De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As vrea sa fac o incercare si cu gazul de la mol , daia intreb daca a mai alimentat de la ei , si cum se comporta masina si consumul
    sigpic

    Comment


    • Parerea mea o stii deja de pe celalalt thread.

      Singurul inconvenient, la statia de pe sos. Fundeni, este ca nu vine nimeni sa-ti alimenteze si trebuie sa te descurci singur. Eu deja m-am obisnuit.
      Last edited by vitriol; 15 January 2014, 15:41.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Unde la Mol?
        Eu de fiecare data am chemat baiatul- nu ma bag sa alimentez singur.
        E f bun gpl ul de la Mol Fundeni chiar nu am avuto niciodata probleme.
        Saab 9-5 Aero

        Comment


        • Pai ce se poate intampla daca alimentezi tu?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • In general sunt mai conservator si unde scrie: Interzis nu ma bag
            De ce sa ma leg la cap daca nu ma doare- Daca Doamne fereste prin reducere la absurd se intampla ceva la pompa chiar atunci- esti bun de plata? Scrie destul de mare: Interzis sa alimentezi de unul singur.
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • Ai si tu dreptate.

              Mi-a zis Sam ca nu vine nimeni sa-ti puna GPL la Mol-ul de pe Fundeni, asa ca m-am dus acolo si am intrat sa ii intreb cine ma ajuta. Mi-au spus ca ei nu pot pleca de la casa si afara nu mai era nimeni, asa ca m-am descurcat singur.
              A doua oara m-am dus si mi-am alimentat singur fara sa mai intreb pe nimeni.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Mo, nu vine nimeni seara sa iti alimenteze gpl, peste zi e tinut sub cheie pistolul de alimentare din ce-am observat.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Nu e bre sub nicio cheie. Butelia de GPL este imprejmuita de un gard, dar pompa este "la liber".
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • In strainatate pe unde am umblat eu doar prin Italia la unele statii iti alimenteaza un angajat, in rest clientii isi alimenteaza singuri. Ah cu exceptie ungaria... La noi in tara in mare majoritate angajatii se ocupa de alimentarea cu gpl. Am alimentat odata de la un peco Lukoil de pe autostrada Bucuresti - Pitesti si am vrut sa imi pun singur gpl, dar a venit angajatul sa puna el. Mi-a spus ca au patit-o odata ca a plecat cineva cu tot cu furtun si de atunci nu mai dau voie clientilor sa alimenteze singuri.
                    De unde pun eu in Ar, angajatii ma cunosc deja si alimentez eu de regula.

                    Comment


                    • O sa incerc si eu urmatorul plin de la Mol sa vad cum se comporta masina si la ce consum ies
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu alimentez in general de la omv eroii revolutiei, locuiesc in zoana si nu am avut probleme pana acum, alimentez 42,5 l la un plin si mixt consum cam 9,1 % iar extraurban 8,1.

                        Comment


                        • Eu am bagat numai de la Petrom

                          Comment


                          • De obicei alimentez doar de la AGR, pentru ca e un loc aproape de mine, dar am incercat si de la Mol si trage clar mai bine. Sper sa nu se schimbe consumul, ca imi convine - ~7.7-8 in exterior, ~9-9.5 interior => IASI)

                            Comment


                            • Eu alimentez de la lukoil si bulrom .am citit pe net ca cel de bulrom este tot de la lukoil.asa este??

                              Comment


                              • A alimentat cineva pana acum de la vreo statie RBC?Cam ce gaz au ca si calitate?Eu am alimentat odata pana acum iar masina se comporta ok,iar pretul este avantajos,2,98 ron,taximetristul cu care colaboram mi-a zis ca au gaz ok.Din pacate au centre doar in DB si PH.
                                Vand becuri cu led SMD pentru autoturisme si locuinte.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google