Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut
    Am si eu o intrebare...
    Am o instalatie Milano secvential pe o corsa 1,2 cm3 si dupa autocalibrare timpii injectie gpl sunt aproximativi egali cu cei din benzina..
    Am vazut pe aici pe forum ca mai toata lumea are timpii pe gpl mult mai mari fata de benzina

    Comment


    • Nu stiu unde si ce ai vazut, dar eu de pe threadul acesta am aflat ca trebuie sa fie cat mai apropiati timpii de injectie pe gpl cu cei pe benzina. Deci e ok autocalibrarea.

      Comment


      • Doar cu interfata se face autocalibrare?

        Comment



        • http://iceimg.com/9Zp6RAnN/1
          Originally posted by paulsmart View Post
          Salut
          Am si eu o intrebare...
          Am o instalatie Milano secvential pe o corsa 1,2 cm3 si dupa autocalibrare timpii injectie gpl sunt aproximativi egali cu cei din benzina..
          Am vazut pe aici pe forum ca mai toata lumea are timpii pe gpl mult mai mari fata de benzina
          Last edited by paulsmart; 17 May 2014, 14:04. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Salutare
            Am desfacut rampa si am curatat-o dar la montare nu am mai tinut cont de pozitia fiecarui (pistonas) injector iar acum imi consuma 14,5% .La service pe Poatiers mi-au recomandat alta rampa (de la ei cu 290 lei),desi zic ca merge destul de bine , pare si mai puternic motorul acum
            Ce solutii sau ce sanse am sa reduc consumul ?mai ales ca fac taxi iar consumul este esential
            Logan 1.4 fab 2010, instalatie Milano,130.000 km cu GPL.

            Comment


            • Suna-ma si gasim o rezolvare. 0748211355
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • Ok,multumesc

                Comment


                • rampa matrix, din cate am auzit sunt niste rampe foarte rezistente. bafta

                  Comment


                  • Am scazut consumul de la 14,5% la 12,5% dupa o mica calibrare a rampei
                    Ma poate ajuta cineva cu softul de diagnosticare pentru Milano ?

                    Comment


                    • Nu mai ajuta nimeni?

                      Comment


                      • Originally posted by is40gan View Post
                        Nu mai ajuta nimeni?
                        am eu softul pt milano daca te descurci cu el imi trimiti adresa mail si til trimit.

                        Comment


                        • Mail : romanashu@yahoo.com
                          Multumesc

                          Comment


                          • am trimis pe mail, confirma daca lai primit. bafta

                            Comment


                            • L-am primit, multumesc

                              Comment


                              • Salutari! Am o nelamurire, sau mai bine spus - nedumerire. Am observat (chestie verificata de mai multe ori) ca motorul trage mult mai bine pe GPL, daca in rezervor se gaseste mai putin gaz - deci undeva catre ultimul led (aproximativ 10-12 litri). Ce se intampla??? E adevarat sau ma insel eu???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google