De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de alimentat am incercat pe cat posibil sa bag de la rompetrol iar cand nu am avut solutie am bagat si de la mol
    am evitat statiile particulare preferand sa merg pe benzina pana gasesc o benzinarie care sa aiba si gpl

    Comment


    • Originally posted by sonic View Post
      Salut
      Vreau sa merg saptamana viitoare pe Transalpina cu plecare de la Bucuresti pe traseul Horezu - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa - Brezoi.
      Am inteles ca nu prea sunt benzinarii in zona si nici statii GPL. Imi puteti spune, cei care ati fost, unde as putea alimenta inainte de a ajunge la Ranca
      Eu am traversat Transalpina in vara asta cu gpl fara probleme.Incearca sa alimentezi din localitatile cele mai apropiate de traseu.
      Dar,stiam ca au inchis Transalpina din nou...
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • din cate vad pe forumul de acolo inca nu este inchis.
        O sa alimentez la Horezu si apoi mai vad.

        Comment


        • cel mai ok ar fi sa alimentezi in ramnicu valcea la lukoil, apoi sigur iti ajunge pana in sebes
          mylpg.eu
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            cel mai ok ar fi sa alimentezi in ramnicu valcea la lukoil, apoi sigur iti ajunge pana in sebes
            mylpg.eu
            Mersi.
            Ideea e ca eu o sa stau vreo 2 zile la Ranca si probabil o sa merg ceva mai mult pe Transalpina ... dupa calculele mele o sa pot realimenta aproximativ dupa 350-400 de km. Am rezervor de 58 L , deci in principiu ar trebui sa imi ajunga sa alimentez apoi iarasi la Valcea.

            Comment


            • Daca mergi elegant si nu-i scoti pistoanele prin capota ar trebui sa ai un 9% cu indulgenta, deci ar fi peste 500 de km, poti face plinul la lukoil apoi mai bagi cativa litri in Horezu. Nu prea e bun gazul de la particulari, in ideea asta am zis sa bagi din Ramnic.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • sibiu pana la sebes sigur nu este eu am bagat din alba iulia am urcat 12 km sa gasesc gpl.

                Comment


                • Originally posted by sonic View Post
                  Mersi.
                  Ideea e ca eu o sa stau vreo 2 zile la Ranca si probabil o sa merg ceva mai mult pe Transalpina ... dupa calculele mele o sa pot realimenta aproximativ dupa 350-400 de km. Am rezervor de 58 L , deci in principiu ar trebui sa imi ajunga sa alimentez apoi iarasi la Valcea.
                  Daca tin minte bine cum iesi din voineasa in drumul national este o statie gpl particulara dar este ok ca gpl. Am alimentat de cateva ori de la ei.

                  Comment


                  • Deci sa inteleg ca cel mai bun gaz este cel de la Lukoil nu ? Eu am facut full de mai multe ori de la Lukoil Fundeni , am scos 511km ( Bucuresti - Navodari - Bucuresti ) cu 40 litri. Am bagat acum 5 zile de la Agip Colentina si cred ca 400km nu depasesc ca la 330km sunt pe rosu . ( consum de aprox 8.5 - 9 la suta in Buc ) . Ce alte statii mai recomandati ? Sau sa raman la Lukoil ?
                    Last edited by dezeubby; 11 September 2014, 09:54.

                    Comment


                    • De pe Fundeni mi se pare mai OK la Mol decat la Lukoil
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • 2,95 lei/litru Lukoil Aviatiei - platit 42 litri - dupa gradatia ceasului de la bord si dupa numarul km parcursi dupa alimentare = > furt pe fata - undeva intre 5 si 10 litri lipsa.

                        Nu stiu daca are vreo legatura dar am observat ca spre deosebire de alte benzinarii unde mi s-a parut ca am platit doar pentru ce am pus efectiv in rezervor - temperatura mufei de alimentare imediat dupa (alimentare) era mult mai mare => probabil presiunea de incarcare a fost f mica.

                        Teapa Lukoil!

                        Recomand benzinariile din Bulgaria

                        Comment


                        • Nu trebuie generalizat cu lukoilul. Sunt statii diferite intre ele. Eu unul doar de la ei alimentez. Cel putin in zona mea cel dupa corarilor este ok.

                          Comment


                          • Eu sunt multumit de bulrom filtre curate si presiune mica la alimentare

                            Comment


                            • GPL-ULde la MOL FUNDENI este cel pe care-l gasesti si la ROMPRTROL FUNDENI sunt aceasi filiala adik MOL CUMPARA DE LA ROMPETROL

                              Comment


                              • Rompetrol ul de pe Fundeni nu e firma Rompetrol ci o franciza.
                                Pe bonul de casa nu apare Rompetrol ci o alta firma SC XXX SRL.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google