De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Lukoil-ul de pe Fundeni si Lukoil de la intrarea in Pantelimon. Ar mai fi si MOL dar din ce a mai spus cineva de pe forum s-au cam stricat. Tablele de la care am pus pana acum s-au dovedit tepare toate din pacate pentru noi.

    Comment


    • #47
      Cu ce se poate da pentru a nu ruginii zona unde s-a dat gaura pentru a alimenta cu GPL (buson) ?
      Ca din ce am vazut eu la montaj nu s-a dat cu nimic in acea zona cand s-a dat gaura
      sigpic

      Comment


      • #48
        Singura varianta este sa desfaci cele doua holsuruburi si sa vopsesti zona respectiva sau izolat in jur pe interior cu silicon asa am facut ei!

        Comment


        • #49
          Ca vreau sa protejez tabla in acea zona , sa nu o ia rugina mai tarziu..
          sigpic

          Comment


          • #50
            Unde gasesc GPL bun intre Agigea si Mangalia ?
            Peste o saptamana plec la Vama Veche si vreau sa ma asigur pentru intoarcere !

            Comment


            • #51
              De gazul de la Rompetrol de pe Fundeni ce parere aveti ? fata de Lukoil
              sigpic

              Comment


              • #52
                Părere mea este ca cei de la Lukoil au gazul mai bun decât cei de la Petrom
                sigpic

                Comment


                • #53
                  cu 50 de lei am mers 181 km in oras , si rezulta un consum de 9,3%
                  Gaz de la Lukoil Fundeni.
                  Am alimentat acum de dimineatza de la Lukoil , si au intrat 43 de litri in butelie
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Bucuresti - Eforie nord - Bucuresti
                    Cu 38 L am facut 500km , alimentat de la Lukoil. 4 persoane , bagaje full
                    consum de 7,6%
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Alimentat Gaz de la Lukoil Fundeni.
                      Cu 84 L am facut 989 km din care :
                      657km extra-urban
                      332km urban
                      Rezulta un consum de 8,5 % Mixt
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Rey eu de cand am GPL numai de acolo am alimentat (ai vorbit despre statie pe prima pagina, Autogaz parca ) si ma declar multumit. Nu am mai verificat de ceva vreme autonomia, dar la un plin depasesc 500 km.

                        Vad ca lumea e multumita oarecum de Luk.. acum un an se tot vorbea de pilitura si filtre imbacsite. Nu stiu ce sa zic.

                        Voi incerca si eu si o sa fac o comparatie a consumului intre cele 2 statii.

                        Apropo, am vazut undeva pe aici pe forum ca la Luk se acorda si o mica reducere, pe baza de card, are cineva idee cum sta treaba?

                        PS: Am intrat pe site la ei si am vazut asta.
                        Last edited by CataLiNNN; 20 August 2013, 22:15. Reason: Link Lukoil

                        Comment


                        • #57
                          Am alimentat de cateva ori la Autogaz unde am spus si in prima pagina si sunt cam tepari, si intra cam multi L in butelie...se consuma repede...deci autonomie mica.
                          am incercat si rompetrol de pe fundeni , se consuma cam repede si merg in continuare doar Lukoil.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Rey91 View Post
                            Am alimentat de cateva ori la Autogaz unde am spus si in prima pagina si sunt cam tepari, si intra cam multi L in butelie...se consuma repede...deci autonomie mica.
                            am incercat si rompetrol de pe fundeni , se consuma cam repede si merg in continuare doar Lukoil.
                            Chiar m-ai facut curios cu astia de la autogaz. Tocma ce-am bagat plinul, merg pana consum tot, apoi ma duc la lukoil sa vedem. Logan 1.6

                            Comment


                            • #59
                              pedroo - s-a dus plinul ? cati km ai facut?
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                De Unde Alimentati Cu GPL?

                                Am deschis acest thread pentru a vedea de unde alimenteaza fiecare dintre noi cu GPL si care este diferenta de calitate,comportament al motorului cu gaz de la diferite statii GPL!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google