce-l duce mintea...vrei senzatii tari, adrenalina, faci o excursie in Ungaria pe circuit si te dai cu 2-300CP in sus nu cu o chestie facuta sa cari zarzavatul de la piata sau valiza in concediu...si nu ma refer numai la Logan ci la orice marca ...de la o motorizare sub 150CP si peste 1100kg nu ai pretentii de "sportivitate"
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • baieti,stati asa,nu va mai contraziceti.cand ii dau talpa intra cateodata in full open.eu de obicei rar ii dau talpa.de data asta i-am dat blana si pe benzina si pe gaz ca sa vad cum se fac hartile.atata tot.amandoi aveti dreptate,masina merge bine oricum ai merge cu ea,dar daca ii dai blana pe gaz intra in full open.

        Comment


        • cam asa mai arata hartile mele la 3 zile dupa autocalibrare.mie unul imi place cum arata.voi ce parere aveti?masina merge foarte bine.
          Attached Files

          Comment


          • Daca iti place las-o asa...sint super ok...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • multumesc,moog! asta e si parerea mea.

              Comment


              • Ptr. Moog

                Instalatia este montata in Iasi, pe bd. Poitier, acum un an.Foarte multumit, insa nu m-a lasat sa ma uit la calculatorul pe care facea calibrarea.
                Am cablu,laptop,soft, mai trebuie cineva sa-mi arate cum se lucreaza la reglajele finute.
                Vreau sa invat pentru mine, sa nu vin in Iasi pentru orice problemuta.
                In Vaslui nu este nici un service unde sa te bazezi, toti presupun, inca experimenteaza, ii da autocalibrare si atat. "Asa face toate "

                Comment


                • Nu te-a lasat sa te uiti sa nu iti dai seama mai tirziu cit de gisca e
                  Daca iti merge bine si nu ai probleme sfatul meu e sa o lasi in pace...ai avut bafta sa ti-o nimereasca
                  Un reglaj ca la carte nu poti face fara o interfata pt masina...DDT2000 sau CAN CLIP...
                  Cind mai vii prin Iasi pot sa trag un ochi si eventual sa-i mai fac ceva ajustari, si poti sa vezi si tu cum se face...
                  Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                  Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                  Comment


                  • Exact dupa ce au montat instalatia, acum un an, masina tragea mult mai bine ca acum.
                    Din cate am vazut atunci, pe segmentul de 3-6 ms era multiplicatorul pana la 1,6
                    si deflectia era pe la +5, +6, apoi cobora deflectia usor pana la -5, -6 %si multiplicatorul pleca de la 1,43-1,47.Nu stiu cat de corecti sunt parametri


                    Acum dupa 2 revizii GPL si calibrari la service, am pus laptopul si este altfel si harta si deflectia si multipicatorul

                    O sa vad cand pot sa vin la Iasi sa tragi un ochi, sau doi ochi
                    Lasa-mi un mesaj cu nr. de telefon contact

                    Multumesc,

                    Comment


                    • Salut
                      Am pus de curand un Landi Renzo Omgas Plus cu SW:AE 203110G34.
                      Am instalat softul PlusMax2010 cu care m-am conectat, dar nu am nici un buton si sunt vizibili doar cativa parametri... softul este inregistrat, le-am scris celor de la landi pentru o licienta dar nici dupa trei saptamani nu au avut bunul simt sa dea un semn de viata.
                      Ma ajuta si pe mine cineva cu un soft care sa fie compatibil cu versiune de SW mentionata mai sus? sau cu o licienta si un SN pentru plusmax2010?

                      Multumesc

                      Comment


                      • Din pacate nu ai ce face fara licenta.
                        Interfete instalatii GPL

                        Comment


                        • problemă conectare ecu gaz

                          Salut! Vă rog să ma ajutați - nu mai reușesc să mă conectez la ECU GPL.
                          Am făcut update de software - AC Gas Synchro 8.2.0.14 și apoi update de firmware la versiunea 8.7, controler STAG 200. Am făcut autocalibrare, am mers vreo 2 zile și am vrut apoi să verific mapele pentru un eventual reglaj. Dar nu vrea să se mai conecteze - deloc.
                          Am verificat mufele, cablul, driver-ul - reinstalat, și tot nimic. Nu am nici o idee ce are și nici ce ar trebui să fac.
                          Când lansez softul primele ecrane arată ca în pozele atașate.
                          Attached Files
                          Ex-loganist Prestige 1.6 16v
                          Mai nou, franțuzist: Peugeot 407 2.0i

                          Comment


                          • Uninstall la drivere cu interfata pusa, delete drivere si reinstall...
                            Eventual schimba portul usb..
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Originally posted by moog View Post
                              Uninstall la drivere cu interfata pusa, delete drivere si reinstall...
                              Eventual schimba portul usb..
                              Multumesc, a luat-o.
                              Ex-loganist Prestige 1.6 16v
                              Mai nou, franțuzist: Peugeot 407 2.0i

                              Comment


                              • Bafta in continuare...la STAG 200 degeaba ai facut update...nu are mari inbunatatiri...
                                Hot start si cam atit...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google