Probleme Pornire La Rece Logan Gpl
Collapse
X
-
Benzina nu se intoarce nicaieri pentru ca nu exista retur.iar in ce priveste incalzitul benzinei de la motorasul pompei,e greu de crezut mai ales cand afara sunt temperaturi pozitive.Cred ca decat solutiile minune mai bine pui 5 litri de benzina in plus pentru asa zisa racire suplimentara.
-
Ideea e ca la gpl benzina nu se consuma- arde ci se intoarce calda in rezervor.Inginerii nu aveau de unde sa prevada ca tu pui gpl
Leave a comment:
-
Sincer, nu ai nevoie de aşa ceva!Originally posted by eugenmanea View PostMi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?
Leave a comment:
-
Fiecare face ce vrea si cum vrea la masina proprie,dar Renault are echipe de ingineri specialisti ce au obligatia sa gindeasca,proiecteze si testeze,inclusiv comportamentul pompei de benzina,in diferite ipostaze(rezervor plin sau gol).Drept urmare,circuitul pompei de benzina nu a fost dotat cu un filtru de combustibil...,de ce oare? Sa fie doar economia?Daca "problema condensului",era o problema,sigur se confruntau cu ea,foarte multi,atit in garantie cit si in post-garantie. Unii cauta rezolvari...,chiar si acolo unde nu sunt probleme...Originally posted by eugenmanea View Post
Poate unii au folosit si ne pot informa daca ajuta la ceva- si poate unii chiar au problema la pornire din cauza condensului- daca ai benzina putina in rezervor si pompa o tot vantura- normal ca se incalzeste atat pompa cat si benzina aia putina. Opresti motorul afara -10 grade- iata condensul!
Leave a comment:
-
Eu am bagat din acesta : http://www.bestautovest.ro/aditiv-cu...l-xeramic.html
Ai in descrierea lui tot ce stie sa fac.
Leave a comment:
-
Dupa principiul ai n-ai mingea tragi la poarta... ai mai facut un post! Felicitari!Originally posted by lenush64 View PostDaca tot sunteti prieteni,putea-ti studia impreuna conditiile de aparitie a condensului si apoi sa vedeti daca se regasesc in conditiile de functionare a pompei cufundata in combustibil.Cap are oricare dintre noi,de ce sa ne multumim,sa intrebam si doar atit...? Daca ai o nelamurire,dupa ce ai cautat,te-ai informat..,e normal sa intrebi si sa comentam ceva,ce tu in mare parte cunosti,in urma muncii tale. Asa vad eu normalitatea,iar faptul ca unii sunt mai informati,inseamna ca muncesc(se informeaza,invata) mai mult,pe cind ceilalti...,intreaba...! Am acest punct de vedere,deoarece cred ca subiectul "condens",este de cultura generala,nicidecum de tehnica auto...
Ca o mica paranteza'puteati'ca e verb la conditional optativ.
Poate unii au folosit si ne pot informa daca ajuta la ceva- si poate unii chiar au problema la pornire din cauza condensului- daca ai benzina putina in rezervor si pompa o tot vantura- normal ca se incalzeste atat pompa cat si benzina aia putina. Opresti motorul afara -10 grade- iata condensul!
@Alex Matei ce aditiv ai bagat si ce proprietati are?
Multumesc
Leave a comment:
-
Eu am bagat aditiv si sunt destul de multumit acum,chiar daca unii mi-au zis ca mai rau face,in cazul meu a facut bineOriginally posted by eugenmanea View PostMi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?
Leave a comment:
-
Daca tot sunteti prieteni,putea-ti studia impreuna conditiile de aparitie a condensului si apoi sa vedeti daca se regasesc in conditiile de functionare a pompei cufundata in combustibil.Cap are oricare dintre noi,de ce sa ne multumim,sa intrebam si doar atit...? Daca ai o nelamurire,dupa ce ai cautat,te-ai informat..,e normal sa intrebi si sa comentam ceva,ce tu in mare parte cunosti,in urma muncii tale. Asa vad eu normalitatea,iar faptul ca unii sunt mai informati,inseamna ca muncesc(se informeaza,invata) mai mult,pe cind ceilalti...,intreaba...! Am acest punct de vedere,deoarece cred ca subiectul "condens",este de cultura generala,nicidecum de tehnica auto...
Leave a comment:
-
Mi a spus un prieten ca benzina circuland prin pompa de benzina se incalzeste si face condens. Mi a recomandat ca cel putin iarna sa pun niste alcool izopropilic in rezervor.. stiti ceva despre subiect?
Leave a comment:
-
rezolvat pornirea loganului cu gpl la rece schimbat membrane reductor tomasseto at 09 venea gpl pe vacum si la o stationare mai indelungata se aduna in capul pistoanelor si pornea inecata
Leave a comment:
-
moog
la ce interval trebuie facut reglajul de compresie ca am si eu un prieten cu un logan cu lr
Leave a comment:
-
Cand pornea foarte greu dimineata am pornit masina direct pe gpl si a pornit imediat.Atunci am zis ca este devina benzina din rezervor si am alimentat circa 10 litrii de 99,si nu am mai avut probleme de atunci.
Leave a comment:
-
Nu are treaba benzina prea mult cu pornirea...compresia de kkt a fost problema la el...reglarea aia nu e optionala, e in cartea de service ca si schimbarea uleiului si filtrelor...
Leave a comment:
-
lungu Dan
sper ca nu ai pus benzina 99 peste cea pe care o mai aveai
pe aici pe forum recomandarea a fost sa o scoti pe cea veche
acum ar fi bine sa te duci la un service gpl care sa ii faca si o calibrare la gaz
Leave a comment:
-
Am rezolvat cu pornirea grea dimineata.Am reglat tachetii si am alimentat cu benzina 99 de la petrom iar acum porneste la sfert cand este motorul rece.
Leave a comment:

Leave a comment: