Probleme Pornire La Rece Logan Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sergiu2010
    replied
    Benzina nu se intoarce nicaieri pentru ca nu exista retur.iar in ce priveste incalzitul benzinei de la motorasul pompei,e greu de crezut mai ales cand afara sunt temperaturi pozitive.Cred ca decat solutiile minune mai bine pui 5 litri de benzina in plus pentru asa zisa racire suplimentara.

    Leave a comment:


  • eugenmanea
    replied
    Ideea e ca la gpl benzina nu se consuma- arde ci se intoarce calda in rezervor.Inginerii nu aveau de unde sa prevada ca tu pui gpl

    Leave a comment:


  • Ampt
    replied
    Originally posted by eugenmanea View Post
    Mi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?
    Sincer, nu ai nevoie de aşa ceva!

    Leave a comment:


  • lenush64
    replied
    Originally posted by eugenmanea View Post

    Poate unii au folosit si ne pot informa daca ajuta la ceva- si poate unii chiar au problema la pornire din cauza condensului- daca ai benzina putina in rezervor si pompa o tot vantura- normal ca se incalzeste atat pompa cat si benzina aia putina. Opresti motorul afara -10 grade- iata condensul!
    Fiecare face ce vrea si cum vrea la masina proprie,dar Renault are echipe de ingineri specialisti ce au obligatia sa gindeasca,proiecteze si testeze,inclusiv comportamentul pompei de benzina,in diferite ipostaze(rezervor plin sau gol).Drept urmare,circuitul pompei de benzina nu a fost dotat cu un filtru de combustibil...,de ce oare? Sa fie doar economia?Daca "problema condensului",era o problema,sigur se confruntau cu ea,foarte multi,atit in garantie cit si in post-garantie. Unii cauta rezolvari...,chiar si acolo unde nu sunt probleme...

    Leave a comment:


  • Alex Matei
    replied
    Eu am bagat din acesta : http://www.bestautovest.ro/aditiv-cu...l-xeramic.html

    Ai in descrierea lui tot ce stie sa fac.

    Leave a comment:


  • eugenmanea
    replied
    Originally posted by lenush64 View Post
    Daca tot sunteti prieteni,putea-ti studia impreuna conditiile de aparitie a condensului si apoi sa vedeti daca se regasesc in conditiile de functionare a pompei cufundata in combustibil.Cap are oricare dintre noi,de ce sa ne multumim,sa intrebam si doar atit...? Daca ai o nelamurire,dupa ce ai cautat,te-ai informat..,e normal sa intrebi si sa comentam ceva,ce tu in mare parte cunosti,in urma muncii tale. Asa vad eu normalitatea,iar faptul ca unii sunt mai informati,inseamna ca muncesc(se informeaza,invata) mai mult,pe cind ceilalti...,intreaba...! Am acest punct de vedere,deoarece cred ca subiectul "condens",este de cultura generala,nicidecum de tehnica auto...
    Dupa principiul ai n-ai mingea tragi la poarta... ai mai facut un post! Felicitari!
    Ca o mica paranteza'puteati'ca e verb la conditional optativ.

    Poate unii au folosit si ne pot informa daca ajuta la ceva- si poate unii chiar au problema la pornire din cauza condensului- daca ai benzina putina in rezervor si pompa o tot vantura- normal ca se incalzeste atat pompa cat si benzina aia putina. Opresti motorul afara -10 grade- iata condensul!

    @Alex Matei ce aditiv ai bagat si ce proprietati are?
    Multumesc

    Leave a comment:


  • Alex Matei
    replied
    Originally posted by eugenmanea View Post
    Mi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?
    Eu am bagat aditiv si sunt destul de multumit acum,chiar daca unii mi-au zis ca mai rau face,in cazul meu a facut bine

    Leave a comment:


  • lenush64
    replied
    Daca tot sunteti prieteni,putea-ti studia impreuna conditiile de aparitie a condensului si apoi sa vedeti daca se regasesc in conditiile de functionare a pompei cufundata in combustibil.Cap are oricare dintre noi,de ce sa ne multumim,sa intrebam si doar atit...? Daca ai o nelamurire,dupa ce ai cautat,te-ai informat..,e normal sa intrebi si sa comentam ceva,ce tu in mare parte cunosti,in urma muncii tale. Asa vad eu normalitatea,iar faptul ca unii sunt mai informati,inseamna ca muncesc(se informeaza,invata) mai mult,pe cind ceilalti...,intreaba...! Am acest punct de vedere,deoarece cred ca subiectul "condens",este de cultura generala,nicidecum de tehnica auto...

    Leave a comment:


  • eugenmanea
    replied
    Mi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?

    Leave a comment:


  • nepotu
    replied
    rezolvat pornirea loganului cu gpl la rece schimbat membrane reductor tomasseto at 09 venea gpl pe vacum si la o stationare mai indelungata se aduna in capul pistoanelor si pornea inecata

    Leave a comment:


  • cosmin1978
    replied
    moog
    la ce interval trebuie facut reglajul de compresie ca am si eu un prieten cu un logan cu lr

    Leave a comment:


  • lungu Dan
    replied
    Cand pornea foarte greu dimineata am pornit masina direct pe gpl si a pornit imediat.Atunci am zis ca este devina benzina din rezervor si am alimentat circa 10 litrii de 99,si nu am mai avut probleme de atunci.

    Leave a comment:


  • moog
    replied
    Nu are treaba benzina prea mult cu pornirea...compresia de kkt a fost problema la el...reglarea aia nu e optionala, e in cartea de service ca si schimbarea uleiului si filtrelor...

    Leave a comment:


  • cosmin1978
    replied
    lungu Dan
    sper ca nu ai pus benzina 99 peste cea pe care o mai aveai
    pe aici pe forum recomandarea a fost sa o scoti pe cea veche
    acum ar fi bine sa te duci la un service gpl care sa ii faca si o calibrare la gaz

    Leave a comment:


  • lungu Dan
    replied
    Am rezolvat cu pornirea grea dimineata.Am reglat tachetii si am alimentat cu benzina 99 de la petrom iar acum porneste la sfert cand este motorul rece.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google