Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    hai ca nu e greu.

    Pe multivalva identifici usor sensorul. are un indicator analog (ca un ceas) si intra o mufa in sensor. De obicei e prinsa cu 1-2 suruburi. E magnetic deci nu are contact direct cu GPL-ul. desfaci suruburile si rotesti stanga dreapta dupa necesitati. Vei vedea instant cum acel indicator se misca la rotire.

    Iar de reglat in soft, depinde de instalatie. La STAG se poate de obicei. Nu trebuie indemanare ca la pistol de lipit. Deci eu cred ca vei reusi.
    Interfete instalatii GPL

    Comment


    • #47
      Gata acum ma duc afara sa vad ce reusesc sa fac.
      Multumesc mult de incurajare!
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • #48
        Problema rezolvata!
        Am desfacut capacul de protectie al buteliei, am slabit cele doua suruburi ale indicatorului analogic si am mutat in alte gauri deja existente!
        Acul era deasupra zonei rosii a indicatorului, iar acum este deasupra celei verzi, iar in interior la butonulB/G era aprins un led rosu, iar acum sunt aprinse doua verzi!
        Multumesc mult ''jagoman''pentru ajutor!
        Unele poze nu sunt prea clare, insa cred ca se intelege ceva!
        Attached Files
        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

        Comment


        • #49
          Acum mai ai de urmarit cati km duce pe rosu. Daca e tot foarte mult, mai muti o pozitie.

          Daca e cat de cat ok, mai poti ajusta fin din softul gpl.

          Totusi ziceai ca erau cam jumatate din km pe rosu. Deci va fi mai bine acum.
          Interfete instalatii GPL

          Comment


          • #50
            Cu softul nu cred ca ma pot juca deocamdata, este in garantie si nici nu ma pricep nu stiu ce sa zic, insa modificarea facuta astazi este benefica.
            Cand mai fac rost de bani o sa comand o interfata pentru stag 200 sa vad ce pot face!
            ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

            Comment


            • #51
              La mine nu se poate regla din soft, astfel am reglat "hardware" sa-mi arate macar cel rosu corect, adica se aprinde cand mai am 80-100km GPL.
              Doar ca asa primul led imi sta aprins doar pentru scurt timp.

              Daca ar fi posibil de reglat din soft as putea modifica sa lumineze mai mult timp si primul led verde.

              Deci nu e musai sa umblii si in soft.
              Interfete instalatii GPL

              Comment


              • #52
                Am instalatie milano pe ea, aveti idee ce butelie are, in loc la roata de rezerva, de cati litri, al meu e mcv loganul?
                e pusa in oradea acum 2 ani, nu e originala de fabrica.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #53
                  SALUTARE ! AM SI EU UN GOLAN DIN 2008 CU GPL AFTER pus de 30.000 km! ma puteti amuri ce instalatie de gpl e mai buna ? unii zic ca brc! eu am tomaseto stag 200! acum am 100.000 km

                  eu am butelia de 55l unde intra 44l si am facut caracal-constanta o sapt de plimbat din constanta in mamaia si constanta-caracacal cu 220 lei! au fost cam 1300km total
                  Last edited by marutza; 29 April 2012, 11:33. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #54
                    ''vyp75'' Nu poti vedea locul unde este stantat pe butelie, sau acte ?
                    Ceva de genul asta?
                    Attached Files
                    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                    Comment


                    • #55
                      La mine au intrat 50L de gaz intr-un rezervor toroidal de 54L, dupa calculele mele este cam mult !

                      Comment


                      • #56
                        Rezervor 60, intra 48. De cate ori am incarcat, nu a intrat mai mult.
                        Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                        Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by leutzul View Post
                          La mine au intrat 50L de gaz intr-un rezervor toroidal de 54L, dupa calculele mele este cam mult !
                          Am facut plinul din nou si au intrat 40L !
                          Astept plinul nr. 3 !

                          Comment


                          • #58
                            Am instalatie Tomasseto stag 200 toroidala intra 37-38 litri full,in legatuta cu reglatul gazului din butelie i-am dat si eu de cap pana la urma dupa spusele colegilor dupa forum si mi se aprinde ledul rosu cam la 7-8 litri ramasi in rezervor probat pe km.

                            Comment


                            • #59
                              am instalatie Landi rezervor cilindric de 60 L si am facut plin cu 46L

                              Comment


                              • #60
                                am butelie de 60 l si asta seara imi intrara 47,2 l , nu ma asteptam ca mai am asa putin gpl, a crescut consumul cu iarna asta si am mers in afar pe gheata maxim 60km/ora

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google