De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Acum vreo 5 zile am vrut sa alimentez de la Lukoil Fundeni si aveau o problema cu nu stiu ce supapa, asa ca am pus 10l de la Rompetrol (chiar langa).
    Vineri am fost si am facut plinul tot de la ei pentru ca mi se pare ca merge mai bine decat GPL-ul de la Lukoil.
    Mai ramane sa incerc si Mol-ul pe pe Fundeni.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #92
      Atentie! Din cate am cercetat eu- acel Rompetrol este partener- nu e Rompetrol.
      Pe bon nu apare Rompetrol ci un SRL
      Nu au sistem cu card Avantaj.

      Eu alimentez de la Mol Fundeni si e ok.
      Saab 9-5 Aero

      Comment


      • #93
        Originally posted by vitriol View Post
        Acum vreo 5 zile am vrut sa alimentez de la Lukoil Fundeni si aveau o problema cu nu stiu ce supapa, asa ca am pus 10l de la Rompetrol (chiar langa).
        Vineri am fost si am facut plinul tot de la ei pentru ca mi se pare ca merge mai bine decat GPL-ul de la Lukoil.
        Mai ramane sa incerc si Mol-ul pe pe Fundeni.
        Astept sa postezi si un consum de 15% de la rompetrol fundeni ca sa te intorci linistit la Lukoil ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat
        La rompetrolul ala e un abar nenorocit care te fura de-ti sar capacele
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #94
          Am schimbat filtrele si erau CURATE, s-au mirat si baietii de la Alexys; asa ca m-am hotarat, nu mai bag gpl decat de la lukoil, din alta parte doar de nevoie. Sarbatori fericite tuturor.
          Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
          Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

          Comment


          • #95
            Lukoil si Agip. Inca nu stiu pe unde sunt statiile de gaz, insa ma invat eu
            Craciun Fericit!

            Comment


            • #96
              Si eu alimentez in mare parte de la Lukoil si cand am schimbat filtrele au fost curate, nu am avut mizerie. Calitatea gazului si consumul e ok cu gaz de la ei.

              Comment


              • #97
                Eu alimentez din mai multe statii(LUKOIL, PETROM, OMV) si am ajuns la concluzia ca nu exista statii cu gpl bun si statii cu gpl prost. La fiecare statie la care am alimentat am nimerit si gpl bun si gpl prost cu are imi mergea masina in suturi.

                Comment


                • #98
                  Ma uimiti cu Lukoil asta. Eu de 2 ori am alimentat de la Lukoil - de nevoie - si ambele experiente au fost catastrofale:
                  - Odata de pe langa Mangalia si era praf gazul - in sensul ca daca ma dadeam un pic mai tare la ea sarea pe benzina de bun ce era gazul
                  - Odata langa Sibiu si ma rugam de ea sa traga.
                  Ma rog... asta se intampla asta vara poate de atunci s-a mai imbunatatit gazul de la ei?

                  Ce e drept tin minte ca am facut vreo 2 plinuri si de la Lukoil Baneasa si de acolo a fost OK.

                  In general de la Mol Petrom Agip. De la Mol nu mi-am luat niciodata teapa, de la Petrom si Agip am mai nimerit si gaz mai prost- in sensul ca tragea cam prost masina (vorbesc de tras intre 130-150 viteza mea afara)
                  Saab 9-5 Aero

                  Comment


                  • #99
                    Acum am alimentat de la OMV-ul de la Eroii Revolutiei, pentru ca pe acolo a inceput sa tipe ca nu mai are GPL. Mi se pare ca merge bine cu gazul de la ei, mai bine chiar decat cel de la Rompetrol. Astept sa vad si consumul.

                    Cu Lukoil am impresia ca trag o rulota dupa mine, asa se comporta masina. :|
                    Last edited by vitriol; 27 December 2013, 01:49.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Am alimentat la Petrom Maracineni-Pitesti si de 26l s-au aprins doar doua leduri. Am rezervor toroidal de 46l si intra cam 32. Cine mai remarca faptul ca indica mai mult la pompa decat este in rezervor, va rog sa semnaleze.

                      Comment


                      • Nu te lua dupa leduri ca indica orientativ, noteaza km sau reseteaza CB dupa ce alimentezi. Si cand se termina noteaza iar km si faci media si afli consumul.

                        Comment


                        • desi e orientativ daca fac plinul eu ma astept sa arate 4 linii...si cand e gol tre sa fie rosu aprins...in rest e relativ

                          Comment


                          • Da, cu gazul e teoria relativitatii aplicata. Chestia cu ledurile am patit-o si eu. Vorbind de aceeasi suma si pret aproape identic, diferente mici la banuti, la unele statii mi se aprinde doar un led, la altele doua si la unele chiar trei dar pentru o perioada scurta. Faza e ca dupa fiecare alimentare resetez bordul si am observat ca cel mai mult ma tine gazul luat de pe Iuliu Maniu, e o statie mica pe dreapta, catre A1, in apropiere de Metro. De la ei, de 50 RON merg 185 - 190 km, de la restul doar 160 - 170 km in Bucuresti. Diferenta de km parcursi am observat-o si la drum lung. Cu gazul de la astia de pe Iuliu Maniu merg, in medie, cam cu 50 - 70 km mai mult. In schimb, am o statie pe Prelungirea Ghencea [cred ca fac si distributie, judecand dupa camioanele din curte], gard in gard cu Lukoil-ul, de la care, atunci cand alimentez, se schimba mersul masinii cu totul in sensul ca trage cu mult mai bine cu gazul de la ei fata de gazul luat de la oricare alta statie.
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • A incercat careva gpl-ul de la Mol ?
                              sigpic

                              Comment


                              • e bun, baga linistit, din ultimele 2 experiente este mai bun decat cel de la lukoil fundeni
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google