De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De Unde Alimentati Cu GPL?

    Am inceput sa bag gaz de la Lukoil de pe Fundeni.Am facut astazi plinul , si ca prima impresie trage mai bine masina , acum sa vad autonomia.

    Voi de unde alimentati ? Cati litri bagati si cati km faceti ? urban/extra-urban
    De ce statii sa ne ferim ?
    Last edited by Rey91; 3 May 2013, 20:48.
    sigpic

  • #2
    Eu alimentez de la un partener Rompetrol si cea mai buna autonomie a fost 542 km cu 48 litri.

    Comment


    • #3
      Lukoil de mai bine de 3 ani. Nu am avut nici o problema cu ei. Alimentez dupa strada Corarilor din zona Damaroaia in proportie de 90% din plinuri.

      Comment


      • #4
        Și eu alimentez de la Lukoil din Ploiești și tot pe la 540 se învârte autonomia.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Am facut astazi Bucuresti - Sibiu - Bucuresti + cateva plimbari prin Sibiu 630 km cu 46 litri .
          sigpic

          Comment


          • #6
            Eu alimentez doar de la Agip si dupa 10 000 de km filtrul stare lichhida era curat comparativ cu al unei cunostinte care alimenta numai de la Lukoil si dupa 3000 de km era plin de pilitura.

            Comment


            • #7
              A alimentat cineva la statia gpl de la fosta de fabrica de sticla (pantelimon) ? este afara o reclama rompetrol si pretul , 29,1
              mai mereu este coada
              sigpic

              Comment


              • #8
                Poate 2.91 lei , si unde mai exact ?

                Comment


                • #9
                  Deocamdata de la Petrom.Am ceva dubii,dupa vreo 30 de litrii bagati am parcurs doar 140 de km si aproape ca se aprinde led-ul rosu....
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #10
                    In pantelimon , la masinii grele/republica. (Mai in fata de Spitalul Malaxa) , mai mereu sunt taximetristi care alimenteaza acolo , iar in weekend chiar si coada..
                    Are un afis cu o reclama rompetrol si pretul , 2,91
                    Am facut astazi plinul , acum sa vad autonomia in Bucuresti. Nu observ nici-o diferenta dintre gazul de la Lukoil Fundeni deocamdata.

                    Aici mai exact https://maps.google.ro/maps?hl=ro&ll...35.42,,0,-4.22
                    Last edited by Rey91; 6 May 2013, 21:16. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      @Rey

                      I-am incercat eu. Niste tzepari ordinari. Si autonomie scazuta si te fura si la pompa. Mereu intrau cate 2 litri in plus fata de alte statii.

                      Comment


                      • #12
                        Am facut astazi plinul , sa vad ce autonomie am in Bucuresti.
                        Daca era sa se fure la pompa si sa fie autonomie scazuta nu cred ca mai alimentau atatia taximetristi zilnic.
                        Bulrom a incercat cineva ? si in ce zone
                        Last edited by Rey91; 6 May 2013, 22:49.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Vad ca discutati de autonomie.Eu am bagat de la Petrom can 30 de litri si am facut 140 de km prin oras,la viraje se aprinde ledul rosu.Sa fie statia gpl de vina?
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            Schimba statia daca ai patit asa.
                            Si la ce Petrom ai patit asta ?
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Nu-i Bucuresti,e Targoviste.Cred ca asa voi face.
                              Primii 15 litri au fost bagati de cei care au montat instalatia de la o statie no-name din apropierea service-ului.Dupa vreo 30 de km am mai bagat si eu de la Petrom.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google