De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am intrat curand in randul ecologistilor pe GPL. Sunt la al 2 lea plin de la Lukoil_Luica int. cu Brancoveanu. Merge masina exact ca pe benzina, nu pot spune ca e bine sau nu ... sunt incepator.Imi iese cam 10,5% fata de 9,5-10% cat faceam cu benzina, doar prin Bucuresti. Afara inca nu am fost cu gaz.
    Pret. 2,95 Lei/l.

    Comment


    • Alimentez de la Mol de sub podul Grant, chiar mi-am facut si card de fidelitate, bonusuri chestii, una alta. Daca nu, Petrom. Mi s-a recomandat sa nu alimentez de la lukoil, insa la nevoie, alimentez de oriunde.

      Comment


      • cine ti a recomandat? eu numai de la Lukoil bag si nu am avut probleme!

        Comment


        • Unde gasesc gaz bun in berceni? sau pe aproape

          Comment


          • In Militari,Bucuresti ceva recomandari?
            Eu am bagat de la 2 statii pana acum, difera destul de mult consumul si cat de rapid se duce.
            34 de litrii este butelia
            Pompa de pe Bulevardul Timisoara - 250 km
            Pompa de pe Moinesti - 200 km
            Acum am pus de test, doar 30 de lei de la cele doua pompe de pe Iuliu Maniu, de langa MiniPrix.
            Sunt curios ce iese...
            Last edited by VictorMarian; 16 June 2014, 23:00.

            Comment


            • Nu are cum sa difere consumul :-?
              Totul depinde de picior si de trafic... Nu inteleg cum ar consuma cu 20% mai mult cu un GPL de la o statie decat de la alta...
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • De foarte multi ani alimentam de la Alascom (Buzau) la ultimele 2 plinuri am vazut o schimbare in mersul motorului.Am alimentat de la Rompetrol iar motorul a inceput sa meraga iarasi bine ,diferenta de pret la 40 litri intre cele 2 benzinarii este de cam 12 lei in plus pentru Rompetrol dar masina are iarasi viata.

                Comment


                • Alimentez Lukoil Baneasa-la aeroport-cu un plin de 43,8l -am rezervor toroidal de 52l-am facut 563km din care ~80km in regim urban restul extraurban ,mers cu max 100km/h si doar cateva min 110-120km/h,consum ~7,8%gpl care este ok dupa parerea mea.

                  Comment


                  • Am alimentat cu 5l de GPL (15 lei) de la "gepelaria" de la intersectia Sos. Oltenitei cu Sos. Vitan Barzesti sens spre Popesti Leordeni (cred ca e partener Rompetrol). Am venit dinspre centura, era 1 noaptea, imi piuise o data ca nu mai are GPL si stiam ca a doua zi trebuia sa plec catre Frumusani. Am zis sa nu ma mai duc in oras sa alimentez si sa incerc "geperaia" asta.
                    A doua zi, in depasiri, cum saream de 3000rpm, imi sarea din gaz.

                    A fost pentru prima (de fapt nu, am mai alimentat la o statie din Vernesti, atunci cand am montat instalatia) si ultima data cand mai alimentez de la o statie de pe marginea drumului.

                    Cel mai bun GPL este cel de la OMV. Acum vara am scos si consum de 9% in Bucuresti.
                    Apoi urmeaza Mol.
                    In caz ca nu gasesc OMV sau Mol, merge si Lukoil sau Petrom.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • GPL de la Lukoil este bun, cam peste tot (Sibiu, Botosani, Bacau).

                      Cu GPL de la Petrom am mai avut si surprize (intre Brasov si Tg. Secuiesc), asa ca nu il recomand.

                      Nu am observat sa mearga cu GPL OMV mai bine decat cu GPL Lukoil. Mie mi se par egale la calitate.
                      Logan GPL 1.4

                      Comment


                      • Originally posted by tica View Post
                        Unde gasesc gaz bun in berceni? sau pe aproape
                        Daca vrei de la particular, langa Lidl pe str. Turnu Magurele, unde intoarce 74.
                        Zona geografica dauneaza GRAV sanatatii!
                        Pentru sanatatea dv., evitati sarea, zaharul si Romania!

                        Comment


                        • Ce parere aveti de gazul de la Agip ?

                          Comment


                          • Este bun gazul de la Agip, eu bag numai de la MOL sau AGIP, depinde ce statie este mai aproape cand raman fara gaz !

                            Comment


                            • Multumesc pentru raspuns!

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                              Comment


                              • Salut
                                Vreau sa merg saptamana viitoare pe Transalpina cu plecare de la Bucuresti pe traseul Horezu - Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Voineasa - Brezoi.
                                Am inteles ca nu prea sunt benzinarii in zona si nici statii GPL. Imi puteti spune, cei care ati fost, unde as putea alimenta inainte de a ajunge la Ranca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google