Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am butelie normala de 55l si imi intra 42,6l ...
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Salutare, eu am de 53 de litri dar nu imi intra mai mult de 40,6 incepe sa caraie si nu am fortat mai mult.Trebuia sa intre 42,4 dar nu intra atat.Acu am rezervorul gol si ma gandeam sa golesc de apa poate din cauza asta nu intra mai mult.
      O seara buna.

      Comment


      • am fost la serviceul care mi-a montat si mi-a inlocuit multivalva dar tot 31l mi-au intrat.
        Cum pot sti daca am apa in butelie si cum pot sa o scot?

        Comment


        • Instalatia e setata sa treaca inapoi pe benzina la o anumita presiune, exista posibilitatea ca atunci cand trece inapoi pe benzina din cauza ca ramane fara gaz, face trecerea din cauza ca presiunea gazului ramas in butelie e prea mica. Deci posibil sa nu fie goala de tot butelia.

          Comment


          • Originally posted by piroman22 View Post
            Instalatia e setata sa treaca inapoi pe benzina la o anumita presiune, exista posibilitatea ca atunci cand trece inapoi pe benzina din cauza ca ramane fara gaz, face trecerea din cauza ca presiunea gazului ramas in butelie e prea mica. Deci posibil sa nu fie goala de tot butelia.
            Pai cun sa ramana gaz in butelie daca eu am fost din nou la service si mi-au scimbat multivalva, asta implicand scoaterea gazului din ea...

            Comment


            • Rezervor de 53 L - prima data au intrat 49 L - Lukoil

              Comment


              • Trebuie sa ma duc la baieti la GPL sa vad care-i problema...in butelia nu mai intra decat 38 l ...in care sub 42 l nu intra !

                Comment


                • Salut,Am instalatie GPL AGC compact cu rezervor toroidal de 52l,montat acum o saptamana,la primul plin Lukoil a intrat 43,8l gaz
                  Last edited by vitriol; 8 July 2014, 11:45.

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    La Vernesti, in banii aia, iti dau rezervor toroidal de 59l (47-48l utili). Du-te la Vernesti, mai ales ca distanta intre Bucuresti si Vernesti este cam aceeasi.
                    Probabil ca s-a mai discutat,de ce intra doar 32 de litri intr-un rezervor toroidal?Am alimentat de la mai multe pompe.Rezultatul e acelasi.Nu intra mai mult de 32 de litri.
                    Multumesc.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • Nu intra doar 32 de litri intr-un rezervor toroidal, ci 80% din volumul maxim. Tu probabil ai rezervor de 42 litri, deci, teoretic ar trebui sa-ti intre 33.6.
                      Eu am rezervor de 59, deci, teoretic ar trebui sa intre 47.2, dar am bagat si 49, si 46. Cred ca depinde de statia GPL...
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Rezervor de 59 litri, statii diferite, intra intre 48 si 49 de litri. Cu rezervorul gol golut.
                        Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

                        Comment


                        • Acelasi rezervor de 59 litri, la mine intra 47 si un pic, indiferent de statie.

                          Comment


                          • si eu am rezervor de 59 de L si pana acum in doua alimentari au intrat asa ... la Vernesti 47,7 L si la Lukoil Lujerului 50,3 L (deci aproximativ 15% ramas liber rezervorul).
                            Am mai discutat cu cineva cu acelasi rezervor si a zis ca si la el intra mai mereu 50 de L.
                            Am citit pe undeva ca ar mai conta si temperatura de afara cand alimentezi ... ca ar fi mai ok sa alimentezi dimineata cand e mai racoare.

                            Comment


                            • Eu am rezervor de 53 litri și îmi intra mereu ori 42 ori 43 de litri...

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic

                              Comment


                              • Depinde foarte mult de presiunea cu care alimenteaza cei de unde va faceti plinul. Temperatura de afara e frectie la picior de lemn, avand in vedere ca rezervoarele sunt "izolate".

                                Sent from my ODYSEA-4 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google