Cati Litri Va Intra In Rezervorul De GPL???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am reușit ”doar” 51 tot într-un rezervor de 55l.
    Culmea ”coincidenței”, tot la un Lukoil...

    Comment


    • 45L in rezervor de 47... Lukoil. Din momentul ala am aruncat cardul de "reducere" la gunoi.

      Comment


      • Cand o sa bagati 65 in rezervor de 60 atunci sa va faceti un selfie...
        Romania tara tuturor posibilitatilor...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Si mie mi se pare cam dubios cand fac plinul de la Lukoil.Mereu la ei intra cel mai mult, in jor de 49-50 in butelie de 58, in rest in jur de 46 la alte statii.
          Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

          Comment


          • Uitati-va la presiunea de alimentare la pompa ca baga nemernici la presiuni de 13-14 bar si forteaza instalatia

            Comment


            • Cat trebuie sa fie presiunea?

              Comment


              • Originally posted by matache2000 View Post
                Uitati-va la presiunea de alimentare la pompa ca baga nemernici la presiuni de 13-14 bar si forteaza instalatia
                M-am uitat si presiunea este 10 bari, deci ar fi ok.
                Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                Comment


                • Toroidal 52l a intrat 47l la Lukoil.Mereu la ei intra cel mai mult, fie frig sau cald afara.

                  Comment


                  • intra mai mult si consumul la suta e mai mare

                    Comment


                    • Dar de ce? Din cauza presiunii?

                      Comment


                      • Originally posted by aslanalbert View Post
                        Cat trebuie sa fie presiunea?
                        Presiunea sa fie intre 8-10bar (preferabil mai mica),eu am alimentat cu 14bar la o statie si a intrat in rezervor de 41l(util 32l) 40l pe pompa ,partea nasoala este ca presiunea de lucru in rampa de injectoare a sarit de la 1.20bar cat era reglata la 1.45bar dupa acea alimentare(poate ca asa se explica consumul marit )
                        De atunci nu se mai declanseaza limitatorul la butelie si intra gaz peste cei 80% asa ca alimentez cu maxim 30l

                        Comment


                        • Mulțumesc pentru răspuns. O să fiu și eu atent la presiune de acum înainte!

                          Comment


                          • Eu peste tot pe unde am alimentat, inclusiv pe la LukOile în trecut, am dat numai de presiuni între 10 și 11 bari.

                            Comment


                            • Salut,
                              eu mi-am montat instalatia acum 3 luni, deci in Mai 2021.
                              Am butelie de 50 de litri toroidala si imi intra mereu 47-48 de litri !!
                              I-m intrebat de 2 ori pe baietii care mi-au montat instalatia si mi-au zis ca nu e grav...
                              Oare ?!?
                              Attached Files

                              Comment


                              • Nu e deloc normal.
                                Multivalva trebuie să oprească automat alimentarea undeva în jurul valorii de 80% din capacitatea rezervorului.
                                Eu am instalație montată în 2011, cu rezervor toroidal de 55 de litri și chiar și acum, la 10 ani după, oprește alimentarea la 45-46 de litri.

                                Mergi cu ea la montator și cere-le să regleze plutitorul gratis, doar e în garanție.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google