Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezervor toroidal 54 litrii, la ultimul plin au intrat 42 litrii. Ar trebui sa intre cam 44 l deci e in regula, deoarece la nici un plin nu a depasit 44
    sigpic
    !

    Comment


    • De o luna si un pic am o instalatie AGC Compact cu rezervor toroidal de 43 de litri si la primele doua plinuri facute dupa ce a trecut masina pe benzina mi-au intrat 37.3(Lukoil) si 36.7(Mol) nu este cam mult?
      eu am calculat 80% din 43 si imi da 34.4
      Pot sa stau linistit ca am fost "pacalit" dde pompa sau trebuie sa ma duc la montator pt o verificare?

      Comment


      • Eu am rezervor de 48 și am băgat și peste 44l în el. Încă nu știu dacă sa mi fac probleme sau nu
        www.loganclub.ro

        Comment


        • Toroidal de 52L si intra 44-46 adica 84-88%

          Comment


          • Am citit cateva raspunsuri pe aici si raman uimit de diferenta mare intre capacitatea buteliei si cati litri intra. Eu am butelia de 35 litri si imi intra 32.

            Comment


            • MCV, toroidala la roata de rezerva de 44L media de 38L insa cel mai mult mi a intrat 39,8L

              Comment


              • Originally posted by salexul View Post
                butelie toroidala 47 l si imi intra doar 31-32l.
                Stie cineva care ar putea fi problema?
                Mi-a schimbat supapa o data dar degeaba, tot 31 de litri mi-au intrat.
                A mai patit cineva asa ceva, si cum a rezolvat problema?
                Salut, Salexul, eu tot rezervor toroidal de 47 litri am si ma confrunt cu aceeasi problema. Ziua imi incarca doar in jur de 32 litri. O singura data cand am incarcat dimineata de undeva mi-a incarcat 35,5 litri. In cartea tehnica scrie ca se incarca in jur de 80% +-5 procente. In cazul celor 35.5 m-as incadra la 75%, dar nu sunt multumit ca in restul cazurilor doar 32 de litri sa imi intre. Cand am fost la service-ul de unde am montat instalatia, mi-a zis ca mai bine mai putin, gen 70% decat mai mult, gen 90%.

                Comment


                • Rezervor toroidal de 55 l, intra maxim 47 l.

                  Trimis de pe al meu Philips_S398 folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by sorin250 View Post
                    Salut, Salexul, eu tot rezervor toroidal de 47 litri am si ma confrunt cu aceeasi problema. Ziua imi incarca doar in jur de 32 litri. O singura data cand am incarcat dimineata de undeva mi-a incarcat 35,5 litri. In cartea tehnica scrie ca se incarca in jur de 80% +-5 procente. In cazul celor 35.5 m-as incadra la 75%, dar nu sunt multumit ca in restul cazurilor doar 32 de litri sa imi intre. Cand am fost la service-ul de unde am montat instalatia, mi-a zis ca mai bine mai putin, gen 70% decat mai mult, gen 90%.
                    Sa fii fericit ca intra atat la mine a intrat 100% in rezervor de 41l am crezut ca o sa plezneasca

                    Comment


                    • Am rezervor de 55 de litri tip cilindru si mi-au intrat maxim 43 de litri( atat am vazut eu pana acum), normal cat ar fi trebuit sa intre maxim?

                      Comment


                      • Pai cam atat, 80% din capacitatea rezervorului. 44 l.
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • BRC cu rezervor toroidal 58 litri, la prima umplere au intrat 48,xx litri, dupa intre 47,xx - 49,xx litri

                          Comment


                          • Toroidal 59l intra maxim 45l cand este gol

                            Comment


                            • In seara asta am reusit performanta sa sparg mitul care specifica ca in rezervor de 55 intra maxim 47 de litri.

                              image.jpg

                              Comment


                              • Eu am luat-o din fabrica cu gpl. Scrie ca e de 32 de litri si chiar 32 imi intra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google