Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Butelie STEP toroidala de 47 litri si intra 36- 37 litri

    Comment


    • #17
      Loganul meu a venit echipat cu GPL din fabrica iar in butelia toroidala intra cam 42 - 43 L pe timp de vara si in jur de 41 L pe timp de iarna.
      Va rog, lamuriti-ma unde pot sa vad cu ce presiune se alimenteaza?
      Conteaza chiar atat de mult acest lucru?
      Mersi

      Comment


      • #18
        mike te uiti la pompa . imediat dupa pompa care trage gpl din rezervor trebuie sa fie un manometru iar presiunea lui de principiu nu trebuie sa fie peste 10
        am o butelie saka de 52l cu un grad de umplere de 39-41l depinde de furnizor

        Comment


        • #19
          la mine 43 pentru a patra oara. deci pe acolo. la statii no-name trece mereu de 44. tztztz....

          Comment


          • #20
            am rezervor toroidal din fabrica, de 52L si intra 42...43.5 litri GPL.... Daca de ex. anul trecut intrau max. 42 litri si acum a crescut nivelul...e posibil sa ai o problema cu multivalva...(componenta ce este responsabila ptr umplerea la max 80% din capacitate)
            e-mail: office@stickere.info

            Comment


            • #21
              Eu am o toroidala de 59 l. Nu stiu de ce imi intra doar 40 - 41,5 L. Normal ar trebui sa intre 47. O sa merg la cei care au montat-o sa umble la multivalva. Probabil acolo e buba.

              Comment


              • #22
                salutare tuturor
                din ce am citit pe alte forumuri este bine sa alimentezi dimineata iar presiunea optima la pompa trebuie sa fie intre 8 si 10 bari
                am GPL de 2 saptamani si inca sunt in teste cu privire la consum am alimentat o singura data fulul si mi-au intrat 38 litri in butelie toroidala de 41 de litri FURA pompa mai mult ca sigur,mi-au spus cei de la serviceul unde am montat instalatia ca mai mult de 32 de litri nu trebuie sa imi intre

                Comment


                • #23
                  Originally posted by tirum76 View Post
                  mike te uiti la pompa . imediat dupa pompa care trage gpl din rezervor trebuie sa fie un manometru iar presiunea lui de principiu nu trebuie sa fie peste 10
                  am o butelie saka de 52l cu un grad de umplere de 39-41l depinde de furnizor
                  Multumesc de raspuns tirum76
                  Pana la urma era un pic mai mare de 10 presiunea.
                  As mai avea 2 intrebari:
                  1) Ce se intampla daca e sub 10?
                  2) Ce se intampla daca e peste 10?
                  Daca aveti niste link-uri, ar fi super.

                  Comment


                  • #24
                    Toroidal Landi 43 - 44l.

                    Comment


                    • #25
                      Am si eu o mica nelamurire. Daca fac plinul de la Lukoil, Mol etc imi intra in butelie cam 42,5 L insa de la o benzinarie de langa Adjud imi intra doar 40 L in butelie. Chestia asta mi s-a intamplat de mai multe ori. Are cineva vreo idee ?

                      Comment


                      • #26
                        eu zic ca este diferenta de presiune anume la lukoil si moll iti baga presiune mai mica si intra mai mult gaz si declanseaza plutitorul mai tarziu iar la cealalta statie gpl iti baga presiune mai mare si iti intra mai putin gaz iar plutitorul declanseaza mai devreme

                        Comment


                        • #27
                          intra mai mult la cei care baga si "putin" aer pe langa GPL..

                          Comment


                          • #28
                            La benzinaria aia unde intra doar 40l presiunea este cam 9. La MOL este cam 10 insa la celelalte nu am verificat. Ciudat este ca doar la benzinaria aia imi intra 40 L. Am pus de la o gramada de benzinarii insa doar la aia imi intra 40 L.

                            Comment


                            • #29
                              salutare . eu am din fabrica butelia de gaz si pana in vara asta imi intrau max 42 l ( scuze am logan 1.4 gpl din fabrica ), dar am fost la bulgari in concediu si am fost nevoit sa alimentez de acolo . in mom in care pompa s-a oprit la plin , tipul de la pompa a tot fortat sa mai imi bage gaz sa-mi faca suma rotunda la bani .mi s-a parut cam ciudat apoi la o noua alimentare in bucuresti de la aceeasi pompa la care mai facusem plinul mai mereu si nu intrau mai mult de 42 l mi-au intrat vreo 44 l asa ca nu stiu ce sa mai cred voi ce ziceti?

                              Comment


                              • #30
                                a fortat putin nivelul de preaplin. nu cred ca-i bai mare. si oricum poti ruga sa se opreasca la nivel fix. eu adesea bag de 100 lei, desi vine cam 33 l, cu aproximatie. la clio de la munca, toridal de 43, intra cam 33-34. exat 100 plinul la mine e 130, adica 43l.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google