De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Petrom Miorita 2.99 RON.
    Mi s-a parut f bun gazul- masina trage zici ca zboara. Totusi din ce am inteles e bagat la presiune f mare si ma va tine putin gazul (e prima oara cand bag de acolo)- ce e drept nu am fost atent la presiune.
    Eu am facut revizia la 21,000 km si am fost certat ca am facut o asa repede: filtrele aratau f bine cu usoare urme de nisip- dar mai tineau mult si bine.
    In general gaz de la Mol si in ultimul timp am mai pus si de la Lukoil Aviatiei pentru ca e lg mine
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • Nu mi-e frica de baubau

      Originally posted by synergist View Post
      LUKOIL - au zis sa ma feresc!

      bafta!
      Daca e sa ne ferim de LukOil hai sa ne ferim din cauza de Ucraina si Moldova.

      Oi fi eu mai nesimtit, dar la mine nu se simte nici o diferenta la gaz si de cind ma stiu am urmarit pretul mic. Ultima data am pus de la Mol Fundeni cu 2,82 si vad ca mai e.
      Si nu e valabila nici sperietura aia cu pamintul in filtre, ca le gasesc foarte curate.

      Motor 16v, instalatie Lovato, consumuri intre 8 si 11, talpa moderata si gazul cel mai ieftin.

      Comment


      • Eu bag de la o stație de gpl pe la Republica....si la revizie am avut filtrul aproape curat , fără pilitură
        Înainte bagam doar de la Lukoil fundeni dar am renunțat când am văzut câtă pilitură era în filtru.
        sigpic

        Comment


        • full petrom -trage bine- 470km, puteam sa mai merg, am alimentat cand s-a aprins ledul rosu
          full rompetrol - nu trage la fel ca petrom, se simte un lag - 430km, alimentat iar pe led rosu
          full adegaz, zona oltenia - trage super bine, 400km, sunt pe ultimul led verde, as vrea sa am adegaz si in bucuresti

          pana acum, supermultumit!

          Comment


          • scuzati raspunsul "tarziu"

            mi s-a spus sa ma feresc de lukoil din motive de "jeg" nu de ucraina: mi au aratat niste filtre pe care le demontasera de pe masini in ziua aia si erau foarte jegoase dupa 10k

            o sa ii ascult si o sa iau de la petrom asa cum mi au recomandat. nu cred ca pierd ceva

            bafta!

            Comment


            • Originally posted by synergist View Post
              scuzati raspunsul "tarziu"

              mi s-a spus sa ma feresc de lukoil din motive de "jeg" nu de ucraina: mi au aratat niste filtre pe care le demontasera de pe masini in ziua aia si erau foarte jegoase dupa 10k

              o sa ii ascult si o sa iau de la petrom asa cum mi au recomandat. nu cred ca pierd ceva

              bafta!
              Daca foloseste la ceva o sa fac si eu poze filtrelor, iar eu va garantez ca sint filtrele mele si poate mai gasesc si niste bonuri de LukOil.
              La cite prostii am auzit despre benzina si gazul de la LukOil trebuia sa patesc multe, dar uite a naibii masina ca ma contrazice. O tine cu rusii ;)

              Fiecare baga de unde vrea, dar mi-ar placea sa cred ca putem sa le aratam degetul rusilor si sa alimentam de la Rompetrol sau altii.

              Comment


              • mda, aiurea treaba asta cu "rusii"
                ma, ce fac ei in tara lor sau cu altii ...e treaba lor, atat timp cat nu ma deranjeaza

                am alimentat benzina si motorina din luck si merge(a) "brici"

                gaz inca nu, ca na asa mi s`a spus... dar ce crezi: daca nici in noaptea asta nu au gaz la petrom, trag fix la luk` pentru ca sunt langa mine

                Comment


                • Am alimentat si eu de la petrom .trage mai greu fata de bulrom o sa vad consumul

                  Comment


                  • in Olt, nu ai ADEGaz?

                    am alimentat de la ei, arata 8bari ceasul pe statie.. mi s-a parut ca trage cel mai bine cu gazul lor

                    daca as avea aici in Buc statie de la ei, as fi in stare sa traversez orasul noaptea ca sa alimentez!

                    Comment


                    • adegas nu bag,bulrom sau lukoil si acum petrom.inca nu am terminat gazul de la petrom sa-mi fac o parere.o sa revin dupa

                      Comment


                      • Văzusem masina de la bulrom și la o stație Lukoil din suceava. Am alimentat ca de obicei de acolo. Nu știam ca e gaz bulrom. Ei bine... La ultima alimentare a tras ca un rahat și am făcut mult mai puțini km...
                        www.loganclub.ro

                        Comment


                        • Originally posted by eugenmanea View Post
                          Petrom Miorita 2.99 RON.
                          Mi s-a parut f bun gazul- masina trage zici ca zboara. Totusi din ce am inteles e bagat la presiune f mare si ma va tine putin gazul (e prima oara cand bag de acolo)- ce e drept nu am fost atent la presiune.
                          Eu am facut revizia la 21,000 km si am fost certat ca am facut o asa repede: filtrele aratau f bine cu usoare urme de nisip- dar mai tineau mult si bine.
                          In general gaz de la Mol si in ultimul timp am mai pus si de la Lukoil Aviatiei pentru ca e lg mine
                          Am realimentat de la Petrom Miorita- de data asta m am uitat atent si am vazut ca alimentarea se face la 10 atmosfere (cred ca e OK nu?)
                          Cost 2,96 masina trage f bine cu acest gaz.
                          Nu am observat sa ma tina mai putin gazul.
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • eu alimentez de la RBC GAS si merge foarte bine .Am inteles ca numai in Dambovita si Prahova exista !!!!

                            Comment


                            • Eu alimentez numai de la omv eroii revolutiei pt ca e langa mine si sunt f multumit. Am inlocuit filtrele ieri si erau f curate asa ca raman fidel omv.

                              Comment


                              • Alimentez numai de la Lukoil si rar se mai intampla si de la Mol.

                                Sent from my SM-N910 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google