Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multiplicatorul? Landi stiu ca merge cu 1?3 bar, 1.1 cum ai tu imi pare cam putin.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Nu e putin ...atat am si eu...
      La el diuzele snt mari iar multiplicatorul prea jos...
      In mod normal ar trebui sa fie pe la 1.3-1.4 ... se poate duce pina in 1.6 in regimuri de turatie/incarcare normale...
      Hartile sant dinamice...se compara numai la reglaj in aceleasi conditii de mers, nu dupa reglaj...
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • maps gpl

        map 1.jpg

        map 2.jpg

        map 3.jpg

        E sarac amestecul pe timpi de injectie mari. Cum pot remedia deficienta?

        Comment


        • Tare curios sunt si eu avand aproximativ aceeasi situatie doar ca mie nu mi s-a parut noral sa ridic multiplicatorul in acea zona sa-mi iasa un multiplicator ca p...tul boului....

          Comment


          • Artele plastice sant in alt topic...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Rog pe cineva care se pricepe la calibrarea instalatiei tomasetto stag 4 cum se face autocalibrarea ,mai exact pasii......ce trebuie sters ........cand dai START.......Multumesc.

              Comment


              • Ai citit manualul ? E pe site-ul producatorului, in soft la documentation...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • ok.Multumesc

                  Comment


                  • cineva in Arges care imi poate regla si mie o instalatie gpl stag200 ?

                    Comment


                    • Gratis sau contracost? Daca nu e de origine, pierzi bruma de garantie ipotetica pe care o ai, e foarte practicata faza de unele service-uri.
                      Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

                      Comment


                      • La Topoloveni parca, il aveti pe Alexys de ce naiba nu l folositi ?
                        Chiar asa e de greu sa citit citeva pagini si dupa aia sa folositi Goagalul pt detalii?
                        Hai ca un bosorog ca mine poate nu o fi up to date cu "tehnologia" dar multi dintre voi ati crescut cu biberonul si tastatura linga...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • cam asa arata o harta facuta de mine la un renault megane 2.0 16v.astept doritorii
                          Attached Files
                          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                          Comment


                          • Daca ma conectez eu cu interfata la stag 200 fara sa fac modificari, doar sa vad cat de bine e reglata, se poate prinde montatorul ca m-am conectat eu la ecu? Memoreaza cumva in vreun log conectarile?

                            Comment


                            • Razvan, citand un clasic : "Iarna nu-i ca vara, dimineata nu-i ca seara"...
                              BAD: daca nu te apuci sa incerci sa faci vreo modificare nu tine minte...cred...
                              Cel putin nu te atentioneaza/intreaba pina atunci ca te tii de prostii...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Originally posted by bad_hrc View Post
                                Daca ma conectez eu cu interfata la stag 200 fara sa fac modificari, doar sa vad cat de bine e reglata, se poate prinde montatorul ca m-am conectat eu la ecu? Memoreaza cumva in vreun log conectarile?
                                Daca a setat sa poata vedea asta s-ar putea chiar sa ti-o scoata din garantie.Alegeti si voi altceva sa nu mai vada montatorul cand umblati la ea.
                                Last edited by nebundemult; 28 January 2014, 21:51.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google